Descent, The (Velká Británie)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
99 minut

Žánry

:
Akční, Horor, Sci-fi, Thriller

Obsah

:
Rok po kruté a tragické nehodě se šestice kamarádek opět vydává na každoroční dobrodružnou výpravu - tentokrát do odlehlé části Appalačského pohoří, aby více »« méně

Režie

:
Neil Marshall

Scénář

:
Neil Marshall

Herci

:
Shauna Macdonald Natalie Jackson Mendoza Alex Reid Saskia Mulder MyAnna Buring ...
Jste na stránce filmu Pád do tmy. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Pád do tmy myslíte! K 20. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27067 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 20%
  0
  1
  29. 7. 2017
  Brenan88 (40712 bodů)

  Pád do tmy je v první půli solidní horor,který oplývá výbornou atmosférou z neznámého a pořádným napětím. V té druhé půli se změní v tuctovou podívanou plnou klišé. Snímek jsem shlédl jednou a na další projekci už určitě nechystám. Velmi nadhodnocený snímek.

 • 85%
  1
  0
  1. 8. 2016
  Sheldon (15941 bodů)

  Safraporte. Na tohle mě upozornila kámoška, která žije v Anglii a asi jinak bych tenhle film jinak přehlíd jak měsíční krajinu, ale nakonec jsem byl rád, že jsem si to v pohodlí domova pustil. Nekompromisně brutální od úvodních momentů až po šílené záběry z podzemí, které rozhodně nejsou pro slabší povahy. Tohle je ukázka toho, že i bez peněz se dá natočit dost nezapomenutelnej film.

 • 70%
  0
  0
  10. 5. 2016
  lamps (14231 bodů)

  Neprozkoumané jeskynní prostředí funguje co do atmosféry a hororových serepetiček na jedničku a některé vrcholné pasáže, například přelézání přes propast, první krátké záběry na monstra nebo scéna z doupěte, jsou skutečně nepříjemné a děsivé. Ženské jsou navíc fajn a záporáci se neskutečně vydařili, od odporného zevnějšku až po velmi efektní a působivé quick-motion, které pozvedá těch několik lekaček až do áčkové hororové ligy. Bohužel, jak film skvěle funguje v procesu navozování atmosféry strachu a nahání husí kůži prvotními náznaky číhající hrůzy, tak ryze akční kolej, na kterou přejede v závěrečné třetině, vyznívá náhle velice tuctově a navzdory drtivému spádu a slušné náloži brutality už nemá jen trochu otrlejšího diváka čím překvapit. Několik nápaditých odkazů na slavné předchůdce, vymazlenou klaustrofobní formu a věrohodné chování hrdinek, které jejich vůle po přežití z minuty na minutu obrací ve smyslů zbavená a pomstychtivá stvoření, však oceňuji natolik, že zůstávám u kladného hodnocení, byť je to hodně, hodně těsné...

 • 35%
  0
  0
  14. 12. 2017
  Danny F. (11122 bodů)

  Kapku nudnější a nijak a ničím překvapivý film. To něco nebo někdo ve filmu je ostuda hororové scény.

 • 80%
  0
  0
  25. 11. 2012
  kedl (6366 bodů)

  Nic pro klaustrofobiky, temně drsný atmosferický horor. Horor roku 2005.

 • 40%
  0
  1
  1. 9. 2015
  Pas (6204 bodů)

  V jeskyni
  Několik žen, které mají rady extrémní zážitky, se vydá do dosud neprozkoumané jeskyně. Dojde k závalu, a skupinka je nucena hledat jinou cestu ven. V tom jim zabrání podivní jeskynní tvorové, kteří se ve tmě orientují sluchem. Film Descent má několik celkem tísnivých momentů (hrdinka se zasekla v úzkém tunelu), pár pořádných lekacích scén a krom asi prvních pěti minut v něm nehraje žádný muž (nepočítám li tedy ty příšery). To by byly zajímavosti/klady. Na druhou stranu však musím zmínit, že se odehrává ve velice tmavém prostředí, a někdy prostě není vidět zdaleka tolik, jak by si divák asi přál. Dále je tu motiv malé holčičky (dcera jedné z hrdinek, která zemře hned na začátku), která se své mamince stále zjevuje, slyšíme její chichotání, a od začátku není moc jasné jestli se máme bát jí, nebo jeskynních tvorů. Samotní jeskynní tvorové jsou slizštější variací Tolkienova/Jacksonova Gluma a Wellsových Morloků. Motiv holčičky zůstane vysvětlen jen tak napůl, příliš nechápu proč ho tam tvůrci cpali. Nechápu ani, proč zemře docela sympatická postava asijské kamarádky, aniž by kdokoliv pochopil, že to myslela dobře (a jinou kamarádku, že zabila jen omylem). A vlastně si nejsem jistý ani tím, jak film dopadl, protože závěr je trochu chaotický. Descetnt je přes pár zajímavostí jen podprůměrná vyvražďovačka.

 • 80%
  0
  0
  28. 9. 2012
  TARANTlNO (3331 bodů)

  Chcete aby milé dívky konaly likvidační krvavou řezbu?krvavou lázeň?Dostanete spoustu likvidace,spousty krve!N.Marshall dokazuje,že tohle prostředí umí pochytit ve správné míře,aby nás totálně dostal.A ten závěr !

 • 90%
  0
  0
  11. 2. 2016
  Ombak_Penari (2755 bodů)

  Ačkoliv se na zajímavý horror rád podívám (zvlášť pokud se jedná o horror v netradičním prostředí či s válečnou nebo sci-fi tematikou), neoplývám přehnaným optimismem ohledně umělecké kvality snímků tohoto žánru. A s tímto vědomím ale také tyto filmy hodnotím. Horror bývá obvykle naprosto bezduchá slátanina, kde je logičnosti dáváno na frak stejně jako propracovanosti děje, to vše by ale mělo být bohatě nahrazenou atmosférou strachu. Takže jestli se někdo rozhodne shlédnout horror a už od začátku ví, že se nehodlá bát, že mu žánr nic neříká a že si to pustí v poledne k obědu s rodinou, tak by se skutečně neměl pouštět do žádného hodnocení. Horror má jediný účel a to je vyvolat strach a mrazení v zádech, neexistuje žádný jiný důvod jeho vzniku. Z tohoto pohledu mohu po shlédnutí Pádu do tmy směle prohlásit, že se jedná o jeden z nejlepších horrorů, jaký jsem kdy viděl. Ponurá, stísněná a klaustrofobická atmosféra snímku vás přilepí ke křeslu už od prvních záběrů a až do konce vás nepustí. Je pravdou, že závěr filmu je natolik krvavý, že už to skutečně sklouzávalo od pocitu strachu spíše k pocitu nevolnosti, ale celkově lze filmu jen tleskat. Většina ostatních horrorů totiž tímto pocitem nevolnosti vyplňuje 90% snímku, protože zkrátka nedokáže vyvolat strach jinak. Pád do tmy v tomto převyšuje o stupeň ostatní hororovou produkci, kterou jsem měl možnost vidět.

 • 70%
  0
  0
  3. 11. 2014
  salisbury (1097 bodů)

  Pádem do tmy jsem byl pozitivně překvapen. Nečekal jsem takový vzestup epinefrinu při sestupu lidských samiček do jeskynního systému zavaleného černočernou tmou. Úsvit čelových svítilen či zelenkavých světelných fotonů nasvěcujících svět skrytý hluboko v podzemí poodhaluje hrůzovládu skřetích Glumů strážících jeskynní katakomby bez náznaku slitování.

72 ? ?
jak hlasovat?
 • Mikik4444 75%
 • Manekenthe 80%
 • mims 85%
 • Sandrastekla 100%
 • IDWWW 85%
 • anna-kuklova 75%
 • Cechulda 75%
 • misec 75%
 • Mondyes 100%
 • Had 75%
všechna hodnocení (68)

V žebříčcích uživatelů

71. místo z 173 v žebříčku uživatele Manekenthe