Freaky Friday (USA)
« další názvy »
USA USA
97 minut

Žánry

:
Drama, Fantasy, Komedie, Rodinný
Motto: Noční můra každé dospívající dcery... být stejná jako matka!

Obsah

:
Dr. Tess Colemanová a její patnáctiletá dcera Anna spolu příliš nevycházejí. Nerozumí si v otázkách oblékání, účesů, hudby a už vůbec ne ve výběru partnerů. více »« méně

Režie

:
Mark Waters

Scénář

:
Mary Rodgers Heather Hach Leslie Dixon

Herci

:
Jamie Lee Curtis Lindsay Lohan Mark Harmon Harold Gould Chad Michael Murray ...
Premiéra: 11. 12. 2003
DVD: 9. 6. 2004

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  11. 11. 2017
  Brenan88 (32434 bodů)

  Hnacím motorem této vynikající komedie je duo matka - dcera. Jamie Lee Curtis a Lindsay Lohan své úlohy ztvárnily na výbornou a já se díky ním perfektně pobavil. Vlastně ani nevím,která z nich mne ve své převrácené roli bavila více. Nechybí spousta zábavných scén a originálních vedlejších postav. Když už se má nějaký film dočkat remaku,tak ať je aspoň takovéto kvality.

 • 75%
  0
  0
  20. 1. 2015
  Psisko59 (28680 bodů)

  Ale jo - docela příjemný rodinný film; na Jamie Lee Curtis se dá koukat kdykoliv, je to skvělá komediální herečka, může být za dámu i za totální mimotičku. Totéž Mark Harmon, je uvěřitelný jako lékař, právník, detektiv ... takže i jako nastávající ženich, kterého dcera (tentokrát snesitelná Lindsay Lohan) upřímně nesnáší, protože si dovoluje chtít nahradit milovaného tátu, který zemřel před dvěma lety. A do toho hádka v čínské restauraci - a dva koláčky štěstí, které obsahují stejnou věštbu ...

 • 80%
  0
  0
  28. 11. 2015
  Sheldon (11361 bodů)

  S patnáctiletou Annabell Colemanovou puberta pořádně mlátí a její máma Tess to s ní nemá lehké. Když si k tomu připočtete, že se má za pár dní vdávat za sympatického Ryana a Annabell se nechce účastnit jejího zásnubního večírku, protože musí s kamarády vystoupit na představení rockové kapely, je z toho zaděláno na pořádné rodinné trable. Při večeři v čínské restauraci, kdy se matka s dcerou pohádají, dostanou obě nezávisle na sobě dva magické koláčky. Druhý den se každá probere v těle té druhé a obě tak zjistí, že žádná to nemá v životě snadné.
  Klasická Disneyovská komedie z roku 1976 se dočkala svého remaku. Tehdy hrála dospívající dívku Jodie Foster, která však v novém filmu nehraje, ale to neznamená, že by to film nějak poškodilo. Obě představitelky a to jak sedmnáctiletá Lindsay Lohan, která přesvědčila o svém talentu již ve filmu Past na rodiče hraje dokonale a její starší verze Jamie Lee Curtis si svou pubescentní roli doslova užila. Film je ukázkou perfektní rodinné podívané a stal se velkým komerčním hitem.

 • 80%
  0
  0
  27. 12. 2017
  lamps (10384 bodů)

  Velmi příjemné překvapení. Obě hlavní herečky předvedly opravdu parádní výkony, které je radost sledovat, zvlášť Jamie Lee Curtis si celý film ukradla jen pro sebe a v těle své pubertální dcery je neodolatelná. Výjimečně nezůstalo jen u originálního námětu, ale vše bylo podpořeno i přesným scénářem a pořádnou dávkou seriózního humoru, s nímž tvůrci vážně nešetří. Nehledejme v tom žádné intelektuální nebo emocionální roviny, na to Freaky Friday navzdory snaze nemá, ale chtějme se pouze dobře a neurážlivě pobavit....

 • 50%
  0
  0
  29. 10. 2017
  Danny F. (7610 bodů)

  Naprosto průměrná komedie se vším všudy, která však nepostrádá vtipné situace a nějaká ta hláška taky padne. Pobaví, neurazí.

 • 60%
  3
  0
  31. 10. 2017
  SNCIS (4804 bodů)

  "Dáte si koláček?" Celkem překvapila Lindsay Lohan ona fakt umí hrát. Kdyby byl o něco lépe napsaný scénář a bylo tam víc Marka Gibbse Harmona asi je to hitovka. "Ááá! Vypadám jak strážce hrobky." Pobavil jsem se - 60%.

 • 70%
  0
  0
  13. 12. 2015
  rkotvald (2865 bodů)

  Žánr už signalizoval Mayday- o pomoc. A odpověděl Mark Waters: do kytarových riffů, dceromatečných přestřelek a holčičího pop punku zařval: Freaky Friday. Jeho generační taškařice s vyměněnými těly rodičům i dětem škodu na svalu břišním. Testováno na vlastních zdrojích. Dědeček zaklape umělým chrupem, brar nemluvně bezzubými dásněmi a vy budete mít pocit, že rodinná komedie ještě žije. Ještěže se to nouzové volání neztratilo v bermudském trojúhelníku sester Olsenových:)

69 ? ?
 • SNCIS 60%
 • Danny F. 50%
 • Filmokolik 65%
 • Brenan88 75%
 • ballrog 50%
 • lamps 80%
 • squirrelpool 60%
 • lucyky 65%
 • maniak 85%
 • kiki.sedlackova 85%
všechna hodnocení (64)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

158. místo z 355 v žebříčku uživatele Simkova
Sdílet tuto stránku:

Partneři: