Lolita (USA)
« další názvy »
Francie Francie
USA USA
138 minut

Žánry

:
Drama, Romantický, Erotický, Adaptace knižní, Nezávislý, Remake, Retro

Obsah

:
Píše se rok 1947 a čtyřicetiletý anglický profesor Humbert Humbert přijíždí do USA učit na univerzitě. Když si pronajímá pokoj v domě Charlotte Hazeové, více »« méně

Režie

:
Adrian Lyne

Scénář

:
Vladimír Nabokov Stephen Schiff

Herci

:
Jeremy Irons Melanie Griffith Frank Langella Dominique Swain Keith Reddin ...
Premiéra: 10. 12. 1998
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Lolita. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Lolita myslíte! K 28. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27995 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Lolita


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  10. 12. 2017
  Pete69 (20001 bodů)

  Hodně dojemný, zajímavý a kontroverzní příběh. Mě to tedy usadilo do křesla a dvě a čtvrt hodiny mi utekly jako voda. Perfektně natočený film.

 • 75%
  0
  0
  29. 11. 2015
  Sheldon (16014 bodů)

  Profesor Humbert Humbert ve svém příběhu začíná tím, že se zamiluje do dcery své bytné Charlotty. Charlotta je naprosto nesnesitelná bytost, ale on si jí vezme a stane se tak tatínkem své milované Lolity. Začíná příběh nejslavnějšího pedofila.
  Velkoryse pojatý projekt Lolita se stal nakonec francouzským filmem s minimálním americkým kapitálem pod produkční jistotou nezávislého producenta Andrew G. Vajny. Režie se ujal Adrien Lyne a ten zahaluje Lolitu do napínavého a výtvarně úchvatného aranžmá jemuž vévodí mimořádný výkon Jeremy Ironse v roli Humberta Humberta. Muž zmítaný svými démony je v jeho podání rozhodně postavou, kterou jen tak neodepíšete. Film měl v Evropě velký úspěch a v zámoří se setkal jako každé zpracování Lolity s odporem ochránců morálky. Na kabelové televizi patřil mezi nejúspěšnější filmy roku. V amerických kinech byl promítán menší společností v omezeném počtu kopií.

 • 65%
  0
  0
  7. 4. 2016
  rkotvald (3158 bodů)

  Tak tohle mě moc nebavilo. Lolita je hodně známý dílo, takže jsem zhruba věděl, o čem to bude. Ale fakt mě nenapadlo, že po půl hodině se děj smrskne na to, že hlavní dvojice jezdí z jednoho hotelu do druhýho a občas tam spolu souloží. Jinak se tam vůbec nic neděje. Vlastně jim jednou během tý cesty praskne pneumatika. K nějakýmu zvratu v ději dojde zase až asi půl hodiny před koncem. Pak se tam začne odehrávat něco aspoň trochu zajímavýho. Asi by to chtělo prostřední pasáž hodně prostříhat a celej film zkrátit tak na 90 minut.

 • 90%
  0
  0
  29. 7. 2016
  Aya.chan (557 bodů)

  Obecně mám Kubrickovi filmy ráda, ale co Lolity se týče, tak Lynova verze u mě nekompromisně vyhrála. Tragická lovestory, kde jsou oba milenci už na začátku odsouzeni k záhubě teprve tady získává tu pravou formu, atmosféru a duši. Především obsazení Jeremyho Ironse byla trefa do černého. Irons alias profesor Humbert je naprosto přesvědčivý a i když by měl působit jako bad guy, tak se člověk neubrání tomu, aby s ním soucítil a fandil mu. I Dominique Swain skvěle zahrála Lolitu, která v jejím podání přesně je tím dravcem, který ví, co chce a jde si za tím. Film celkově , ač téma kterému se věnuje je dost kontroverzní, je natočen s určitou něhou, takže není ani příliš provokativní nebo vulgární, čemuž dost pomáhá i báječná Morriconeho hudba.

 • 5%
  0
  0
  31. 5. 2016
  baranovakova6 (437 bodů)

  Začátek se mi velice líbil, ale v průběhu filmu jsem už nevěděla, co si myslet. Když jsem film dokoukala jen tak jsem nechápavě zírala na titulky a nevěděla vůbec, co říct. Nevím, jestli je to úchylné nebo nevhodné nebo divné, možná kombinace všeho. Každopádně jsem došla názoru jak to mohl chlápek udělat, takhle zneužít dítě.

   • je to úchylný a provokativní

  Hodnocení a recenze Lolita

  72 ? ?
  jak hlasovat?
  • Mikik4444 100%
  • mims 65%
  • Sandrastekla 60%
  • jiri-cisar 75%
  • elder-master 90%
  • ViolettaS 75%
  • Kim6 65%
  • Pacman 85%
  • Had 80%
  • zabak95 80%
  všechna hodnocení (94)

  V žebříčcích uživatelů

  8. místo z 47 v žebříčku uživatele Vironey
  51. místo z 68 v žebříčku uživatele evismaior
  93. místo z 383 v žebříčku uživatele Psisko59
  532. místo z 580 v žebříčku uživatele Mikik4444