Disturbia (USA)
« další názvy »
USA USA
105 minut

Žánry

:
Drama, Horor, Krimi, Thriller, Teenagerský

Obsah

:
Šmírovat sousedy se příliš nevyplácí. Můžete objevit temná tajemství, která měla zůstat skryta před celým světem, a v důsledku toho vám pak půjde o život. více »« méně

Režie

:
D. J. Caruso

Scénář

:
Carl Ellsworth Christopher B. Landon

Herci

:
Shia LaBeouf Sarah Roemer Carrie-Anne Moss David Morse Aaron Yoo ...
Premiéra: 20. 9. 2007
Distributor: Bontonfilm
DVD: 21. 1. 2008
Jste na stránce filmu Disturbia. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Disturbia myslíte! K 4. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28313 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Disturbia


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  3. 2. 2018
  Brenan88 (46271 bodů)

  Hitchcockovo Okno do dvora je pro mne mistrovským dílem a jsem zastáncem toho,že si remake nezaslouží. Verze z roku 1998 je podle mne úplně zbytečná,ale Disturbia je už o něčem jiném. Právě ona dokáže přitáhnout mladé diváky a v moderním hávu jim předvést klasiku na kterou filmový fanoušci nedají dopustit. I tentokrát není nouze o poctivé napětí a atmosféru,která je místy až elektrizující.

 • 80%
  0
  0
  12. 7. 2016
  martin-mickey-stusak (26825 bodů)

  Zmodernizovaný, pro současného diváka jinak vynikající, Hitchcockův snímek Okno do dvora je trefa do černého. Překvapením je, jak dobře byli provedeny úpravy. Nic se tu neděje náhodou a vše má svoje místo. Dostalo to současnou akčnost a jisté omlazení. Ano, v hlavních rolích jsou teenageři, což vůbec není na škodu. Je pochopitelné, že děj je v mnohém předvídatelný, ale proč si tím kazit filmový zážitek. Po delším úvodu, kdy se divák postupně seznamuje se všemi aktéry příběhu, se děj začne dramaticky rozjíždět. A velmi přijatelným tempem. Drama se postupně zvyšuje až do téměř hororového finále. Snímek je natočen zručně, což podtrhuje i dokonalá kamera a nematoucí střih. Velice akční Hitchcock se zkrátka povedl.

 • 70%
  0
  0
  2. 2. 2021
  Pete69 (22607 bodů)

  Pěkný thriller, který už se stal dnes klasikou. Stolking mladé holky a objev tajemství šíleného souseda se zvrhne v pořádný souboj o holý život. Zpracování připomíná devadesátá léta, ale to snímku na kvalitě vůbec neubírá, právě naopak... Pěkné - 70%

 • 80%
  0
  0
  21. 8. 2017
  Sheldon (16046 bodů)

  Starej dobrej Spielberg si takhle koupil práva na staráho dobrýho Hitchcocka a nechal ho aktualizovat slušným režisérem D. J. Carusem. Film jsem už párkrát viděl, jednak v době uvedení v kině a mám ho i na originálním DVD a rád se k němu vracím. Slušně napínavá jednohubka na sobotní večer!

 • 65%
  0
  0
  4. 8. 2017
  Danny F. (11156 bodů)

  Čistý a dobře zvládnutý thriller který ovšem postrádá v ději trochu více vzrušení a napětí. Film nijak nenudí a dobře odsejpá.

 • 75%
  0
  0
  13. 6. 2020
  JosefTomas (8867 bodů)

  Tvůrci si dali nelehký úkol převést znovu na plátna kin Hitchcockovu klasiku a ještě jí dát pokud možno nový look a styl hodný době, ve které se natáčí. To, co ale předvedli, předčilo všechna má veškerá očekávání a styl, jakým je nám "klasika" prezentována, nemá obdoby a bylo by hezké mít více předělávek, jako je tato. Nutno zmínit, že tvůrci si s námi po celou dobu hrají a nebojí se vydat úplně jiným směrem. Ze začátku tak můžete nabýt pocit, že sledujete úplně jiný film, než na který jste v prve chtěli koukat, protože tvůrci si dávají na čas a s jemný klidem vám servírují až netypicky pohodový film. Ale s každou další minutou vám je jasné, že to zas taková pohoda není a že bude i hůř. Disturbia je tak vlastně ukázkový balanc mezi mainstreamem a experimentem, přičemž si bere od každého něco a vytváří z toho plnohodnotnou zábavu pro všechny zúčastněné. Jen musíte být správně naladěni a přistoupit na hru, kterou vám tvůrci připravili. A tady už může být problém.

 • 75%
  0
  0
  2. 10. 2018
  Jana Květoňová (6611 bodů)

  "Oknu do dvora" je to skutečně hodně podobné. Ale není to totéž! I způsob, jakým je to provedené, je jiný. A je to modernější. Napětí tam bylo dost. Rozhodně jsem se nenudila. Je to tak trochu detektivka, trochu horor, trochu romantika a trochu komedie. Zajímalo by mne, co by na to řekl sám Hitchcock! Shia LaBeouf jako mladík Kale se mi skutečně hodně líbil! "Každý vrah je něčí soused", to tedy vážně sedí! "Disturbia" sice není žádný zázrak, to si uvědomuji, a D.J. Caruso není žádný geniální režisér, ale je to zručně natočeno a ačkoliv nejsem už dávno žádný teenager, posledních 25 minut jsem dokoukala téměř bez dechu.

 • 80%
  0
  0
  24. 11. 2012
  kedl (6380 bodů)

  Velmi solidní thriller, Shia LaBeouf má podle mě velkou budoucnost. Při některých scénách se mi doslova tajil dech, některé se mnou ale absolutně nic neudělaly, proto "jen" 4*.

 • 75%
  0
  0
  5. 12. 2012
  jirka26 (6288 bodů)

  Mílé překvapení, moc jsem od toho nečekal, ale vyklubala se z toho kvalitní žánrovak.

 • 75%
  0
  0
  14. 8. 2015
  Pas (6214 bodů)

  Kluk s dalekohledem
  Velmi svižný "remake" Okna do dvora, který je zaměřený spíše na teenagery. Stejně jako jeho předloha stojí film hlavně na hereckých výkonech. Shia LaBeouf je nová herecká hvězda, která díky svému charismatu film táhne dopředu a neustále dokáže bavit... Srovnávat Okno do dvora a Disturbii ale jinak není dost možné srovnávat. Stylistické prostředky filmu jsou naprosto jiné, stejně tak věkový průměr herců:) a počet střihů za minutu... Suma sumárum jde o velmi pěkný film, který směšuje jak prvky detektivky, horroru, romantiky a komedie. Příjemný mix.

 • 75%
  0
  0
  30. 12. 2012
  Standa. (6170 bodů)

  Jak má trávit čas teenager, který dostane asi ten nejhorší možný trest, a tím je soudně nařízené domácí vězení. Začne šmírovat své sousedy a náhodou zjistí, že jeden z nich je tak trochu sériový vrah. To je prostě něco, co rozhodně nechceš :D

 • 85%
  0
  0
  4. 12. 2012
  karlik4801 (1942 bodů)

  Shia LaBeouf mi jako herec nevadí a dokonce ho mám i rád. To už mě samotnému dává Disturbii bod. Zase je dobré vidět jiný pohled filmu, podobný film jsem ještě neviděl, takže mě po pár minutách nadchl. První polovina filmu je jiná než ta druhá, to se mi hodně líbilo. Chvíli vás to baví vtipem a tím co člověk dělá když se hodně nudí. Poté vás to baví objevem ve filmu a menším dramatem.

 • 85%
  0
  0
  8. 8. 2020
  Nevka (1493 bodů)

  Skvělý film. Po dlouhé době jsem se plnohodnotně bavil. Nápad a scénář dobrý, i když na můj vkus utekla poslední půl hodinka moc rychle. Sympatické herecké obsazení, jak Shia LaBeouf, tak Sarah Roemer. Skvěle ztvárněné a nápad tomu rozhodně nechyběl, to se musí filmu přiznat. Ani napětí tomu nechybělo, a David Morse se skvěle hodil na záporáka. No co k tomu dodat. Pět hvězdiček. Dobré filmy nepotřebují dlouhé komentáře.

 • 80%
  0
  0
  18. 4. 2014
  Jakub.Selesi (1166 bodů)

  Opravdu povedený snímek, moc jsem od toho nečekal, dle názvu, vůbec nic mi to neříkalo, ale ukázalo se to opravdu povedené.
  Byly pasáže, které mi naháněly husí kůžu, ale taky pasáže u kterých jsem se řechtal smíchy. Celý film hodnotím kladně a doufám že bude více takových filmů, jako je tento.

  • scénář
  • příběh
  • kamera
  • chudák televize, nechtěl bych aby se takto zachovala i moje máma :D
 • 50%
  0
  0
  14. 8. 2017
  mil78 (384 bodů)

  Novodobá, lehce odlehčená variace Hitchcockova Okna do dvora má poněkud zdlouhavější úvod,přesto dokáže slušně napnout divákovy nervy a vzbudit potřebné napětí.
  Shia La Bouf jako hrdina komorního thrilleru dokáže naštěstí zaujmout, stejně pak Carrie-Anne Moss.

Hodnocení a recenze Disturbia

73 ? ?
jak hlasovat?
 • Mrykodaj 65%
 • Dany Jones 90%
 • Svany 85%
 • Pete69 70%
 • Nevka 85%
 • JosefTomas 75%
 • xjane 70%
 • Deacon Frost 100%
 • mims 50%
 • Sandrastekla 45%
všechna hodnocení (98)