Otto e mezzo (Itálie)
« další názvy »
Francie Francie
Itálie Itálie
138 minut

Žánry

:
Drama, Fantasy, B-film, Film o filmu, Oscarový, Satira, Spirituální

Obsah

:
V tomto významném díle F. Felliniho, které je považováno za jedno z nejradikálnějších, je hrdinou filmový režisér Guido Anselmi, který se ocitl v profesionální více »« méně

Režie

:
Federico Fellini

Scénář

:
Federico Fellini Ennio Flaiano Tullio Pinelli Brunello Rondi

Herci

:
Marcello Mastroianni Claudia Cardinale Anouk Aimée Sandra Milo Rossella Falk ...

Podívej se na Osm a půl online!

Premiéra:
Distributor: AČFK
Jste na stránce filmu Osm a půl. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Osm a půl myslíte! K 27. listopadu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27811 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  6. 1. 2018
  Pete69 (16998 bodů)

  Film o krizi jednoho umělce. Film je zajímavý, ale chvílemi utahaný. Trošku mi film pokazily titulky, které se občas nedaly stihnout přečíst. Zkrátka mě osobně to na kolena nedostalo a spíše jsem film dokoukal z povinnosti. Zajímalo mě, proč má průměrné hodnocení 80% a.. nechápu to ani teď.

 • 100%
  1
  0
  9. 12. 2015
  Sheldon (15983 bodů)

  Když jsem se dozvěděl, že bratři Weinsteini financují částečný remake Felliniho mistrovského filmu 8 a půl, byl jsem upřímně zděšen. Výsledek nakonec dopadl, tak jak se dalo očekávat, tedy nevalně. Nevyrovnaný film, pozlátko s nádhernými kostýmy a překrásnými ženskými ani zdaleka nemohlo vystihnout Felliniho podstatu a Daniel Day Lewis (Gangy New Yorku, Až na krev) byl při vší úctě k jeho schopnostem úplně mimo.

  Pokud jste film 8 a půl dosud neviděli, tak to urychleně napravte. V Levných knihách snímek vyšel za pár korun a je v pěkném balení, které vám mezi krabičkami ostudu rozhodně neudělá. Zde si dovolím částečně citovat děj z programu pražského kina Aero. Režisér Guido (Marcello Mastroianni jako režisérovo alter ego) ve složitém vrstveném ději rozevírá své nitro v průhledech do dětských vzpomínek, fantaskních výjevů, znovu se vrací do obtížné přítomnosti, z níž se opět dočasně osvobozuje únikem do útěšných snů. Když nakonec Guido dospěje k usmíření sama se sebou, ve velkolepé scéně v manéži, na níž režíruje v magickém kruhu všechny osoby, s nimiž se v životě setkal, je tato jedinečná katarze výsostným gestem filmaře, který se překonal a našel se jako člověk.

 • 80%
  0
  0
  13. 8. 2016
  lamps (14784 bodů)

  Čirá radost z vyprávění přetavená do nejkreativnějšího zobrazení tvůrčí krize, kde je čas i prostor hypotetický a zdánlivě nahodilé řazení scén evokuje ztracenost umělecké a romantické duše ve sterilním hierarchickém prostředí. Chtělo by to trochu prostříhat (Fellini až moc často variuje totožné myšlenky v různých situacích a v poslední třetině už střílí tak nějak do tmy), ale kvůli geniálně zakomponované hudbě, krásným herečkám, energicky pulzujícímu tempu a nádherné práci s mimoobrazovým prostorem a pohybem kamery po mizanscéně z toho nelze odtrhnout oči. Nejvíc cool Fellini.

 • 80%
  0
  0
  11. 12. 2012
  bidlobox (3796 bodů)

  Chápu, o co režisérovi šlo, ale celkově je to zbytečně moc utahané.

 • 100%
  0
  0
  27. 2. 2016
  batal (893 bodů)

  báječný, nadčasový film, nelze pokazit ani nekvalitním remakem

 • 90%
  0
  0
  13. 4. 2016
  danielavid (38 bodů)

  Excelentni koncept o tvurci krizi umelce a analyza procesu behem ktereho ze sebe poti sve nove dilo, vyborny napad, neco takoveho jsem jeste nevidel a hlavne se momentalne nachazim v identicke pozici jako Fellini, sice na hudebnim poli, ale princip je stejny, takze o to vic me to zasahlo a diky tomu davam 4*. Skvela Claudia Cardinale jako potencialni muza a obzvlast posledni tretina se vam bohate odmeni, pokud se k ni vubec dostanete, cimz se dostavame k pomerne kritickemu negativu filmu - s vyjimkou zaverecne pulhodiny me to strasne nebavilo a divak pri sledovani trpi podobnym zpusobem jakym zrejme trpel reziser pri tvorbe. Takze shrnuto - dilo rozhodne zasadni a stoji za videni, ale pocitejte s tim, ze to nebude jednoducha a uz vubec ne zabavna cesta

81 100 ?
jak hlasovat?
 • Mrykodaj 70%
 • dav.bal 75%
 • xmuse 100%
 • Pas 30%
 • Pete69 65%
 • lamps 80%
 • Elizabett 65%
 • klara-feikusova 90%
 • Had 85%
 • Mirdas 95%
všechna hodnocení (42)

V žebříčcích uživatelů

35. místo z 163 v žebříčku uživatele xmuse