Naděje

73%
Naděje
Rudolf Hrušínský a Hana Hegerová jako ztracenci, kteří se ocitli na periférii společnosti i života... K filmům, které počátkem 60. let vzbudily pozornost kritiky i publika, právem patří tvorba dvojice Jan Procházka - Karel Kachyňa. Po Trápení a Závrati se v roce 1963 objevil nový film tohoto tandemu Naděje, který se hrabalovsky snaží hledat a nacházet "perličky na dně" v prostředí nezvyklém, protože opomíjeném, a mezi lidmi, kteří rovněž nepatřili do typického rejstříku hrdinů socialistického realismu. Děj zavádí diváky do prostředí velké stavby, kde v bezedném bahně (a nejenom v bahně reálném) tráví své bezútěšné večery opilec Lucin v podání Rudolfa Hrušínského, u něhož si v těchto dnech připomínáme 25 let od úmrtí, a děvče lehkých mravů Magda, kterou ztvárnila Hana Hegerová. Náhodou se setkají a instinktivně se na sebe upnou. Jejich podivný způsob soužití přináší střety, hádky i facky, přesto však se k sobě stále vracejí a odpouštějí si. Vědí totiž, že si jsou navzájem tou opravdu poslední životní oporou... (Česká televize)Pete69
Pete69
30 698 bodů
8
Můj asi nejoblíbenější Český režisér a snad nejoblíbenější Český herec.. I když to není absolutní paráda, tak jsem si film užil. Rudolf Hrušínský zahraje všechno, ale tady s zahrál pořádného prevíta a zase mu to věřím. Temný dělnický příběh, kterých se jistě událo ve skutečnosti dost. Temná atmosféra temné doby, depresivní příběh, depresivní lokace, skvělá režie a geniální Rudolf Hrušínský.. To vše dělá z jednoduchého příběhu nádherný film.
kawa
3 388 bodů
6
Slabý film, která se celý odehrává v temné, špatně nasvícené atmosféře, typické k filmům z 60. let. Alkoholika se ujme jedna prostitutka, která se snaží vytvořit nový domov. Hrušínský a Hegerová v nezáživném dramatu, kde se čas neskutečně vleče. Slabota.


Dodatečné informace

Původní název:
Blysk nadziei (více)
  • Československo Naděje
  • Československo Blysk nadziei
  • Československo Hoffnung
  • Československo Hope
  • Československo La esperanza
  • Československo Nádej
  • Československo Nadeje
  • Československo The Hope
Premiéra v ČR:
17. 1. 1964
Země původu:
Československo, Česká republika, Slovenská republika
Ocenění:
Žádná ocenění