Sudden Death (USA)
« další názvy »
USA USA
111 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Thriller
Motto: Je jen jediný muž, který může zastavit teroristy, kteří chtějí vyhodit hokejový stadion do povětří.

Obsah

:
Jean-Claude Van Damme v roli otce, kterému se během Stanley Cupu v hokeji ztratí dcera. Požadavek zní - miliarda dolarů - jinak hrozí exploze celé hokejové více »« méně

Režie

:
Peter Hyams

Scénář

:
Karen Elise Baldwin Gene Quintano

Herci

:
Jean-Claude Van Damme Powers Boothe Raymond J. Barry Whittni Wright Ross Malinger ...
Premiéra: 22. 2. 1996
Jste na stránce filmu Náhlá smrt. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Náhlá smrt myslíte! K 27. listopadu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27289 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  29. 8. 2020
  martin-mickey-stusak (21887 bodů)

  Jakmile se Bruce Willis proslavil akčním snímkem ´Smrtonosná past´ (1988), odehrávající se ve výškové budově, a svůj úspěch potvrdil i volným pokračováním ´Smrtonosná past 2´ (1990) dějově pro změnu na letišti, spousta tvůrců na tomto námětu začalo parazitovat a tak vzniklo na stejné téma spousta dalších podobných filmových počinů. Jako například ´Přepadení v Pacifiku´ (1992) na válečné lodi, ve kterém byl, jak známo, Steven Seagal na vrcholu, což se taktéž pokusil zopakovat volným pokračováním ´Přepadení 2: Temné území´ (1995), kde zase bojoval proti teroristům ve vlaku, ale to se mu už bohužel oproti Willisovi již nepovedlo. Do série patří i ´Air Force One´ (1997), což už podle názvu musí být dané místo střetu každému jasné. V něm si v akční roli pro změnu zase zařádil Harrison Ford. A také ne zrovna špatně. A dalo by se směle pokračovat dál. Zabředl do toho i Jean-Claude Van Damme, který už ze svého vrcholu pomalu padal a ani tento snímek ho nijak nepřibrzdil. V diváckém zájmu zůstal někde na půl cesty. V rámci akční popkornové zábavy to sice nevyznívá špatné, ale tady se spíše jedná jen o smrtící hru teroristů. Děj už asi nemá cenu nijak přibližovat. Na začátku se jen krátce dozvíme o vzniklém traumatu hlavní postavy a pak už to jede jak na běžícím kole. Na nějakou originalitu se tedy nehraje, ale svůj předpoklad snímek splňuje. Plná sportovní hokejová hala nic netušících lidí, brutální teroristé se svými požadavky a jeden bývalý hasič, který s vervou svoji vlastní všem ukáže, zač je toho loket. Co chtít víc. Jednoduchá zápletka s patřičnými intriky, spousta akčních scén, jedna hláška vedle druhé a samozřejmě fyzikální nelogičnosti, které k tomu už tak nějak patří, neboť, co si budeme povídat, bez toho by to prostě nebylo ono. Díra do filmového světa sice tímto zrovna udělána nebyla, ale nakonec, proč ne. Smrtonosná past tímto dostala další filmový zářez, ke kterému se už kvůli akčním devadesátkám a Jeanu-Claudovi dá vracet.

 • 65%
  0
  0
  3. 3. 2019
  Sheldon (15949 bodů)

  Slušně odvedený studiový film na téma Smrtonosná past na hokejovém stadionu. Našince potěší, že se děj odehrává na finále i v Česku oblíbených klubů Pittsburg Pinguins a Chicago Blackhawks. Van Damme zvládá roznožku i v bruslích a jako hasič bez bázně a hany na to fyzicky prostě má. Smrtonosná past to není, ale Hyams režírovat umí. OK film.

55 ? ?
jak hlasovat?
 • martin-mickey-stusak 80%
 • virgoii 50%
 • jiri-cisar 95%
 • Sheldon 65%
 • petr-sedivec 40%
 • Kim6 10%
 • Had 70%
 • Filmokolik 65%
 • ballrog 65%
 • Alex 100%
všechna hodnocení (48)

V žebříčcích uživatelů