The Crow (USA)
« další názvy »
USA USA
102 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Fantasy, Horor, Thriller
Motto: Nikdy mu neměli zkřížit cestu a už vůbec ho neměli zabíjet

Obsah

:
Nikdy předtím je neviděl. Eric Draven doslova vyletěl z okna vlastního bytu a jeho přítelkyně, kterou nadevše miloval, zemřela v nemocnici na následky více »« méně

Režie

:
Alex Proyas

Scénář

:
James O'Barr David J. Schow John Shirley

Herci

:
Brandon Lee Rochelle Davis Ernie Hudson Michael Wincott Bai Ling ...
Premiéra: 2. 12. 1994
DVD: 5. 6. 2008

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  21. 6. 2017
  Brenan88 (35073 bodů)

  Vrána je pro mne do dnes jeden z nejlepších komiksů a její přerod na filmové plátna se podařil na výbornou,tedy aspoň kvalitou filmu.Všichni totiž víme,že vznik samotného filmu nebyl vůbec jednoduchý a připravil nás o obrovský talent jakým Brandon Lee nepochybně byl. Hutná a depresivní atmosféra,která film provází je přímo elektrizující a její sledování vás zařeže do sedačky.

 • 85%
  0
  0
  16. 11. 2015
  Sheldon (12009 bodů)

  Nevím,jestli jsem to měl vidět v kině ve dvanácti, ale prostě mě to dostalo. Gotický comics s hrůzným námětem inspirovaný děsivou traumatizující skutečností, že Jamesi O´Barrovi někdo zavraždil snoubenku je sice 100 minut dlouho nekončící deprese, kde nenajdete téměř žádnou kladnou postavu, ale je to tak výtvarně geniální a atmosférické, že to zkrátka funguje.

 • 80%
  0
  0
  13. 8. 2016
  lamps (11514 bodů)

  Tak trochu jiná komiksová podívaná. Především jsem u toho pořád musel myslet na to, jak tragický spád vzalo zdejší účinkování Brandona Lee, a po každé další scéně mi bylo více a více líto, že nás musel tak talentovaný a sympatický herec tak náhle opustit. A byť to zní hrozně, tak tyhle deprimující myšlenky do příběhu přesně zapadaly a ještě dotvářely hutnou a specifickou atmosféru, kterou filmová Vrána oplývá opravdu měrou vrchovanou. K originálnímu námětu asi není třeba nic podotýkat, ke zpracování snad jen tolik, že lépe to vzhledem k úrovni tehdejších efektů šlo jen stěží natočit. Pochmurná výprava má své kouzlo, záporácký syndikát je hodný respektu a některé akční sekvence včetně nechvalně proslulé přestřelky jsou záležitostí vyloženě pro žánrové fajnšmekry. S výhledem na remake tak nezbývá než dodat, že zde je hodně co čerpat a jsem dost zvědavý, jak si tvůrci s vysoce nastavenou laťkou poradí.

 • 95%
  0
  0
  22. 1. 2014
  headhunter (9977 bodů)

  Poprvé jsem tenhle film viděl ...,no zabte mě, ale kdy u nás otevřeli první (cenovně dostupnou pro studentíky) VHS půjčovnu přesně nevím. Dnes jsem to viděl v "super" kvalitě, a s pořádným odstupem času, a smekám. Ten film má nyní 20 let a neztratil nic na "lesku". Co je ale hlavní, ta temná atmosféra funguje (a vůbec se to neopírá o to, že Brandon opravdu u natáčení filmu zemřel) - některé dnešní filmy mu prostě nesahaj po kotníky, i když se tak tváří nebo by chtěly. Pro mě navíc, jeden z nejlépe sestavených soundtracku pro daný žánr!!!
  Jo, a zvedám na 95%

 • 90%
  4
  0
  30. 10. 2017
  SNCIS (6462 bodů)

  Je-li láska dvou lidí upřímná a pouze mezi nimi, nikdy se nepřestanou milovat, ať se stane cokoliv. A když zemřou, láska zůstane navždy. - Perfektní komiksové adaptace + Perfektní herecký výkon Brandona Lee.

 • 85%
  0
  0
  30. 12. 2012
  Standa. (6144 bodů)

  Do té doby úplně neznámé jméno Alexe Proyase se tímhle snímkem vyšvihlo, až ke hvězdám. Vynikající temná atmosféra, která doprovází celý film, žádné zbytečné křiklavé barvy a skvělí Brandon Lee, který se snad pro tuhle roli narodil, a bohužel ho také stála život.

 • 80%
  0
  0
  5. 10. 2014
  cerfik (5983 bodů)

  Tak jsem se k tomuto vizuálnímu skvostu dostal až po 20 letech od jeho vzniku a ve své době to musela být o to větší podívaná. Je sympatické, že hlavní hrdina není jen ve škatulce zaslepeného mstitele, ale má i lidský rozměr a tím se dostávám ke skvostnému herectví hlavní postavy v podání při tomto filmu zesnulého Brandona Lee, je ho opravdu škoda. Co mi brání v plném hodnocení je trochu klišózní děj a místy přehnané citové výlevy ve formě mouder o lásce, ale za tu nezapomenutelnou atmosféru jak vizuální tak hudebního doprovodu si to 90% zaslouží. Nejlepším filmem od Alexe Proyase ale pro mě bezesporu zůstává Dark City (1998) ten má jak vizuál, tak propracovaný scénář a myšlenku.

 • 90%
  2
  0
  23. 1. 2017
  JosefTomas (5431 bodů)

  Vrána už od začátku působí jako silný příběh, který si nebere servítky s nikým a ničím. Brandon se do role tak vžil, že jeho ztvárnění Vrány je samo o sobě dosti mrazící. Navíc je délka tak akorát, takže vám to uteče jako voda. Navíc o filmu i komiksu putují zvěsti, že je prokletý a když se ohlídnete zpět, tak vlastně je. Je to opravdu skvělý film, jen stálo dosti smutku ho dokončit.

 • 95%
  0
  0
  28. 5. 2015
  p.a.douch (4622 bodů)

  V roce vzniku naprostá bomba. Temná atmosféra, blázniví a nebezpeční zloduši (M. Wincott, Bai Ling, D. P. Kelly, A. David, M. Massee, L. Mason, Tony Todd, Joe Polito), sympatičtí klaďasové Brandon, Sofia Shinasová, Rochelle Davisová, Ernie Hudson a Vrána. Neměl bych zapomenout ani na Annu Levine (aka Annu Thomson). Proyas se předvedl jako skutečný vizionář. Předloha Jamese O´Barra je dostatečně dobrá a převod do filmu se povedl. Tenhle film si zasloužil zapsat do dějin i bez tragických událostí, které ho provázaly. Někomu tenhle film zkrátka kariéru v Americe nastartoval (Bai Ling, David), pro někoho jediná významná role (Shinasová, Davisová). Pro Brandona bohužel konec kariéry i života. Kam ten to mohl dotáhnout. Věčná škoda. Každopádně, už jen kvůli němu se na toto dílo má filmový fanoušek podívat.

 • 85%
  0
  0
  28. 9. 2012
  TARANTlNO (3321 bodů)

  Temný film - temná atmosféra.VRÁNA diváka vtáhne do temného prostředí,který je mrazivý a silně deprimující,ale pořád chcete být jeho součástí až do konce.Záporák-pomsta,příběh,geniální vizuální stránka: vše podtrženo nádherný film.

 • 70%
  0
  0
  8. 12. 2012
  psico (1663 bodů)

  Diváka to sice vtáhne do děje ale právě ten děj dělá ještě pochmurnější to, že u něj Brandon Lee nešťastnou náhodou zemřel. Film si jistě zaslouží úspěch to ano ale kdyby se ona nešťastná náhoda nestala, podle mně by tak vysoko hodnocený nebyl ...

 • 95%
  0
  0
  20. 8. 2016
  Lily-Rose666 (79 bodů)

  Jedna z mých srdcovek a bezesporu jediný díl,který se vůbec dá brát vážně. Plus si myslím, že je to jedno znejlepších filmových zpracování komiksové předlohy vůbec. Je opravdu temný a je zde hodně dobře zobrazena špína a rozpad Detroitu. O životní roli Brandona vůbec není třeba hovořit. Navíc má Vrána jeden z nejlepších soundtracků.

77 83 ?
 • Jan Hans 50%
 • Peříková 95%
 • Karel72 85%
 • lenka-fojtova 75%
 • Had 50%
 • zabak95 100%
 • radek svadla 65%
 • JosefTomas 90%
 • SNCIS 90%
 • Deacon Frost 100%
všechna hodnocení (122)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

87. místo z 60 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Krásný film, který si k dokonalosti prošel smutnou cestou.”

1. místo z 2 v žebříčku uživatele Aya.chan
3. místo z 5 v žebříčku uživatele rockwoman
8. místo z 14 v žebříčku uživatele Dr.robotnik
14. místo z 22 v žebříčku uživatele Sunny5
18. místo z 35 v žebříčku uživatele Melody Harkness
28. místo z 175 v žebříčku uživatele Hikikomori
34. místo z 57 v žebříčku uživatele budullin
46. místo z 104 v žebříčku uživatele Deacon Frost
279. místo z 303 v žebříčku uživatele MIRKA DOLEJŠOVÁ
Sdílet tuto stránku:

Partneři: