Valiant

55%
Valiant

V malé hospůdce na anglickém venkově, v relativním bezpečí před hrůzami probíhající Druhé světové války, sleduje skupinka holubů filmový týdeník. Seznamují se s úžasným a vzrušujícím životem elitních bojových holubů, kteří doručují tajné zprávy, užívají si života v první linii a po práci se setkávají s krásnými holubicemi - ošetřovatelkami. Malý Valiant film nadšeně sleduje a rozhodne se k holubí jednotce připojit. Odletí do Londýna, kde zachrání chytrého neplatiče Všiváka před velkým průšvihem. Ten Valiantovi na oplátku slíbí, že mu pomůže hladce proklouznout náborovou procedurou, ale oproti svým původním záměrům nakonec skončí v řadách elitní holubí letky spolu s ním. Oba se stanou členy jednotky beznadějných outsiderů. Patří do ní také Baron, který sem přišel z Oxfordu, aby svou službou v armádě pokračoval ve vznešené rodinné tradici (přestože je mnohem větší šprt než bojovník) a dvojčata Frajer a Drsňák, která dohánějí nedostatečný důvtip nadšením a fyzickou zdatností. Tvrdý trénink se neobejde bez spousty oděrek a škrábanců, ale v péči krásné holubí ošetřovatelky Victorie přestávají Valianta všechny rány bolet.

Po pár týdnech výcviku a ještě nepříliš připravena se tato skupinka musí vrhnout do boje. Beze stopy totiž zmizela další letka a na čerstvé rekruty čeká tajná operace v okupované Francii, během níž se musí setkat se členy odboje a převzít od nich zprávu, kterou pak doručí zpět do Anglie. Nad nepřátelským územím se však všechny plány rychle hroutí a nezkušení holubi musí začít improvizovat. Podaří se jim zprávu získat a doručit ji zpět do hlavního stanu? Podaří se jim přežít náročnou misi se všemi jejími nástrahami, mezi které patří krvelační sokoli, vedení obávaným generálem Von Drápem? Podaří se Valiantovi a jeho přátelům nalézt dostatek odvahy a sil k tomu, aby se postavili svým obavám a dokázali splnit velký úkol? Vrátí se Valiant zpět, aby získal lásku krásné holubí ošetřovatelky?
Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
4
Příjemná pohádka,která i přes malé ambice nabízí hrdinský příběh jednoho holuba za Druhé světové války. Animace je příjemná a příběh je velmi milý. Těch 76 minut se dá v pohodě strávit,ale režisérskou - prodlouženou verzi bych tedy s jistotou nepřežil.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 234 bodů
8
Námět tohoto 3D animáku není nijak originální. Příběh o mlaďákovi nadšeného a toužícího jít do boje už bylo v kdejakém protiválečném snímku. Zasadit to však do světa zvířátek si myslím nebyl zrovna dobrý nápad. Válečná vřava je jaksi pro malé děti silně nehodící. A nepomůžou tomu ani humorné figurky, či roztomilost hlavní postavy. Dospělého diváka výsledek zase moc nenadchne, byť zpracování není zase až tak špatné. Příběh je velmi jednoduchý s ohledem na malé diváky, výtvarná stránka standardní, animace přijatelná. Producent Shreka a Shreka 2 určitě věděl do čeho jde. Dojem ze snímku je velice rozporuplný. Rozhodně se však nejedná o špatný film. Jenom nějak nejde určit, pro koho je vlastně určen.
Fingon
16 886 bodů
4
Tak si říkám, že kdyby nebyla druhá světová, filmaři by si ji museli vymyslet. A že se plete i do animáků, v tom nás utvrdil o mnohem lepší Slepičí úlet...

Dodatečné informace

Původní název:
Valiant (více)
  • USA Valiant
  • USA Vaillant
  • USA Vaillant, pigeon de combat !
  • USA Vaillant, pigeon de combat!
  • USA Valiant - Héroes plumíferos
  • USA Valiant och de fjäderlätta hjältarna
  • USA Valiant - Piccioni da combattimento
  • USA Valiant, to gennaio peristeri
  • USA Valiant - Um Herói Que Vale a Pena
Premiéra v ČR:
18. 8. 2005
Země původu:
USA, Velká Británie
Rozpočet:
35 mil. USD
Tržby:
61,75 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění