Zelený sršeň

67%
Zelený sršeň
Plakát traileru

Britt Reid (Seth Rogen) je synem jednoho z nejvíce prominentních a uznávaných mediálních magnátů v Los Angeles a je dokonale šťastný, že vede bezstarostný život bez cíle plný večírků – dokud jeho otec (Tom Wilkinson) záhadně nezemře a nezanechá Brittovi své obrovské mediální impérium. Uzavře podivné přátelství s jedním z otcových nejpodnikavějších a nejvíce vynalézavých zaměstnanců jménem Kato (Jay Chou). Poprvé v životě vidí svou šanci udělat něco smysluplného: bojovat proti zločinu. Ale aby to mohli udělat, rozhodnou se, že se sami stanou kriminálníky – Britt ochraňuje právo tím, že ho poruší a stane se bdělým strážcem The Green Hornet, když se s Katoem vydají do ulic. Kato využije všechen svůj důvtip a dovednosti a vytvoří to nejlepší ve zdokonalené retro výzbroji - The Black Beauty, nezničitelné auto, které má stejně velkou palebnou sílu jako počet koňských sil. Pohybuje se v mobilní pevnosti na kolech a útočí na špatné chlapíky s chytrými vynálezy od Katoa, The Green Hornet a Kato si rychle začínají dělat jméno a s pomocí Brittovy nové sekretářky Lenore Case (Cameron Diaz) začínají slídit po muži, který kontroluje los angelské podsvětí: Benjaminu Chudnofskym (Christoph Waltz). Ale Chudnofsky má svůj vlastní plán: rozmáčknout The Green Hornet jednou pro vždy.
Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
7.5
Velmi dobrá adaptace známého komiksu,kterému velice prospěl ten komediální nádech. Ono vlastně už obsazení Setha Rogena slibovalo nějakou ulítlou šílenost,která se vlastně i na půl dostavila. Některé scény jsou tak zábavné,že jsem u nich brečel smíchy. Od Waltze jsem čekal přece jen trochu více,ale to nedávám za vinu jemu,ale scénáři. Akční scény jsou dobře provedené a dynamicky natočené. Gondry je obrovský talent,kterému očividně nedělá problém natočit jakýkoliv námět.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
28 428 bodů
8
Další maskovaný hrdina v boji proti zločinu. Tentokrát je to The Green Hornet. Snímek je založen na stejnojmenné rozhlasové sérii někdy z třicátých let, podle které také mezi lety 1940 až 1993 vycházely příběhy v komiksové podobě. A co zřejmě málokdo ví, koncem šedesátých let se námět stal slavným díky televiznímu seriálu pod stejným jménem, tedy 'The Green Hornet' (1966), kde si roli pomocníka Kata zahrál slavný Bruce Lee. Filmová verze samozřejmě plánovaná byla taktéž a nejvíce se o tom diskutovalo v letech devadesátých. Nic naplat, dopadlo to nakonec až v roce 2011. A dopadlo to dobře. Dobře to bylo i v tom směru, že nyní jsou po vizuální stránce daleko lepší technické možnosti, než kdy byli dříve. Také se málo ví, že původně byl do role padoucha obsazen Nikolas Cage, který to nakonec odmítl. Nahrazen byl rakouským hercem, který se předtím v záporné roli úžasně předvedl ve snímku 'Hanebný parchanti' Quentina Tarantina, kterým byl v Hollywoodu od této doby silně doporučován. Aby se opět plnohodnotně blýskl neměl sice moc prostoru, ale svojí výraznost má. Opravdu z něj nejde strach? To je otázka, která se tu hodně často probírá. Snímek 'Zelený sršeň' se plně veze na popularitě tzv. buddy filmů, převážně z dob osmdesátých a devadesátých let a kupodivu, stále to funguje. Jeden charakterově vážnější, druhý užvaněnější, vzájemně se pošťuchují a jsou si oporou, jdou z jednoho trapasu do druhého, avšak ve svých zájmech stále kupředu k úspěšnosti. Vyrovnanost akce se zábavou v naprosté dokonalosti, takže spolu z dobře napsaným scénářem, ve kterém se v ničem razantně netlačí na pilu a naopak se všemu dává volný průběh, v rámci popcornové akční zábavy není co ztratit. Ať je to podle komiksu nebo coby běžný film s námětem o hrdinských nadšencích, v rámci filmové zábavy a odpočinku to potenciál má.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 283 bodů
8
Velmi zdařilé. Nečekal bych od Gondryho takový film, ale možná tím líp. Michel očividně zná klišé žánru a umí je jak bořit, tak jich využívat. Bavil jsem se celou dobu.

Dodatečné informace

Původní název:
The Green Hornet (více)
  • USA Zelený sršeň
  • USA The Green Hornet
Premiéra v ČR:
13. 1. 2011
Distributor:
Falcon
Země původu:
USA
Přístupnost:
12+
Rozpočet:
120 mil. USD
Tržby:
227,82 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


Powered byJustWatch