Underworld: Evolution

67%
Underworld: Evolution
Ve filmu Underworld Evolution nabírá dlouholetý spor mezi upíry a vlkodlaky nových rozměrů, začínají krvelačné hody, boj zapovězené lásky a čas na velkolepou pomstu. Pečlivě střežená tajemství byla prozrazena a odhodlání jednoho zrazeného upířího válečníka znovu rozžehlo plamen staletí trvající války podlých predátorů. Nenasytná nesmrtelná touha přijít na odhalení prapůvodu sporu mezi upíry a vlkodlaky odkrývá nová znepokojivá fakta. Minulost byla zkrátka velice zapeklitá a budoucnost možná odhalí zcela novou rasu, takovou, jakou ještě nikdy nikdo neviděl. Pokračování ságy začne ve chvíli kdy upírka Selene (Kate Beckinsale) vyhledá krále upírů Markuse (Tony Curran), a doufá, že s ním bude moci smlouvat o život. Kříženec Michael (Scott Speedman) se spojí se Selene v jejím boji, jenže si nevěří protože v sobě nedokáže zkrotit krev vlkodlaka, takže Selene jeho spojenectví odmítá. Ve chvíli, kdy Marcus Selene přepadne, aby ji mohl zničit, se ukáže jejich láska být silnější, než genetické předpoklady. V následujících bojích Selene zjistí, že ji zradila její vlastní rodina a rozhodne se pomstít. Selene vyhledá Adriana Tanise (Steven Mackintosh), kronikáře upírů, aby jí pomohl proniknout sítí lží, které rozšířili Marcus a Viktor (Bill Nighty), když bojovali o vládnoucí postavení. Situace se zkomplikuje když Tanis odhalí původ prvního skutečného nesmrtelného. Naproti očekávání to není ani Marcus ani Viktor, ale Alexander Corvinus (Derek Jacobi), otec Markuse a jeho dvojčete, Williama. Jako všudypřítomný bůh Corvinus vše z povzdálí sledoval a zametal stopy po bojích, aby jeho potomci mohli lidské rase zůstat utajeni. Bok po boku bojují Selene a Michael proti nesmírně mocnému a odhodlanému Marcusovi, který se rozhodl propustit svého vězněného bratra Williama na svobodu a s pomocí jeho krvelačnosti ovládnout svět. Každé střetnutí odhalí nové pravdy, vrhne kruté světlo na předchozí události a proniká do bolestných vzpomínek v minulosti pohřbených. Kate Beckinsale a Scott Speedman se znovu objevili v pokračování snímku Underworld; obohacují legendu o nová poznání, odhalují nová tajemství a možná i novou rasu, která je mnohem mocnější než všichni doposud.martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 234 bodů
9
Jméno Selene znamená bohyně měsíce, známá svými nesčetnými milostnými vztahy a čistotou. Je toto jméno ve spojení s hlavní upírskou hrdinkou tohoto příběhu čistě náhodné a nebo z této charakteristiky trošičku těží? Tentokrát bude s hybridem vlkodlaka Michaelem pátrat po stopách původu svých ras a důvodu války mezi nimi. A tak tu máme další příběh okořeněný intriky, akcí a samozřejmě zakázanou láskou, který nás především zavádí do boje v zájmu ukončení všech válek. Plně se navazuje na konec snímku předchozího a jak to bývá u pokračování pravidlem, snaží se být dramatičtější a samozřejmě o něco akčnější. Možná to na první pohled nevypadá, ale tento koncept je splněn. Majstrštykem je úvodních asi tak dvaceti minut nás striktně připravující na určitý počet zápletek, které se později v ději objeví. Ledasco se také více dozvíme o některých postavách, jako například o vztahu mezi Viktorem a Marcusem, atd. Příběh se může zdát složitější, ale opak je pravdou. Scénář je tentokrát zpracován o něco lépe, takže je dějství zábavnější a o něco rychlejší. Skvělý vizuál, úžasné akční a dechberoucí závěrečný souboj. Co chtít víc? Temné akční pokračování bez bázně a hany především pro ty, kteří se snaží vyhnout filmové sérii 'Twilight saga' (2008-11), která je určena především pro dámskou část publika.
Pete69
Pete69
31 311 bodů
7
Druhý dl se mi líbil skoro stejně jako ten úvodní. Zde je daleko více akce, což naznačil už samotný úvod filmu. Děj ale začíná být zmatečný a kdo se má sakra v těch upírech a vlkodlacích vyznat. Digitální upíří řežba, která má ale hlavu i patu, ač se nejedná o žádný geniální scénáristický počin.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 397 bodů
6
Je to jednoduché. Je to hloupé. Je to nepřesvědčivé. Je to ale i roztomile béčkové. Přehnaná akce a přeplácaný děj i u druhého Underworldu působí stravitelně a zábavně. Dokonce o stupeň lépe než u jedničky. Film se řadí do kategorie "Vypnout mozek = užit si to". A jako takový funguje.


Dodatečné informace

Původní název:
Underworld: Evolution (více)
  • USA Underworld: Evolution
  • USA Monde infernal: Évolution
  • USA Underworld 2 - Evolution
  • USA Underworld 2: Evolution
  • USA Underworld: Boj v podsvetí 2
Premiéra v ČR:
2. 3. 2006
Distributor:
TV Prima
Země původu:
USA
Rozpočet:
50 mil. USD
Tržby:
111,48 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění

Další z kolekce Underworld: Evolution