Rallye smrti

72%
Rallye smrti

Internetové stránky projektu Rallye smrti patří mezi ty nejnavštěvovanější. Běží na nich online přenos nejbrutálnějších automobilových závodů v historii. Jejich aktéry jsou „obyvatelé“ jedné z nejtěžších amerických věznic. Pravidla jsou jednoduchá – rychle, zběsile a co nejbezohledněji dojet do cíle jako první. Stačí pětkrát vyhrát a místo medaile vám dají svobodu. Prohrát ovšem většinou znamená zemřít – v hořícím vraku auta, pod koly silnějšího soupeře nebo s kulkou v hlavě. Střílení čímkoliv je totiž během závodu povoleno. Paul W. S. Anderson, režisér a producent drsných sérií Vetřelec vs. Predátor a Resident Evil, oprášil populární thriller Death Race 2000, vtiskl mu tempo 21. století a navrch přidal skoro už profesionálního filmového řidiče Jasona Stathama (oba díly Kurýra).

Posilovnou vyrýsovaný britský drsňák tu hraje Jensena Amese, bývalého slavného automobilového závodníka. Do basy se dostal za vraždu, kterou nespáchal. Bezskrupulózní ředitelce věznice (Joan Allen) je jasné, že jeho schopnosti nesmí v zájmu sledovanosti zůstat nevyužity, a tak mu nabídne lákavý úkol. Ukrytý v děsivé masce by měl dublovat legendárního závodníka Frankensteina, který byl hlavním důvodem toho, proč byla Rallye smrti tolik populární. Poslední závod mu byl bohužel osudný, naštěstí veřejnost to neví, a tak může do kolbiště nastoupit Frank, jehož schopnosti by se mohly alespoň blížit těm Frankensteinovým. Stačí vyhrát jeden závod, a Frank se vrátí na svobodu. Bude ale muset dokázat víc, než jen točit volantem a šlapat na plyn. Bude muset zabíjet.

Anderson zasadil film do blízké budoucnosti, do šedivé atmosféry, v níž nebývale bují kriminalita, z vězení se staly výdělečné podniky a televizní nebo internetové reality shows musí být čím dál vynalézavější, aby si našly svého diváka. „Jedna věznice přišla s nápadem na online vysílaný závod, v němž devět novodobých gladiátorů závodí na život a na smrt v aréně, kterou představuje závodní trať na vězeňském dvoře,“ říká Anderson. Závodníci používají reálné modely aut „vylepšené“ o zbraně s devastujícím účinkem pro soupeře. Figurují mezi nimi děla, kulomety rozličných ráží a také zásobníky plné kovových ježků, které lze stisknutím jediného tlačítka nasypat na cestu. Smrtonosná past pro filmové závodníky, ale také pro jejich představitele, kteří shodně prohlašovali, že tahle „autoškola“ byla bezkonkurenčně jejich nejdrsnějším zážitkem za volantem. (oficiální text distributora)
Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
7.5
Akční béčkový výplach,kterému se podařilo do hlavní role ulovit hvězdné jméno. Polemizovat nad tím jak moc stupidní je scénář nemá smysl,důležité je se pohodlně posadit a dobře se bavit. Statham je v hlavní roli skvělý a role málomluvných drsňáků mu sedí. Vše se točí kolem automobilových honiček a ty se povedly. Jsou nápadité,plné destrukce a výbuchu. Takto kdyby vypadaly všechny béčka,tak to bych si nechal líbit.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
28 483 bodů
9
Sice se jedná o remake snímku z roku 1975 'Cesta gladiátorů 2000', ale už od první minuty je jasné, že si šli tvůrci svou cestou a příběh zasadili do přísně střežené věznice, odkud se závod přenáší po internetu v rámci megalomanské schow. A megalomanská schow je to i pro nás, jelikož v takovémto brutálně efektovém ražení tu zatím ještě nic takového nebylo. Nechme stranou velmi jednoduchý děj, ten by byl odvyprávěn během minuty a zaměřme se na vizuální stránku věci. Tady je totiž linka efektivity sakramentsky hodně vysoko. Tvůrci neponechali nic náhodě a na všem možném i nemožném se pěkně vyřádili. Akční zábava je naprosto dokonalá. Auta sestrojená podle vzoru ze snímků o Šíleném Maxovi, které jsou za současných možností daleko vice vyšperkovány, vytváří dojem naprosté bitevní dokonalosti. Závody jako takové nenechají vydechnou a když se na scéně objeví onen bitevní kamion, dech je napětím naprosto zaražen. Nic naplat, tohle se povedlo a nevadí tomu ani jistá šablonovitost děje. Ten konec je naprosto předpokládaný. Ale proč si to tím kazit.
hanys_
hanys_
18 771 bodů
8
Kdyby se aspoň takhle povedlo nové Rychle a zběsile, tak vůbec nebudu proti.


Dodatečné informace

Původní název:
Death Race (více)
 • NSR Rallye smrti
 • NSR Death Race
 • NSR Carrera Mortal
 • NSR Corrida Mortal
 • NSR Course à la mort
 • NSR Death Race 3000
 • NSR Death race - kuolonajot
 • NSR Death Race: La carrera de la muerte
 • NSR Death race - Wyscig smierci
 • NSR Dirka smrti
 • NSR Koursa thanatou
 • NSR La carrera de la muerte
 • NSR Ölüm yarisi
 • NSR Smrtonosna utrka
 • NSR Surmaralli
Premiéra v ČR:
20. 11. 2008
Distributor:
Bontonfilm
Země původu:
NSR, Německo, Velká Británie, USA
Rozpočet:
45 mil. USD
Tržby:
76,01 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Rallye smrti je dostupný s českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Další z kolekce Rallye smrti


Podobné


Powered byJustWatch