Tajemství hradu v Karpatech

82%
Tajemství hradu v Karpatech
V Karpatském království stojí nad vesnicí Vyšné Vlkodlaky tajemný hrad, jehož majitelem je baron Gorc z Gorců. Na jeho objednávku sestrojil šílený vědec Orfanik zvláštní přístroj, který pomocí světelných paprsků vytváří iluzi skutečnosti. Tento "dálkovid", zrozený ve fantazii spisovatele Julesa Verna, předběhl o sto let vznik televize. Jak to bylo vlastně s prvním filmovým představením a s objevem televize, odhalí po mnoha dobrodružstvích při pátrání ve strašidelném hradním labyrintu hrabě Felix Teleke z Tölökö, hlavní postava filmového příběhu, který je třetí společnou prací scenáristy Jiřího Brdečky a režiséra Oldřicha Lipského. Parodie na verneovské vědecko-fantastické romány je inspirována pozapomenutým dílem slavného francouzského spisovatele Tajemný hrad v Karpatech a obohacena o nové prvky, například o "karpatský" folklór, pro nějž byl vytvořen i vlastní jazyk.Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
7.5
Tajemství hradu v Karpatech je pro mne tajemstvím. Nevidím v něm hold to co ostatní. Ano je to zábavné,ano je to řemeslně originální,ano je to dobře zahrané. ALE já jsem se hold nenasmál,tak jak jsem očekával. Lipský je pro mne záruka kvality a i po tomto filmu se nic nemění.
Pete69
Pete69
30 383 bodů
6
Pro mě je tento film taková Adéla ještě nevečeřela B. Operní píseň provázející celý film je tak otravná, že mi zkazila zážitek z filmu. Skvělý je místní obyvatel Jan Hartl :) Podtrženo sečteno, máme stovky lepších filmů, než je tento. 60% = přeci nadprůměr ne? :)
muzz
muzz
18 035 bodů
5
Nějak mi unikla ta poetika "zlidovělých hlášek". když se nad tím zamyslíte, jsou to samé kraviny. Chvilkama mi připadalo, že si zúčastnění umělci dělají z platících diváků nemalou prdel. Co je tolik vtipného na Tölökö? Nemyslím si, že právě tohle by měla být česká "klasika".

Dodatečné informace

Původní název:
Das Geheimnis der Burg in den Karpaten (více)
  • Československo Tajemství hradu v Karpatech
  • Československo Das Geheimnis der Burg in den Karpaten
  • Československo Le mystérieux château des Carparthes
  • Československo Tajemný hrad v Karpatech
  • Československo The Mysterious Castle in the Carpathians
  • Československo The Mystery of the Carpathian Castle
Premiéra v ČR:
2. 10. 1981
Distributor:
Ústřední půjčovna filmů
Země původu:
Československo, Česká republika, Slovenská republika
Čeština:
Tajemství hradu v Karpatech je dostupný s českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


Powered byJustWatch