Pain & Gain (mezinárodní název)
« další názvy »
USA USA
130 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Komedie, Krimi, Thriller, Retro
Motto: Ber, dokud můžeš.

Obsah

:
Lze dojít ke štěstí zkratkou? Explozivní režisér Michael Bay ve velmi černé akční krimi Pot a krev dokazuje, že to nejde. Spolu s ním vás o tom přesvědčí více »« méně

Režie

:
Michael Bay

Scénář

:
Christopher Markus Stephen McFeely Pete Collins

Herci

:
Mark Wahlberg Dwayne Johnson Anthony Mackie Tony Shalhoub Ed Harris ...
Premiéra: 8. 8. 2013
Distributor: CinemArt
DVD: 11. 12. 2013
Jste na stránce filmu Pot a krev. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Pot a krev myslíte! K 24. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28157 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Pot a krev


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  3
  1
  7. 3. 2017
  Brenan88 (45807 bodů)

  Tímhle si mě Bay získal. Naprostá pecka,které se nedá vůbec nic vytknout. Nějak si ani nemůžu vzpomenout kdy naposledy jsem byl z nějakého filmu tak unešený. Herecké obsazení prostě na jedničku a film sám osobě je lahoda sama. P.S : Já jim opravdu fandil a přál jim lepší život

 • 60%
  0
  0
  20. 5. 2016
  lamps (14894 bodů)

  Dost možná nejslabší Michael Bay. Film, který má úžasný soundtrack, sympatické (Wahlberg a Johnson) a skvělé (Harris) herce, nadupaný vizuál a šílený příběh, který nelze brát vážně a naštěstí se také moc vážně nebere. Avšak zároveň naprosto rutinní a vleklá jízda bez špetky tvůrčí inovace a Bayova předešlého zápalu, natočená zřejmě jen proto, aby zabila čas před dalšími Transformers a utužila spolupráci mezi režisérem a hlavním hercem. Dokoukal jsem to v pohodě, ale podruhé to vidět nechci ani náhodou..

 • 75%
  2
  0
  11. 5. 2018
  Danny F. (11147 bodů)

  Naprostá senzace. Vkusně vtipně natočený film typickým Bayovským stylem. Výhodou je že tempo a děj diváka upoutá a opravdu baví.

  • Obsazení
  • Tempo
  • 65%
   0
   0
   27. 12. 2014
   headhunter (10287 bodů)

   Nakonec sympatická oddychovka. Mile překvapil "feťák" Rock, ale i cholerik Marky Mark. Bohužel s nabíhající minutáží (lehce přebuřeno) se film začíná táhnout, chtělo to trochu "vykousat" a naspeedovat. Ale jinak opravdu fajn záležitost ;-)

  • 65%
   0
   0
   22. 6. 2013
   Standa. (6168 bodů)

   Musím se přiznat, že jsem čekal úplně něco jiného, možná něco ve stylu Mizerů, něco víc komediálního. Vůbec jsem nečekal, že se z toho vyklube takový drama(ještě, když si pak uvědomím, že je to podle skutečné události). Ale stejně jsem si nemohl zvyknout na obsazení, hlavně když začalo jít "do tuhýho". Pořád jsem doufal, že to dopadne nějak vtipně, ale nedopadlo. Bohužel, nebo bohudík? Ani sám nevím...

  • 60%
   0
   0
   5. 9. 2013
   RolandBones (3583 bodů)

   Čekal jsem od Baye hodně věcí,ale že se u jeho filmu budu kousat nudou a čekat na závěrečné titulky,tak to opravdu ne.Všichni hrajou tak na půl plynu a to nestačí.Jedinej Rock je alespoň velice srandovní figurkou kterého natáčení rozhodně bavilo.A vzhledem k jakem šílenostem ve filmu dojde by sem rád věděl jak to bylo ve skutečnosti,protože tak blbej jako jsou hrdinové filmu snad nikdo být nemůže,ani ty na bobulích.

  • 75%
   0
   0
   8. 12. 2015
   rkotvald (3159 bodů)

   Nejvíc odlišný film Michaela Baye není variací na jeho oblíbené Mizery, jak by se mohl zdát, právě naopak zahazuje prvoplánovitý humor a celý příběh, inspirovaný skutečnými událostmi, zahaluje do komplexní satiry. Velmi zajímavé překvapení.

  • 95%
   0
   0
   21. 6. 2013
   výfuk (2974 bodů)

   Je to jako sledovat film, který vídáme neustále, co se týče pravdy. Ale Bay ho udělal jiným. Bay mě již dříve "ohromil" Pearl Harbor, Transformers a rozhodně nesmím zapomenout na Skálu. Tento snímek byl jako každý jiný, ale byl jsem potěšen, že ho budu moct zhlédnout ještě před premiérou. Tento snímek datuje krutý pravdivý příběh, který je až neuvěřitelný, jak mohou být lidé pro peníze krutí, debilní, humorní a nechutně namakaní. Popravdě kulturisty moc nemusím, a i když byl Johnson Eldad, i tak se nechal unést návykovým sněhem a svaly. Skvěle provedený snímek, na který se v žádném případě nezapomíná.

  • 70%
   0
   0
   13. 1. 2016
   Petr Kocfelda (2914 bodů)

   Výborný akční film.Trochu však je zde moc krve.Jinak výkony herců dobré.

  • 65%
   0
   0
   21. 5. 2014
   VasaFlasa (2801 bodů)

   Pan Michael Bay po dlouhé době natočil film, který nebylo pokračování Tranformerů, ale nejedná se o tak kvalitní akční komedii jako byl snímek Mizerové. Pan Bay tentokrát vsadil na pana Marka Wahlberga (s nímž se mu pravděpodobně spolupracovalo tak dobře, že jej obsadil do dalšího dílu Tranformerů), který drží film po herecké stránce. Filmu něco chybí, ale pořad lepší než Tranformers.

  • 70%
   0
   0
   14. 9. 2013
   harry456 (2436 bodů)

   Náramná pecka, která neskutečně pobaví a ještě je to podle skutečné události. Bay natočil naprosto nadsazeně film plný drsných kluků, kteří si hrajou na gangstery a přitom neumějí unést přiblblého boháče, omylem zabíjejí lidi a ještě se k tomu stačí kráčející skála modlit k bohu.

  • 70%
   0
   0
   24. 12. 2014
   farb (2063 bodů)

   "Ježíš je Pán, ale kokain je král!" Americký sen trochu jinak v rozverné režii Míši Baye. Žánrově těžko uchopitelný a extrémně bizarní film, co se diváckého zážitku týče. V čistě komediálních momentech skutečně zábavné, aniž by to bylo trapné či přehnaně nechutné. V těch dramatičtějších / vážnějších chvílích (kterých je "překvapivě" mnoho) je to místy ... trošičku rozpačitější. Dohromady je to ale skutečně zajímavě absurdní pokoukání, které je především skvěle natočené - Bayovi efektní kamerové průlety a zpomalovačky, jeho záliba v rychlých autech a topmodelkách (těch hlavně :-) mě nikdy neomrzí - a zahrané (ústřední trio si ty vyposilovaný gumáky evidentně užilo). Nejlepší Michaelův film od prvních Transformers. 70%.I Believe in Fitness.

  • 70%
   0
   0
   15. 12. 2013
   krakenvalo (1418 bodů)

   Davam 65% len gvoli Jonhsonovi zos začiatku to bolo zaujimave ale ako potom v polovici už ani nie ale dalo sa to len ma štve Jonhson trošku lebo už take herci ako Arnold a Sly maju dvojnika Jonhsona on je herec lebo dokaže zahrat tvdrasa a citlivku

  • 90%
   1
   0
   1. 5. 2016
   Tomas_313 (1173 bodů)

   Marky Mark v nejlepší formě, Dwayne "Hora" Johnson, Ed Harris, Tony Shalhoub a.k.a přítel Monk a mnoho dalších jmen, které v čele s Míšou Bayem vytvořili skvělou parodii na klasický americký sen v podání geni(t)álních steroidových vypatlanců alias vrcholů tělesné dokonalosti. Celé je to jeden velký prvoplánový vtip cíleně mířený na všechno, co je Americe tak blízké - obezita, afroameričani, křesťanství, fitness, gayové a honba za americkým snem, který si přeci zaslouží každý americký "pracant"s bujnou fantazií a přehnaně velkým sebevědomím získaným díky dlouholeté snaze rodičů vštípit dítěti, že on je středem vesmíru a může si dělat ku*va cokoliv, co se mu zamane. Je až k nevíře, jak režisér známý především díky své schopnosti "hňácat"akční filmy jako na běžícím pase, dokázal vytvořit natolik zábavný film se svižným tempem a s minimálním prvkem akce. Na druhou stranu je ve filmu značně zřetelný Bayův rukopis - působivá kamera, zpomalené záběry, skvělý střih a to vše doplněné o skvěle padnoucí "gangsta" hudbu Stevea Jablonskeho. Nutno zmínit, že milovníci komplikovaného inteligentního humoru, kteří zabředle nenávidí pohled na "tupé" násilí a primitivní, kýčovité vtipy, nebo naopak egoističtí kulturisti zdegenerovaní steroidy a pohledem na svá vlastní "mužná" těla květnatě a poeticky využívající svoji bohatou slovní zásobu a složitý syntax jako např: P*čo, vole, budeš tady cvičit ještě , ku*va ?", budou náramně pobouřeni a během prvních 10 minut odpadnou. Pokud jste ale divák se špetkou pochopení pro nadsázku a víte, co můžete očekávat, náramně si to užijete. Pro lepší popis tohoto díla využiji citát samotného režiséra: "Nepřišel jsem léčit rakovinu, ale bavit lidi." A o tom to celé je. Tenhle film překypuje možná laciným, ale přesto vysoce návykovým humorem, který je prezentován svalovci, jenž parodují jiné svalovce a očividně je to vyloženě baví. Navíc celý koncept přichází s něčím poměrně novým, neokoukaným, i přesto, že se tvůrci nechávají inspirovat Bayovými staršími filmy. Pain and Gain rozhodně nepůsobí jako soubor vykradených scén v novém, dražším kabátku, ale spíše jako snímek využívající předchozí úspěchy a zkušenosti a k tomu přidává originalitu a nové ( šílené ) nápady. Je to šíleně bláznivá, vtipná a především zábavná jízda natočená podle již ne tolik vtipné reality, která má s tímto příběhem pramálo společného, možná pouze stupiditu hlavních propagátorů. Bay mě po dlouhé době zase jednou ohromil, skláním svůj pomyslný klobouk a hltám plnými doušky. 90%

  • 75%
   0
   0
   20. 11. 2013
   michaela159 (1044 bodů)

   Bay si ho natočil z čistý lásky k filmům. Zavázal se kvůli němu na čtvrtý díl Transformers a narval do něj Kráčející skálu a Marka Wahlberga. Ty dva mám hrozně ráda a tak jsem se jednoho krásného slunného dne rozhodla jít do kina, abych si užil podle očekávání sympatický herce. A vyplatilo se to.

  • 20%
   0
   0
   23. 8. 2019
   lukasopicasso (889 bodů)

   Bayovo zesympatičťování hloupých svalovců s příliš přesstylizovaným vizuálem (prý cool... haha to určitě), kupou ubohých dialogů a ještě větším množstvím trapných fórů. Nikdy víc, děkuji. Zlatí roboti. "I believe in fitness!"? Větší hloupost jsem už dlouho neslyšel. 2/10

  • 100%
   0
   0
   15. 5. 2016
   adam-tesar (595 bodů)

   Na Pot a krev jsem se vysloveně těšil.Nejvyzrálejší film Michaela Baye od Mizerů2. Za proceděnou krev a pot Mark Wahlberg a spol. inkasují sladkou odměnu v podobě velkého jmění.Tempo filmu je stejně zběsilé, stejně jako myšlenkové pochody hlavních hrdinů.Ve filmu jasně dominuje Mark Wahlberg, i když pravdou zůstává, že herecké trio (Johnson, Shalhoub a Mackie)mu výborně sekunduju.

  • 100%
   0
   0
   25. 8. 2013
   Fanin (590 bodů)

   Tohle nebyl ten typ filmu od kterého bych čekal, že mu dám více než tři hvězdy. Michael Bay zde prokazuje neuvěřitelnou režisérskou hravost. Například když Tony Shalhoub odchází z toho svého podniku (nebo co to je). A nad hlavou mu směšně nízko přelétá letadlo. Michel Bay to asi bral jako svoji srdcovku. Bay zde zvolil (jak je u něj zvykem) hodně barevných filtrů ale ono to ve výsledku vypadá velice slušně. Hlavní postavy jsou totální vypatlanci. Hlavně Mark Wahlberg. Je těžko uvěřitelné, že se tohle opravdu stalo. Nicméně proč ne. Člověk ale musí být hodně vypatlaný aby griloval ruce venku před barákem. A dal svůj prst psovi chlapa kterého zabil.

