kawa

ales kaw
3 388
90. TopUživatel

Uživatel o sobě nic nenapsal.

Česká republika  Pět miliónů svědků
  Pět miliónů svědků (1965)
  6.5
  Z dnešního hlediska primitivní kriminálka ukazující jak to chodilo během živého natáčení televisních inscenací v počátcích TV. Vrah je ale skryt docela umně. Filmovému ztvárnění škodí, že herci nemají co hrát, a takový Otomar Korbelář, již v té době za zenitem, měl dostat větší šanci. Tříska a Lukavský se v hlavních rolích jen trápí.
  Tajemství zlatého Buddhy
  Tajemství zlatého Buddhy (1973)
  6.5
  Komornímu vyprávění uškodilo pomalé tempo, které je přespříliš natahováno. Výkon Cupáka a Brouska nestačí na zbytek. Ještě krásná Jana Preissová stojí za to, zbytek je hodně nudný a rozvláčný.
  Jak se budí princezny
  Jak se budí princezny (1977)
  7.5
  Kvalitně připravená a zpracovaná klasická pohádka v rukou Václava Vorlíčka, který během 70. let provedl mnoho majsterštychů. Tato pohádka sice nemá tempo a dynamiku Popelky, ale stále patří k tomu lepšímu v žánru a i po letech se dá dívat, především na výkony Menšíka. Nezvykle upozaděný je Jiří Sovák v roli krále.
  Až do konce
  Až do konce (1984)
  6
  Průměrné drama z válečného prostředí konce 2. světové války, kdy zbytek nacistů se uchýlí do zámečku se zajatkyněmi. Ty utečou, ale na mostě je nacisté zabijí, tak jako i přijíždějící sovětské vojáky. Retrospektivní vsuvky velmi ruší výsledný dojem, kromě Cupáka další herci nic moc nepředvedli.
  dont stop
  dont stop (2012)
  6.5
  Velmi slabý film obsahově ale docela umně filmařsky zpracovaný filmový příběh o punkáčích v ČSSR. Nevypovídající komediální scénky, které ale moc s realitou nemají moc společného, kostýmy hlavního hrdiny jako vyndané z posledního žurnálu. Osobnosti je třeba hledat ve vedlejších rolích, Zedníček a spol. Celkově slabé.

  Oblíbená díla

  Oblíbení tvůrci