Seventh Son (USA)
Velká Británie Velká Británie
Čína Čína
Kanada Kanada
USA USA
102 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Fantasy, Rodinný
Motto: Tváří v tvář zlu naplň svůj osud

Obsah

:
Síly dobra a zla odnepaměti svádějí válku o naši planetu. Příběh Sedmého syna se odehrává v dobách, kdy kladní hrdinové už skoro leželi na lopatkách více »« méně

Režie

:
Sergej Bodrov

Scénář

:
Charles Leavitt Steven Knight Matt Greenberg Joseph Delaney

Herci

:
Julianne Moore Kit Harington Jeff Bridges Alicia Vikander Djimon Hounsou ...
Premiéra: 8. 1. 2015
Distributor: CinemArt

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  17. 3. 2017
  Sheldon (9813 bodů)

  Naprosto neškodná limonáda, u které trochu nestíhám kritiky, jež se zřejmě řídily politickou korektností a hranému odporu proti Číně s Ruskem. Realita je však naprosto jiná. Tohle je příjemná akční fantasy, zkrátka pohádka, jež mě místy vrátila do osmdesátkových příběhů Nekonečný příběh a Jestřábí královna.Palec nahoru!

 • 85%
  0
  0
  23. 5. 2015
  p.a.douch (4409 bodů)

  Sedmý syn mě nezklamal. Pohodová fantasy. Je vidět, že vychází z knih pro mládež. Casting je luxusní. Jen Barnese bych možná nahradil Haringtonem, ale postupem času mně vadil čim dál méně. Bridges s Mooreovou zahráli standardně. Honsou s Jasonem Scottem Leem byli ze záporáků nejlepší, Antje Traue naopak nejkoukatelnější. Na Aliciu Vikander je také pěkný pohled a za zmínku stojí ještě Olivia Williamsová. Sergej Bodrov je dobrý režisér a film zvládl úplně v pohodě. Film vychází ze série s 12 díly.

  • casting
  • 55%
   0
   0
   30. 11. 2015
   Petrson (3212 bodů)

   Někdy stačí tři stránky scénáře a hodně akce, aby se film natočil. Někdy ten scénář ani nemusí být nijak propracovaný, jen když se to "kvalitně" natočí a peněz na to asi bylo dost. Postavy ploché, nevěrohodné, Jeff Bridges to odmumlal tak, že jsem si rád zapnul na dýfku anglické titulky:), ale byl OK.

   • triky a výprava
   • Jeff Bridges, Julianne Moore (nic úplně převratného)
   • scénář
   • charakter a význam vedlejších postav
  • 65%
   0
   0
   15. 2. 2016
   Ombak_Penari (2732 bodů)

   Mám tendenci hodně odpouštět filmům žánru fantasy, protože jich moc není a ke štěstí mi stačí pár fajn scén s digitálními příšerami a drsnými týpky ve zbrojích. Tady taky mhouřím oči co to jde. V kině jsem se celkem dobře bavil, ale pravdou je, že kdyby to nebyla zrovna fantasy ale třeba western, odpálil bych to jako pitomost. Takže mě vůbec neberte vážně :) P.S. Pusťte si soundtrack. Pecka! P.S.2: Po druhém shlédnutí ubírám další hvězdu. Fantasy nefantasy, ono je to fakt hovadsky splácané a neuvěřitelně hloupé. Ale aspoň efektní podívaná...

  • 65%
   0
   1
   7. 1. 2015
   Larrysbride (1831 bodů)

   ... a hodnocení strmě klesá... A není se vůbec čemu divit. Sedmému synovi, i přes značný potenciál, chybělo vše od smysluplného scénáře (skoncování s čarodějnicí mi připadalo jako "rychle tam pojďme něco hodit, ať se vejdeme do minutáže", o jejích monolozích ani nemluvě...) přes sympatické hrdinky (Julianne Moore jsem již maximálně přejezená a ta mladá vypadala, jak kdyby do pěti počítat neuměla) až po podmanivou hudbu (Giacchino ani Gregson-Williams holt už asi byli obsazení). Nuže alespoň že ta vizuální stránka byla koukatelná a (SPOILER) Harington ve filmu skončil stejně rychle jako začal. Minuta navíc jeho věčně utrápeného výrazu a šla by další hvězda dolů.

  • 70%
   0
   0
   6. 5. 2016
   leafroller (1710 bodů)

   Připadal jsem si jako v nějaké dnes tolik populární RPG hře. Jednoduché, občas trochu dětinské, ale to k fantasy asi patří, taková ta osudovost vyjádřená už osobou hlavního hrdiny.....sedmý syn sedmého syna. Vážně jsem po shlédnutí filmu začal uvažovat, že zkusím toho Zaklínače 3.

  • 85%
   0
   0
   6. 4. 2015
   Cechulda (1213 bodů)

   Podle upoutávky jsem se na film hodně těšil. Na filmy tohoto žánru se rád podívám. Herecké výkony byly hodně povedené a efekty super povedené. Děj by mohl být trochu bohatší, ale linie byla přímá bez zmatků. Dost často byl děj okořeněn dobrými a vkusnými vtipy. Myslím si, že bych u tohoto filmu vydržel i déle. Konec byl opravdu dosti rychle ukončen, ale na druhou stranu byl otevřen dalšímu pokračování. Myslím si, že pokud bude druhý díl, podívám se na něho znovu.

   • super efekty
   • herecké výkony
   • nádherné prostředí
   • zajímavé postavy
   • vtipné hlášky
   • málo rozvinutý děj
   • až moc rychlí konec
   • snesl bych delší stopáž
  • 50%
   0
   0
   11. 1. 2015
   marie-kolarova (1068 bodů)

   Vizuální stránka svědčí o velkorysosti rozpočtu, úroveň příběhu odpovídá nedělní odpolední televizní pohádce. Postavy jsou ploché a zásadní dějové okamžiky jsou neskutečně odbyté, žádné fatální momenty nás nečekají a režisér neobtěžoval diváka napínaným závěrem. Boj dobra a zla se sice koná, ale je modifikován náklonností hlavních hrdinů k podrazům, aniž by je za něco špatného považovaly.

  • 85%
   0
   0
   20. 1. 2015
   Brcolka (787 bodů)

   Děkuji Kinoboxu, že mi umožnil poprvé navštívit pražský IMAX a shlédnout celkem hezký film. Film stojí na hereckém výkonu Jeffa Bridgese a jeho horkém bramboru v puse. A užil jsem si to. Naposledy jsem byl na Titanicu ve 3D a nebyl jsem nikdy více zklamán z filmu ve 3D.

  • 65%
   0
   0
   12. 1. 2015
   evana (682 bodů)

   Pohádka, která místy postrádá hlavu i patu. Jedině díky Jeffu Bridgesovi stojí za to tenhle film vidět - jeho opilecké vrávorání, démonický hlas a (vtipné) hlášky drží tenhle snímek celých 103min. Zbytek hereckého ansáblu nestojí za nic a to včetně Julianne Moore, která lehce přehrává. Sice jsem neusínala, ale v průběhu jsem spíš kroutila hlavou nad naivností mladých hrdinů, nelogičností ve světě kouzel a konáním všech zúčastněných, ale pořád je tu JEFF!

  • 25%
   0
   0
   29. 1. 2015
   tedoun (680 bodů)

   jedno slovo (omlouvám se) odpad!

  • 90%
   0
   0
   5. 12. 2015
   Senn (624 bodů)

   Myslím, že film se povedl. Po dlouhé době jsem viděl skvělé fantasy. Příběh se mi líbil, a celkově i film si myslím, že přinesl spoustu napětí. Ano mnoho věcí se dalo předvídat, ale to rozhodně filmu nic neubralo, alespoň podle mého názoru.

  • 50%
   0
   0
   7. 1. 2016
   memphistto (418 bodů)

   Zajímavý námět se kterým se režisér moc dobře nepopasoval. Když jsem viděl prvních pár minut nevěděl jsem jestli je to Bčkový film nebo nějaká parodie. Dalo se z toho vytřískat rozhodně více. Záporné postavy by si zasloužily větší prostor a lepší animace. A hlavní hrdina zase hrozivě ubrat a vyměnit. Místo skvělého zážitku se tak dostaví spíše kocovina z toho mišmaše, kdy se střídají lepší pasáže s hroznýma. Mohl to být první díl slušné serie, ale takhle je lepší ji nechat pouze u tohoto dílu. Prostě takový Daredevil :D :D

  • 60%
   0
   0
   20. 1. 2015
   dis (415 bodů)

   60%
   Takovej nádhernej film to mohl být... Ty exteriéry. Ty digitální vobludy. Ten Bridges. Ben Barnes, kterého jsem moc chtěl vidět v dalším filmu. Sergej Bodrov - jeho Mongol a Kavkazský zajatec mě prostě dostali! A ty nablýskaný trailery... Uch. Moc z toho nezůstalo. Copak už dneska v Hollywoodu neumějí napsat slušný scénář? Copak už se nedá natočit pořádná fantasy? Plochost, předvídatelnost - jen občas zazáří Bodrovovy režijní vize. A papírovými postavami probleskne sympaticky drsná realita v podobě podrazáckého sledování vlastních zájmů. :-)

  • 50%
   0
   0
   20. 1. 2015
   majhan (401 bodů)

   Podobné filmy jsou pro mne příliš tendenčně zaměřené na krutost a násilí a to zrovna nemusím. Myšlenka mi přijde taky poněkud slabá a umělá. Sci-fi a fantasy ani historii se nevyhýbám, ale musí být inteligentní a mít nápad.

  • 70%
   0
   0
   29. 1. 2015
   TemnýProrok (336 bodů)

   Velká škoda, že "John Sníh" neměl roli větší. Jinak na oddych celkem dobré pokoukání.

  • 60%
   0
   0
   6. 1. 2016
   keddie (334 bodů)

   chyba nastala už na začátku, film má chabý scénář. Samozřejmě už asi vše bylo vymyšleno a napsáno, ale chybí pořádný děj a hlavně konzistentnost. Film střídá dobréé scény s vatou a celkově je to film na jedno shlédnutí a později v TV jen když nebude zbytí. Škoda, když už se sešli dobří herci. Je to škoda, zazdili pokračování

  • 60%
   0
   0
   13. 3. 2015
   samik (324 bodů)

   Vizuální stránka svědčí o velkorysosti rozpočtu, úroveň příběhu odpovídá nedělní odpolední televizní pohádce. Postavy jsou ploché a zásadní dějové okamžiky jsou neskutečně odbyté, žádné fatální momenty nás nečekají a režisér neobtěžoval diváka napínaným závěrem. Boj dobra a zla se sice koná, ale je modifikován náklonností hlavních hrdinů k podrazům, aniž by je za něco špatného považovaly.

  • 60%
   0
   0
   13. 3. 2015
   paniks (317 bodů)

   Tento film si můžete nechat ujít. Nic nového, spíš nudné.

  • 85%
   0
   0
   31. 1. 2015
   mikewin (309 bodů)

   Bezva animace :)

  • 50%
   0
   0
   19. 2. 2015
   daisyna (215 bodů)

   Efekty pěkně, ale příběh mohl byt zajímavější

  • 75%
   0
   0
   27. 3. 2016
   bonduelka (212 bodů)

   Sedmý syn sice nezklamal, ale čekala jsem o hodně víc, pohádka pro děti, mohlo to být trochu víc propracované, herecké výkony jak kdo, ale to tak asi už v téhle skupině filmů bývá.
   Jsem docela fanynkou fantasy filmů a mám i ráda filmové efekty, ty nebyly sice vůbec špatné, ale bohužel většinu z těch nejlepších jsem viděla už v thrilleru a film pak triky nepřekvapil.
   Každopádně film patří mezi ty, které je možno vidět po nějaké době znovu a to je pro film asi důležité, aby to nebylo jednou a dost :)

  • 50%
   0
   0
   23. 10. 2015
   lenacermakova (181 bodů)

   Po 40 minutách sem musela vypnout.