  • 75%
   0
   0
   31. 7. 2014
   dancemusic2012 (466 bodů)

   Výborný film, zábava i drama, a velmi dobrý výkon Marka Wahlberga

  • 40%
   0
   1
   21. 2. 2017
   dadoool (407 bodů)

   Tak na tohle jsem chtěla jít do kina...Díky bohu že jsem to neudělala. Co to mělo být? Po nějaké době už jsem přestalala počítat tuto mojí reakci a přesunula se ke sledování zbývajícího času. Uznávám, že film byl občas i vtipný, ale to zdaleka nepřebije množství vysloveně nesmyslných a trapných scén, kterých bylo bohužel až příliš mnoho. Opravdu jsem si říkala, co v tom příběhu ještě mohli vymyslet, i přesto, že je založený na skutečné události. Film mi tématikou trochu připomínal Vlka z Wall Street, kterému ale kvalitou nesahal ani po kotníky. U vlka jsem se celé ty tři hodiny opravdu bavila a byla vtažena do příběhu, u Pain and Gain už tohle říct nemohu a ty dvě hodiny mi přišly opravdu nekonečné. Měla jsem chvílema pocit, že je to na Vlka nějaká trapná parodie a jsem opravdu ráda, že jsem do kina nakonec nestihla jít.

  • 45%
   0
   0
   30. 5. 2015
   surowka (303 bodů)

   místy vtipné místy tragické celkově ale velmi slabé nechápu co má být film zač je to komedie no dobrá fajn , ale natočit komedii o lidech kteří utloukli nevinné lidi mi přijde velmi divné . Nebo je to drama . Drama pak velmi kazí komedialní prvky . Asi sem film nepochopil celkově sem ho protrpěl.

    • takového johnsona vidět nechci
    • je to dlooooooooooouhé
   • 30%
    0
    1
    16. 12. 2017
    Bretislav (242 bodů)

    nim moc,cekal jsem s rokym daleko akcni sceny,ten frajirek v hlavni roli,je dost klisovitej,tolik borcu je na svete,co chodi do fitness,nudny scenar, prumerny akcni film,

   • 100%
    0
    0
    15. 5. 2014
    Robert Neville (175 bodů)

    Bravo. Film prošpikovaný černým humorem od úvodních až po závěrečné titulky. Neuvěřitelná jízda pravdivého příběhu, kterému nebude chtít uvěřit ani po shlédnutí bonusů. Příběh tří kulturistů, kteří se rozhodli potvrdit pravidlo, že většina z nich má místo mozku houbu :). Na celém příběhu je nejvtipnější to, že nebýt kiksu jednoho z nich, vše by jim díky neuvěřitelnosti výslechu poškozeného prošlo.

   • 85%
    0
    0
    10. 4. 2015
    stverak (122 bodů)

    Jako celek - typicky americké scény ... Vidět stačí jednou ..

   • 75%
    0
    0
    15. 7. 2017
    tomas-balek (54 bodů)

    Jak tři kulturisti-bezmozci chtěli přijít k balíku peněz. Ač neuvěřitelné, že je film podle opravdové události o to více je to vtipné. Super herecké obsazení a styl humoru co dokáže rozesmát na celé kino. The Rock jako fetak závislý na kokainu, co se zároveň modlí k bohu a prosí za odpuštění, je opravdu komické. Mark Wahlberg jako gorila s hromadou svalů, co vymýšlí jeden blbší plán za druhým. Viděno v kině a super zážitek. Gangsta paradise :-)

   • 60%
    0
    0
    3. 3. 2017
    Dvany (47 bodů)

    Poslední půl hodinka mě neskutečně bavila! Zvlášť se vyznamenal The Rock jako pravý Šéf na grilu!

   • 75%
    0
    0
    16. 6. 2020
    jan-zlatohlavek (4 bodů)

    Super obsazení,celý film sem byl neskutečně napnut jak to skončí

    • herecký výkon
    • napínavost
    • sranda
    • roztahaný děj

   Hodnocení a recenze Pot a krev

   70 65 ?
   jak hlasovat?
   • Reacherjack2016 70%
   • cerfik 80%
   • jan-zlatohlavek 75%
   • Deacon Frost 100%
   • lukasopicasso 20%
   • Kim6 25%
   • Mondyes 100%
   • Angelus 80%
   • Danny F. 75%
   • Had 70%
   všechna hodnocení (140)

   V žebříčcích uživatelů

   4. místo z 5 v žebříčku uživatele výfuk
   10. místo z 13 v žebříčku uživatele adam-tesar
   61. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes