L.A.P.I. (USA)
« další názvy »
USA USA
99 minut

Žánry

:
Akční, Komedie, Krimi, Thriller

Obsah

:
Harry (Robert Downey Jr.) je v podstatě slušný chlap. Je sice bezvýznamným zlodejíčkem, ale chce konat dobro... jen neví, jak na to. Jednoho dne se však více »« méně

Režie

:
Shane Black

Scénář

:
Brett Halliday Shane Black

Herci

:
Robert Downey Jr. Val Kilmer Michelle Monaghan Corbin Bernsen Dash Mihok ...
DVD: 24. 5. 2006
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Kiss Kiss Bang Bang. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Kiss Kiss Bang Bang myslíte! K 29. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27110 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  28. 11. 2015
  Sheldon (15941 bodů)

  Shane Black je tvůrce ke scénářům akčních pecek jako Smrtonosná zbraň nebo Poslední skaut, ale také režisér třetího dílu Iron Man. Kiss, Kiss, Bang, Bang byl jeho režijní debut, kterému dnes náleží v určitých kruzích dokonce kultovní status.

  Žánrově spadá snímek do kategorie film-noir, takže se těšte na přiznané béčko, které ma za cíl pouze diváka pobavit. Black snímek ozvláštňuje vtipným ,,komentářem hocha z drsné školy“ mimo obraz, brilantními hláškami a atraktivní vizuální formou. Dokonce komunikuje s divákem způsobem, že po jednom obzvlášť vypečeném dějovém zvratu, žádá diváky, aby laskavě neházeli na plátno popcorn.

  Film táhnou dva odlišné typy se jmény Harry a Perry při společném případu, které představují skutečně skvělí Robert Downey jr. a Val Kilmer, mezi kterými výborně funguje pověstná chemie. A cestu si k sobě našli i během natáčení, protože Val Kilmer s kolegou Downey jr. držel basu a věda to, že ho pustili z léčebny, kde se léčil ze závislosti z alkoholu a drog po celou dobu natáčení nepil. Mimochodem Perry, ve filmu s přezdívkou Buzik je jedna z prvních gay postav v hollywoodském studiovém filmu. Black z toho také křeše docela vtipnou hlášku.“Buzík Perry, ty seš vážně buzík?“ a Perry odpovídá:“To nejsem, ale o tu přezdívku bych nerad přišel.“

  Hudbu k filmu skládal John Ottman, se kterým jsme na Realfilmu natáčeli rozhovor v Chotěboři a jako inspiraci mu měla sloužit hudba z bondovek. Konkrétně měl „vykrást“ titulní melodii Thunderball, ale měl se i inspirovat hudbou k žánrovým špionážním snímkům z šedesátých let. Každopádně určitě si přehrajte tuto úvodní titulkovou sekvenci, to je opravdu majstrštyk.

  Objektivní průšvih u tohoto filmu nastal někde ve fázi výroby, kdy si pár lidí asi zjevně vjelo do vlasů. Studio chtělo do hlavní role Harrisona Forda a nabízelo dvojnásobek produkčních nákladů, které byly vyčísleny předběžně na 10 milionů. Ford však odmítl, producent Joel Silver obsadil méně známé a v bulváru dost frekventované průseráře a tvůrci rozpočet navíc o polovinu přešvihli. V momentě, kdy film uvedli na MFF v Cannes, kde sklidil ovace vestoje a bouřlivý potlesk, tak si mysleli, že mají vyhráno. To byl omyl. Ani nadšené kritiky nepřesvědčili studio, aby film pustilo do více než 160 kin, což je asi jako dvojka Bony a klid. Film se tak stal kasovním propadákem, i když se mu docela dařilo v Evropě. Svědčí ale v tomto případě návštěvnost o kvalitě?

  Ale kdeže. Tento film se totiž po hříchu vyvedl. Nečekejte však žádný artový titul, ale špičkově natočený žánrový snímek s chytrými vtípky, hodně rychlém tempu a s řadou vizuálních vtipů. Zkrátka s tímhle filmečkem si filmaři i herci užili dosytosti a soudě dle dnešních ohlasů na tento téměř deset let starý film je jasné, že se jim úsilí natočit buddy movie skutečně povedlo.

 • 75%
  0
  0
  9. 7. 2018
  lamps (14232 bodů)

  Snímek je vlastně pouze další lehce nadprůměrnou akční-krimi-komedií, která není zdaleka tak originální a cool, jak se nám snaží již od úvodních sekund naznačovat, a výrazně nad vodou ji drží jen skvělé herecké výkony a ten trochu neotřelý pohled na dnešní Hollywood. Hlavně Downey je klasicky výborný a kraluje každé scéně, ale i Michelle Monaghan s velkým výstřihem má něco do sebe. Celkově potěší to netradiční pojetí tradiční zápletky a všudypřítomná snaha o nějakou humornou vložku, která navíc většinou končí úspěšně, ale stále jsem se nemohl zbavit pocitu, že větší scénáristický brak co se jednotlivých scén týče se jen tak nenajde. Ovšem to nic neubírá na vědomí, že jsem se přeci jen skvěle pobavil, 100 minut rychle uteklo a nelituji ani jediné, kterou jsem pro tenhle snímek obětoval. "Víš, co je ve slovníku pod pojmem idiot?"-- "Moje fotka?"-- "Definice idiota, která na tebe sedí.." :D

 • 70%
  0
  0
  25. 10. 2017
  Danny F. (11122 bodů)

  Zábavná komedie se skvělými herci. O stupeň lepší film než jeho žánroví kolegové.

 • 75%
  2
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (6702 bodů)

  Black zvolil trochu jiný styl, sice tu má pořád dva pitomce, co se připletou k průseru, ale díky nevyzpytatelnosti se člověk pořád baví a ani na minutu se nenudí. Jen škoda, že některé vtipy trochu drhnou a nejsou proneseny, tak, jak by měli být, ale u některých jsem se popadal za břicho a nasmál se, jako už dlouho ne. Kiss Kiss Bang Bang je zajímavý mix, který se vymyká všemu, co jsme doposud viděli, jen trochu ale drhne v celku, ale v momentech je bezkonkurenční.

 • 80%
  0
  0
  18. 7. 2015
  p.a.douch (4900 bodů)

  Fakt dobrá komedie. Shane Black se znovu předvedl. Robert Downey jr. perfektní a Val Kilmer znovu překvapuje - tentokrát v dobrém. Corbin Bernsen si ty svoje úchyláky a záporáky osvojil taky dobře. Scénář trochu překombinovaný, ale při troše pozornosti nit příběhu utéct nemůže. Dobrá zábava.

 • 65%
  0
  0
  12. 5. 2013
  výfuk (2964 bodů)

  Tento snímek je zajímavý. On má svou kouzlo a je dobrý, ale něco jsem nepochopil... zápletku. A to byl docela problém. Snímek byl totiž velmi zajímavý a byl i poutavý a Black je zřejmě úžasný tvůrce (Iron Man 3 to dokazuje), ale tato napodobeniny Podfu(c)kárny (mně to tak připadalo) mi neseděla. Záplatka bylo opravdu zapletená a zapeklitá, a chvílema jsem vůbec nevěděl oč jde. Čas mi poté možná dovolí, abych to mohl pochopit, ale zatim ne. Jinak docela dobré hlášky.

 • 90%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2061 bodů)

  Neskutečně uhozená a zábavná komedie, která sice v poslední třetině trošičku ztrácí dech, ale přesto mě pravidelně posílá do kolen. Shane Black je bůh!

 • 80%
  0
  0
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1939 bodů)

  Celou dobu jsem se kochal dobrou podívanou, akční, krimi a hlavně komedie. O celkovou zábavu je zde postaráno, může za to hlavně vynikající Downey, který zvládl jak dramatické, tak komediální scénky. Všichni herci nijak snímek nekazili, Shane Black si umí vybrat, navíc je skvělý režisér, všechno totiž bylo zvládnuté na jedničku. O pořádný děj tu není nouze, protože on umí napsat i nápaditý scénář

 • 75%
  0
  0
  4. 2. 2010
  Marc (155 bodů)

  Velice překombinovaná, ironizující, černo-vtipná, akční komedie. S výborným Robertem Downeym Juniorem, překvapivě zapadajícím Valem Kilmerem a s půvabně "crazy" Michelle Monaghan.
  Veliká škoda té překombinovanosti, neboť jinak se mohla tato komedie stát kultovní.

71 82 ?
jak hlasovat?
 • kavl 100%
 • airlibra 40%
 • jarv 40%
 • cerfik 60%
 • JosefTomas 75%
 • Mondyes 100%
 • Katydevinsk 80%
 • Váleček 70%
 • Danny F. 70%
 • Bemiurg 75%
všechna hodnocení (80)

V TV