The Deer Hunter (USA)
« další názvy »
USA USA
183 minut

Žánry

:
Drama, Válečný, Epický, Gotický, Oscarový, Retro
Motto: Jediné pravidlo. Zabij, nebo budeš zabit...

Obsah

:
Michael, Steven a Nick jsou mladí tovární dělníci z Pensylvánie, kteří musí narukovat do Vietnamu. Před tím, než odejdou, Steven se žení s těhotnou Angelou více »« méně

Režie

:
Michael Cimino

Scénář

:
Michael Cimino Louis Garfinkle Quinn K. Redeker Deric Washburn

Herci

:
Robert De Niro John Cazale John Savage Christopher Walken Meryl Streep ...
Distributor: Pannonia Ent.
DVD: 27. 5. 2002
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Lovec jelenů. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Lovec jelenů myslíte! K 5. říjnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28177 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Lovec jelenů


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  0
  16. 8. 2017
  Brenan88 (45817 bodů)

  Krutá sonda do války ve Vietnamu. Tří hodinová stopáž může mnoho lidí odradit,ale to by byla chyba,protože všechny ty tři hodiny nabízí špičkové válečné drama líčící příběh přátelství a zmaru. Cimino zde špičkově vylíčil dění během války a frustrací z ní. Herci jsou naprosto dokonalí a hlavně De Niro s Walkenem mne svým výkonem úplně odzbrojili. I přes všechny ty hrůzy války,které Lovci jelenů nabízí se jedná o dojemný snímek.

 • 100%
  0
  0
  30. 3. 2017
  martin-mickey-stusak (26249 bodů)

  Velice impozantní příběh pojednávající o přátelích užívající si svůj život plnými doušky, které následně totálně změní válka ve Vietnamu. Tříhodinová stopáž může připadat moc, ale na druhou stranu se tak velmi věrně poukazuje na život obyčejných lidí prožívající své radosti a strasti, které naruší pro ně bezvýznamná válka. Každý prožívá své trauma jinak. Někdo to zvládne, někdo ne. Taková smrtící hra nazývající ´Ruská ruleta´, nebyla nikdy tak zvýrazněna jako zde. Plynulý vývoj postav je tedy k uchopení problematiky velice významný. Jedná se o jeden z několika nejlepších protiválečných snímků, jaké ve své podstatě byli natočeny. Tady nejde o válku jako takovou, ale o to, co z obyčejných lidí válka dělá.

 • 80%
  0
  0
  24. 2. 2019
  Pete69 (21324 bodů)

  Filmy podobného ražení natočené před čtyřiceti, třiceti lety, nejde prostě natočit lépe, je tu surové, krásné, nevyšperkované zbytečnými efekty a nesmysly. Film je celkově skvělý, bohužel sráží mé hodnocení první třetina filmu, která pojednává o životě jednoho průmyslového města před válkou ve Vietnamu, nebo na jejím začátku. Hodinu se tam pije, tančí a 20 minut trvá scéna ze svatby. Dále už je to ale koncert, necelá střední polovina ukazuje hrůzu ve Vietnamu a poslední třetina konec války a syndrom války z Vietnamu. Syrový, nepřikrášlený a silný film. Nebýt té utahanější první hodiny, hodnotil bych určitě kolem 90%. Přesto je to velmi dobrá podívaná.

 • 90%
  0
  0
  6. 1. 2014
  muzz (18024 bodů)

  Skvělý, i když smutný film. Robert DeNiro jednička, jakož i ostatní slavní herci okolo hráli skvěle. Nedivím se, že se film bolševikovi nelíbil (při vyhlášení Zlatého medvěda v Berlíne odešli českoslovenští filmoví "tvůrci" na protest ze sálu) :)

 • 95%
  0
  0
  7. 12. 2015
  Sheldon (16026 bodů)

  Ciminův majstrštyk s mnoha dokonalými scénami je válečné podobenství s vynikajícími hereckými výkony De Nira, Streep a zejména Christophera Walkena. Ačkoli to není typický válečný film o Vietnamu má zajímavou hloubku a neklouže po povrchu.

 • 95%
  0
  0
  22. 12. 2017
  lamps (14894 bodů)

  Ono vietnamské peklo, které by mělo být vždy hlavní doménou těchto snímků, se zde sice dostalo ke slovu pouhých třicet minut z celkové stopáže, ale přesto nebo právě proto je Lovec jelenů jedním z nejpůsobivějších válečných dramat všech dob. Michael Cimino totiž dokázal znázornit přesně to, co původně znázornit chtěl- tedy zbytečnost celého konfliktu a hrozivý dopad, který měl na tisíce mladých dobrovolných vojáků. A proto se také staly scény s ruskou ruletou tak slavné, jednak jsou samozřejmě úžasně natočené a zahrané, ale hlavně představují dokonalou metaforu na to, jak americká společnost na konflikt nahlížela. Nejlepším filmem o válce ve Vietnamu pro mě dál zůstává Coppolova Apokalypsa, ale Deer Hunter se zavěsil pevně na druhé místo..

 • 100%
  0
  0
  9. 6. 2014
  cerfik (7272 bodů)

  Co tady předvedl za herecký koncert John Cazale, to nemá obdoby a zbytek hvězdného obsazení také válí. Film svou naturalistickou atmosférou jak v prostředí průmyslové ameriky tak ve Vietnamu mě doslova přikoval. Scény z nemocnice pro veterány z války - tak to jsem ještě nikde neviděl. Rozhodně zlatý fond valečné kinematografie.

 • 70%
  0
  0
  4. 3. 2016
  Ombak_Penari (2760 bodů)

  Po tolika letech je těžké hodnotit objektivně, když mohu srovnávat s novějšími snímky s podobnou tematikou, třeba Kosminskeho Válečníky. Je to asi trochu srovnávání hrušek a jablek, ale válečné trauma obecně jsem zkrátka už viděl zpracované lépe a se silnějším emocionálním dopadem. Zde mi scény z dnešního pohledu přijdou příliš natahované a ubírající na tempu vyprávění, celková stopáž pak zbytečně přestřelená i přes fakt, že dopady válečného utrpení hlavních hrdinů na vztahy v celé jejich domovské komunitě bylo třeba důkladně vykreslit a popsat. Za mě nadprůměr, ale nic, co bych si dlouho pamatoval.

 • 90%
  0
  0
  5. 9. 2016
  lukas (1388 bodů)

  Výjimečný film. Spíš než mohutným válečným výbuchům a efektům se věnuje psychologii. Naivita, s kterou šli pensylvánští továrníci do války, versus deziluze a rozklad jedné semknuté komunity. Cimino nastavil válečné mašinerii zrcadlo. Poněkud upozaďovaný film o vietnamském syndromu, který je špičkou žánru. Vedle hereckých es (De Niro, Walken, Streep) podal velmi silný výkon John Cazale.

 • 85%
  0
  0
  12. 8. 2016
  TomSti (555 bodů)

  Jeden z prvních zásadnějších filmů o vietnamské válce přináší o dost jiný obrázek než ty pozdější – žádný vojenský dril, žádný psychopatický plukovník ukrytý v srdci džungle, prakticky žádné frontové výjevy; do Vietnamu se podíváme jen v prostřední třetině a i v té se všechno točí kolem netypického motivu ruské rulety, nesmyslného hazardu se životem uprostřed stejně nesmyslného válečného konfliktu. Pamětihodnější než ruská ruleta i než veteránská psychologie v závěru mi ale připadá rozmáchlé a na Američany překvapivě autenticky působící líčení života ruské komunity na americkém maloměstě.

Hodnocení a recenze Lovec jelenů

78 100 ?
jak hlasovat?
 • lukas 90%
 • Kubys Fencl 100%
 • homedo 85%
 • InJo 85%
 • Mikik4444 95%
 • petrludeco 80%
 • dav.bal 70%
 • Futureman 100%
 • Pete69 80%
 • petr-sedivec 100%
všechna hodnocení (81)

V žebříčcích uživatelů

16. místo z 22 v žebříčku uživatele Kubys Fencl
64. místo z 145 v žebříčku uživatele vladimir-lada-but
114. místo z 381 v žebříčku uživatele David Bátor
49. místo z 64 v žebříčku uživatele homedo