Thunder Bolt (USA)
« další názvy »
USA USA
87 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller

Obsah

:
Najočakávanejší filmový projekt dvojice legendárnych režisérov Quentin Tarantino a Robert Rodriguez roku 2007. Tarantino a Rodriguez spojili svoje sily, více »« méně

Režie

:
Quentin Tarantino

Scénář

:
Quentin Tarantino

Herci

:
Kurt Russell Zoe Bell Rosario Dawson Vanessa Ferlito Sydney Tamiia Poitier ...
Premiéra: 5. 7. 2007
Distributor: Palace Pictures

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3303 bodů)

  Film se mi líbí a je precizně zpracován, dokonale vás pochytí atmosféra doby 70.let.Má výbornou kameru (kde se ujmul kamery sám Quentin),stylově natočené akční scény a velmi dobrý nápad,který měl QT už před Sin City.Jak u QT bývá zvykem,má opět několik rovin- *SPOILER* :Skupina dívek si jede užívat víkendovou noc.Tráví ji v jednom baru ve společnosti několika chlapků (mezi nimi je i Eli Roth) a barmana (QT),celou slávu sleduje z pozdálí baru zjizvený kaskadér Mike (Kurt Russel).Několik chvil u výborné hudby,nádherných dam a vynikajícího tance,vystřídána cestou domů posléze,když ho jedna s dívek poprosí o odvoz domů,který Mike splí a tak přichází první klapka akční jízdy maniaka z videpůjčovny,která při svém dokonalém vrcholu zastavila dech celému kinosálu-výborně sestřihané,zpomalené scény,velmi dobrá kamera v doplnění létajících končetin.Po nějaké době si Mike vyhlíží nové oběti a ty najde ve skupince krásných dam z nichž dvě (bohužel pro Mika) jsou také kaskadérky.Po snídaňové scéně alá Gauneři (kamera koluje dokola kolem stolu + dialogy).Přesouváme se na cesty,kde nejdříve Mike pronásleduje auto krásných dam,zrazu se rozpoutáva honička na plný plyn,jenže si nic nenechají líbit a vše se rázem obrátí (všechny kaskadérské zkušenosti Zoë Bell si vychutnávame v plné parádě) a dokonalá téměř 20-ti minutová honička končí naprosto úžasně a velmi špatně pro Mikeho (závěrečná scéna se těžko zapomíná). *KONEC SPOILERU* Osobní film Tarantina,který vytvořil svůj vlastní styl,žánr,který ohromuje (mě) celý filmový svět.Doporučuju tenhle styl 70.let ,který si užijete,protože QT moc dobře věděl kam film směřoval. DEATH PROOF by se tu měl pohybovat v 80 procentech.

 • 80%
  0
  0
  15. 6. 2013
  výfuk (2928 bodů)

  Zajímavý filmový zážitek. Tarantino se nechává inspirovat přítelem Rodriguezem a natáčení thriller z prstředí svých oblíbených aut. Nutno říci, že film byl někdy trochu nudný. Skoro trvalo věčnost, než se něco stalo a když už se to stalo, tak to ale za to stálo. Tarantino za kamerou... zážitek. I když byl Russell zloduch, tak jsem mu do konce fandil. Není to nic extra, ale rozhodně to vůbec není špatné.

 • 75%
  0
  0
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1925 bodů)

  Tady se teda Quentin netrhnul. Pár Tarantinovských dialogů zaznělo, ale jako typickou Tarantinovku bych Grindhouse neoznačoval. A ty holky mě už štvaly, jeho filmům prostě sluší mafiáni nebo zabijáci a ne ukecaný krávy. Ale překvapil mě, jak si dokázal poradit s trošku odlišným žánrem. A jak krásně staře celý film působí, když se mu něco nevyvede dokáže to nahradit něčím jiným. Kurt Russell tady vypadá na věrohodného vraha po celou dobu, odvedl tudíž skvělý průměrný výkon. A konečná práce holek vypadal skvěle, scéna působila hodně staře a takhle jednou za čas to ve filmu vypadá dobře.

 • 80%
  0
  0
  4. 11. 2010
  wop (1605 bodů)

  První půlka Tarantinovská stylovka, ve druhé půlce neskutečná jízda.

 • 15%
  0
  0
  29. 11. 2012
  scarecrow (689 bodů)

  Tenhle film se mi vlastně vůbec nelíbil, ale to je asi tím, že Tarantino se prakticky žádným filmem netrefil do mého vkusu. Přišlo mi to prostě nudné.

67 ? ?
 • Brenan88 60%
 • Riverdon 60%
 • Alex 100%
 • leafroller 40%
 • Sáček 65%
 • Nosnica 80%
 • Alanna 35%
 • Standa. 60%
 • puposlav 75%
 • lamps 60%
všechna hodnocení (65)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

7. místo z 9 v žebříčku uživatele výfuk
Sdílet tuto stránku:

Partneři: