Božský Bruce

73%
Božský Bruce

Bruce Nolan (Jim Carrey) je reportér zpravodajské relace Eyewitness News lokální televize z Buffala, který je známý pro své humorné a prosté příběhy. Jeho reportáže dělají radost všem kromě jeho samého - mnohem raději by vystřídal moderátora, který již brzy odchází do důchodu, nebo se aspoň zabýval důležitými zprávami z celého světa. Bruce je nespokojený téměř se vším, co se v jeho životě děje, a málokdy si nechá ujít příležitost si na svůj život postěžovat. Jeho přítelkyně Grace (Jennifer Aniston), která provozuje pečovatelské středisko, je se svým životem spokojená a Bruce miluje i přes jeho negativistický přístup. Zatímco on sní o tom, že se jednou stane zpravodajskou legendou, ona je ráda, že může pomáhat lidem.

Bruce dostane příležitost natočit u Niagarských vodopádů reportáž k 23. výročí vypuštění proslulé lodi Maid of the Mist. V klíčovém okamžiku však dojde k nepříjemnému zvratu a celý výstup se změní v největší katastrofu jeho kariéry. Po tomto fiasku následuje jedna pohroma za druhou. Rozzuřený Bruce viní ze svých životních útrap Boha a dává to hlasitě najevo. Poté se v jeho životě náhle začnou objevovat podivná znamení, která jej dovádějí až do zvláštní staré budovy. Zde se Bruce setkává se správcem domu (Morgan Freeman), který mu po chvíli odhaluje svou pravou identitu - je to samotný Bůh.

Všemohoucí slyšel všechny Bruceovy stížnosti a má pro něj nečekanou nabídku - jeho vlastní místo. Bruce je obdarován božskými schopnostmi a musí dokázat, zda by úlohu Boha zvládnul lépe. Poté, co se Bruce přesvědčí, že není obětí noční můry ani psychotického záchvatu, začne se učit používat božské schopnosti ve svůj prospěch. Brzy však přijde nevyhnutelné - Bruce se ocitá na křižovatce a musí se rozhodnout, zda se stane největším a nejmocnějším pošukem ve vesmíru nebo se vrátí ke svému lidskému životu.
Brenan88
Brenan88
46 997 bodů
6
Fajn komedie s pár dobrými nápady a povedenými vtipy,kterou doceníte hlavně po shlédnutí Božského Evana. Jim Carrey je stále ten skvělý komik s gumovou tváři jakým býval kdysi a Jennifer Aniston je krásnější a krásnější. Morgan Freeman zde hraje sám sebe - Boha.
Pete69
Pete69
28 566 bodů
8.5
Jedna z nejlepších komedií s Jimem Carrey. Nápad je originální, kdo jiný by škodolibé boží záměry ztvárnil lépe, než právě Jim Carrey. Pro mě je to srdcovka a v době vzniku filmu to byla moje hodně oblíbená záležitost. Stačí vypnout mozek, kochat se skvělými situacemi a procvičit bránici.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
28 238 bodů
8
V životě se vám nedaří a svádíte to na Boha? A co to takhle vzít za něj? Tak s takovouhle myšlenkou pracuje komediální snímek z prostředí televizního zpravodajství, ve kterém opět exceluje Jim Carrey a to přesně tak, jak je od něj očekáváno. Se zaměřím na charakter jeho postavy a skopičin jaké provádí, jeden až žasne, jakou s ním má jeho partnerka, s tváří Jennifer Aniston, trpělivost. U nás v Česku naprosto nereálné. Chování člověka po získání moci Boha však realistické je. Ruku na srdce, kdo by se nezachoval stejně. Spousta groteskní gagů, typické houževnatosti Jima Carreyho a obrovské energie diváka pobavit. V pozadí je naznačena i mírná romantická šablona. A co si budeme povídat, námět má ve svém smyslu také silný moralizační aspekt. Vezměme si na srdce vyprávění Boha, co je to zázrak. Film nezklame. Patřičně zaujme, pobaví i poučí. Jen tak mimochodem, Bůh je zřejmě skutečně černý, když ho hraje Morgan Freeman.

Dodatečné informace

Původní název:
Bruce Almighty (více)
  • USA Božský Bruce
  • USA Bruce Almighty
  • USA Bruce, Všemohúci
Premiéra v ČR:
16. 10. 2003
Země původu:
USA
Rozpočet:
80 mil. USD
Tržby:
484,59 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Božský Bruce je dostupný s českými titulky a českým dabingem

Další z kolekce Božský Bruce


Podobné


Půjčení nebo nákup

Powered byJustWatch