Sedmý syn

62%
Sedmý syn

Síly dobra a zla odnepaměti svádějí válku o naši planetu. Příběh Sedmého syna se odehrává v dobách, kdy kladní hrdinové už skoro leželi na lopatkách a zoufale čekali na legendárního hrdinu, který by je spasil. Režisér Sergej Bodrov natočil film jako napínavé epické fantasy, v němž proti mečům, odvaze a odhodlání stojí mocná černá magie a armáda nestvůr. Rytíř John Gregory (Jeff Bridges) byl posledním žijícím členem řádu válečníků, kteří po staletí chránili svět před silami temna. Byl to on, kdo jim mohl zasadit smrtelnou ránu, když ulovil Královnu čarodějnic (Julianne Moore). Stačilo ji zabít. On se do ní místo toho zamiloval a místo smrti pro ni zvolil vězení, z něhož nebylo úniku. Pouze zdánlivě. Mocná čarodějka hnaná nenávistí se dokázala dostat na svobodu a teď shromažďuje armádu svých věrných, aby se pomstila za své pokoření, a to nejen Gregorymu, ale všem, kteří stojí na jeho straně. Aby Gregory nebyl na svůj boj sám, musí najít mýty opředeného Sedmého syna, muže s mimořádnými schopnostmi. Měl by jím být Tom Ward (Ben Barnes), jenže mladý farmář jako legendární válečník rozhodně nevypadá a moc toho na první pohled neumí. V jeho rodokmenu se však skrývá tajemství, které Gregorymu naznačuje, že se přece jen nemýlil. Společně se vydávají na pouť po podivuhodných krajích, během níž čelí čím dál těžším nepřátelům, které proti nim Královna čarodějnic posílá ve snaze získat čas. Čas k tomu, aby její rostoucí moc byla neporazitelná. Režisér Sergej Bodrov si vydobyl renomé historickým dramatem Čingischán, ale producent Basil Iwanyk z Legendary Pictures na něj vsadil proto, aby evropský režisér vnesl do poněkud sterilního fantasy žánru jiný přístup. „O filmu jsme se bavili s mnoha režiséry, ale Sergej nás svým originálním přístupem dost ohromil. Především díky němu bude Sedmý syn v rámci svého žánru něčím skutečně výjimečným,“ říká Iwanyk. (Cinemart)

 
Recenze: Sedmý syn

Kinobox.cz
70%

Je úplně jedno, jestli Bridges říká něco smysluplného / vtipného, nebo jen opilecky blábolí, nebo procedí mezi zuby "Fucking witches" (v českých titulcích "Podělaný čarodějnice"), nebo jen tak epicky stojí. Každá vteřina, kdy je ve filmu, je skvělá. Většina kopií prý bude dabovaná a před nimi bych si vás dovolil důrazně varovat, protože v nich Jeffa Bridgese pravděpodobně nemluví Jeff Bridges...


Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
5
Průměrná dobrodružná fantasy slátanina, která de místy utápí v záplavě digitálního bordelu. Sergej Bodrov promarnil obrovský potenciál jenž v sobě Sedmý syn zkrýval. Celé to tak působilo nudně a okoukaně. Jeff Bridges to nějak odehrál, ale Kit Harington byl úplně mimo. No a finále místo toho, aby snímek důstojně zakončilo, tak působilo nedotaženým dojmem.
hanys_
hanys_
18 771 bodů
4
Tuctová a ne moc zajímavá fantasy, ve které Bridges slušně hláškuje a.. to je asi tak všechno. Prostě to hodně rychle vyšumí z hlavy. Za rok megafilm na nově.
Sheldon
Sheldon
16 059 bodů
7
Naprosto neškodná limonáda, u které trochu nestíhám kritiky, jež se zřejmě řídily politickou korektností a hranému odporu proti Číně s Ruskem. Realita je však naprosto jiná. Tohle je příjemná akční fantasy, zkrátka pohádka, jež mě místy vrátila do osmdesátkových příběhů Nekonečný příběh a Jestřábí královna.Palec nahoru!

Dodatečné informace

Původní název:
Seventh Son (více)
  • Velká Británie Sedmý syn
  • Velká Británie Seventh Son
  • Velká Británie El séptimo hijo
  • Velká Británie Il settimo figlio
  • Velká Británie Le Septième Fils
  • Velká Británie Siedmy syn
  • Velká Británie The Spook's Apprentice
  • Velká Británie The Wardstone Chronicles
Premiéra v ČR:
8. 1. 2015
Distributor:
CinemArt
Země původu:
Velká Británie, Kanada, Čína, USA
Rozpočet:
95 mil. USD
Tržby:
114,18 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Sedmý syn je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


Powered byJustWatch