  • 50%
   0
   0
   7. 3. 2017
   kapibara (172 bodů)

   Sedmý syn bohužel není tou fantasy pohádkou, která by vám vyplnila místo po Pánovi prstenů. Ačkoliv se snaží o pořádnou velkolepost, tak má do ní daleko i přes casting, za který by se netřeba stydět. Kdyby herce režíroval nikdo jinej a donutil je hrát aspoň na 100 %, když ne 110.

  • 70%
   0
   0
   29. 1. 2015
   anah2404 (139 bodů)

   Máte pravdu, už to tady bylo. Příběh nic moc, herci jakž takž, ale vizuálně to je bomba, byla jsem na tom v 3D a je to super zážitek. V normálním kině nebo na pc se z toho stane nudný příběh, kde občas prolétne nějaký ten dráček...

  • 100%
   0
   0
   2. 2. 2015
   Ľubinka (135 bodů)

   Bola som na to v kine a išla by som znova :)

   • v 3D úžasné efekty
   • skvelé herecké obsadenie (Ben Barnes, Alicia Vikander, Julianne Moore)
   • skončilo to prirýchlo
  • 95%
   0
   0
   30. 1. 2015
   fesoj1 (120 bodů)

   Fantasy miluju a tento film byl prekvapive povedeny,ze zacatku jsem byl zklamany ze dej vubec neubyha ale postupem se to zlepsilo,ke konci jsem neveril ze je konec a bral bych mnohem delsi ukonceni

  • 85%
   0
   0
   20. 1. 2015
   Falconer (87 bodů)

   Zajímavý film s ucházejícím příběhem. Konec byl ale hodně rychle ukončen, zatímco celý příběh probíhal v pozvolné rychlosti. Ale určitě kvůli digitálním efektů stojí za shlédnutí.

  • 85%
   0
   0
   3. 11. 2015
   VELA (58 bodů)

   Tento film mě nezklamal ,i když na poprvé jsem čekala něco víc. Hodně lidí asi čekalo nějaký super fantasy se složitým dějem a šílenou zápletkou a on byl jasný děj a jasná zápletka , ale o to film není horší, jen to nebude mega-film . Super fantasy , super obsazení , krásné kostýmy i zpracování !!!! Výborná režie , jen mě to přijde hodně zjednodušený děj a zrychlené, aby se film neprotáhl , ale už jsem to viděla dvakrát a čím dál více tomu přicházím na chuť :-) Stojí za skouknutí:-)

  • 60%
   0
   0
   25. 1. 2016
   darinn5 (18 bodů)

   Film vychází z knižní předlohy o více dílech a bojím se, že tímto filmem pokračování nejspíš zazdili. Film má slabý scénář, určitě měly nastat změny, protože knižní a filmové vyprávění se dost liší. Škoda, přitom se zde sešli výborní herci. A fantasy má hrozně rád. Naštěstí pro trikové stránce to žádný propadák není.

  1 2 dalsi posledni
  67 58 ?
  • wodmint 35%
  • jarv 65%
  • kubi.sarka 85%
  • Brenan88 50%
  • Sheldon 70%
  • kapibara 50%
  • regazzoni 55%
  • Arnarmo 40%
  • Rezet 55%
  • martinecluk 25%
  všechna hodnocení (114)
  jak hlasovat?

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 8 v žebříčku uživatele peta225
  2. místo z 14 v žebříčku uživatele Ľubinka
  2. místo z 65 v žebříčku uživatele eagles
  5. místo z 7 v žebříčku uživatele Fanin
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: