Cutthroat Island (USA)
« další názvy »
Itálie Itálie
Německo Německo
Francie Francie
USA USA
124 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Komedie, Rodinný, Romantický
Motto: Taste zbraně!

Obsah

:
Píše se rok 1600 a kapitánského můstku pirátské lodi Morning Star, brázdící Karibské moře, se ujala půvabná mladá žena Morgan. Morgan je spolu se svou více »« méně

Režie

:
Renny Harlin

Scénář

:
Michael Frost Beckner James Gorman Bruce A. Evans Raynold Gideon Robert King Marc Norman

Herci

:
Geena Davis Matthew Modine Frank Langella Maury Chaykin Patrick Malahide ...
Premiéra: 18. 4. 1996
DVD: 6. 11. 2013
Jste na stránce filmu Ostrov hrdlořezů. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Ostrov hrdlořezů myslíte! K 28. říjnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27790 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 50%
  0
  0
  6. 3. 2019
  martin-mickey-stusak (23930 bodů)

  Snímek bohužel s nelichotivou pověstí o pohřbení pirátských dobrodružných snímků, což po mnoha letech rozbourali až ´Piráti z Karibiku´. Ve vínku má vlastně problémy dva. Filmové prokletí, které u nás zná i Vít Olmer a to je obsazení manželky režiséra. Těžko říct proč, ale takové filmy se povětšinou úspěchu prostě nedočkají. A druhá věc je holý fakt, že hlavní postavou příběhu je žena. Nikoliv kapitán, ale kapitánka, což v 90. letech diváci a fanoušci pirátských dobrodružných filmů prostě nepřijali. Bylo by hodně zajímavé, jak by si to vedlo dnes, tedy v době genderové rovnoprávnosti, kdy ženy hrdinky jsou doslova vyhledávány. Jak ale ukázala například ženská verze ´Krotitelé duchů´, na růžích ustláno tento fakt stále ještě nemá, ale feministky se ve svých aktivitách i nadále snaží. Avšak pryč od politiky a zpět k filmu. Pirátský příběh tedy kromě změny pohlaví hlavní postavy jinak v podstatě nepřináší nic nového. Opět tu máme mapu tajemného ostrova s ukrytým pokladem a snahu spojenou se soupeřením o jeho získání. Mapa v podobě skalpu otce kapitánky, od kterého to získala. Tak to je docela silná káva. Ryze popkornový film, kde nechybí akce se skvělými kaskadérskými výkony. Námořní bitvy se dobře využitou pyrotechnikou a souboje jsou skvělou podívanou. V těchto místech je tedy dobrodružný zážitek dokonalý. Skřípat to však začíná v ryze dějové části, kde chybějí ucelené nápady a nějaký ten humor. Ono to vypadá, jakoby se to náhle začalo brát vážně, ale pocitu vážnosti ne a ne dosáhnout. Správný literární pirátský kapitán má buď papouška a nebo malou opičku. Kapitánka Morgan Adams má opičku. Jistá snaha sice místy vidět je, ale přeci jen tu s ní, tedy s tou opičkou, chybí více úsměvných scének. A tak se stalo, že je snímek jako celek poněkud chaotický, místy až zbytečně moc zběsilý a jinde naopak moc pomalý a i přes značnou jednoduchost příběhu nesrozumitelný. Nudit film nemůže, ale jako správný pirátský film v jádru své věci prostě selhává. Absolutní komerční propadák, který s piráckým žánrem skutečně na hodně dlouhou dobu zamával.

 • 40%
  0
  0
  12. 11. 2017
  Pete69 (16363 bodů)

  Tento film si právem vysloužil titulek PROPADÁK. Děj je průměrný až kýčový, prostření strohé a jednobarevné. Hlavní hrdinka má při akčních scénách problém, aby jí nevylétly kůzlata z korzetu. Navíc ty akční scény připomínají spíše béčkové filmy. Nereálné výbuchy a střelaba šílenými zbraněmi. No....moc se na to zkrátka koukat nedá.

 • 20%
  0
  1
  18. 9. 2018
  sabule (14214 bodů)

  Film měl nedávno opakovačku v televizi a myslím si,že ho ani po tak dlouhé době moc diváků nevyhledalo.Byl natočen v době,kdy filmy s pirátskou a podobnou tématikou nebyly v kurzu a bohužel ani herecké obsazení v čele s kapitánkou se moc nevyvedlo.Byl to prostě menší průšvih.

52 ? ?
jak hlasovat?
 • mims 40%
 • jiri-cisar 100%
 • martin-mickey-stusak 50%
 • petr-sedivec 60%
 • Kim6 55%
 • Pete69 40%
 • ballrog 65%
 • Nosnica 65%
 • vendula-podana 10%
 • olga-pu 65%
všechna hodnocení (39)