Leviathan (USA)
« další názvy »
Itálie Itálie
USA USA
98 minut

Žánry

:
Horor, Sci-fi, Thriller, Film s monstry

Obsah

:
Posádka podmorskej americkej výskumnej stanice nájde vo vraku ruskej lode Leviathan fľašku s alkoholom, jeden z jej členov sa z nej napije a začne sa geneticky více »« méně

Režie

:
George P. Cosmatos

Scénář

:
David Webb Peoples Jeb Stuart

Herci

:
Peter Weller Richard Crenna Amanda Pays Daniel Stern Ernie Hudson ...
Jste na stránce filmu Leviathan. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Leviathan myslíte! K 15. květnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27639 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  0
  13. 8. 2016
  martin-mickey-stusak (23003 bodů)

  Vezmeme-li námět ze snímku ´Věc´ a přeneseme ho několik kilometrů pod hladinu oceánu, dostaneme neméně dramatický příběh o útoku něčeho neznámého a děsivého. Je to tak, nic jiného v tom nehledejme. Neznamená to však, že by se mělo jednat o něco nepovedeně zkopírovaného. Naopak. Vyobrazuje se dějství sice velice známé a podobné i mnohým  snímkům odehrávajících se někde v hloubi vesmíru, ale po vypravěčské, dramatické a atmosferické stránce velmi povedené. Nikam se nespěchá a všemu se nechává zcela volný a přirozený vývoj. Takže žádná fofr akce, kdy by měla téct krev už po pár minutách. Diváci toto očekávající by se měli v takovém případě poohlédnout po něčem jiném. Snímek se honosí skvělými kulisami podmořského výzkumného střediska a výbornými efekty. Je znát, že se tady nešetřilo a že se tvůrci po vzoru snímku ´Vetřelec´ velice snažili navodit autenticitu prostředí. Objevují se tu i dnes už velice známí herci, což celý film ještě krapet více vyzdvihuje. Snímek se dnes stává poněkud pozapomenutým a je to škoda. Vesmír, Antarktida nebo dno oceánu, v podstatě je to jedno. Takový příběh se může stát kdekoliv a kdykoliv. A právě výše zmíněné filmy jako ´Vetřelec´, ´Věc´ a k nim se přidávající ´Leviathan´ jsou toho důkazem.  

 • 50%
  0
  0
  21. 10. 2018
  Sheldon (15961 bodů)

  Film natočený ve stejném roce jako Propast Jamese Camerona, které ale nemůže absolutně v ničem konkurovat. Propast je proti tomuto geniální a převtaný snímek, tohle je vykrádačka Vetřelce a navíc je to takové podivuhodné béčko s hodně trapnými osmdesátkovými triky. Když si člověk vezme, že scenáristé napsali kromě tohoto třeba Uprchlíka nebo Blade Runnera, tak nechápu, jak mohli stvořit tohle.

 • 60%
  1
  0
  28. 2. 2019
  lamps (14703 bodů)

  Není to blbý film - ve stísňujících kulisách sledujeme svižnou béčkovou vyvražďovačku se solidně charakterizovaným vetřelcem, která ani vizuálně neuráží a ještě nám do ní hraje velikán Goldsmith. Ale je to přesně jeden z těch filmů, které by nikdy nevznikly nebýt existence jejich filmařských i tematických vzorů, na nichž jsou až příliš závislí. A ruku na srdce, nesahají jim (Vetřelci a Věci) ani po kolena...

 • 55%
  0
  0
  23. 7. 2015
  Pas (6207 bodů)

  Něco na způsob hororového crossoveru sestaveného z charakteristických znaků pro Cameronovu Propast a Vetřelce. Rozhodně se nejedná o průser i přes jistou béčkovou produkci. V první řadě atmosféra je na míru hrůzná a přes míru deprimující. Herecké osazenstvo je ucházející a příšera spolehlivě dokazuje, že si animátoři dali záležet. Co však tento snímek nepovyšuje na vyšší úroveň, je samotné finále, které je celkově vzato poněkud naivní a do realističnosti má daleko. V rámci žánru koukatelná záležitost.

65 ? ?
jak hlasovat?
 • lamps 60%
 • Kisak76 80%
 • Sheldon 50%
 • martin-mickey-stusak 100%
 • bayern 75%
 • ballrog 70%
 • olga-pu 50%
 • McFous 50%
 • Pas 55%
 • B3n 100%
všechna hodnocení (21)