Skvělé Dračí doupě v kinech nevydělalo, přesto se možná dočká pokračování

Skvělé Dračí doupě v kinech nevydělalo, přesto se možná dočká pokračování
Dungeons & Dragons: Čest zlodějů | Paramout Pictures
Naznačil to šéf studia Paramount Brian Robbins, který v rozhovoru pro Variety řekl, že se myšlenky na pokračování stále nevzdali. Ostatně, i když film v kinech nevydělal, něco trhne na DVD a blu-ray, o televizi a VOD službách nemluvě. A pozitivní šeptanda mluví v jeho prospěch, takže by o něj mohl být i do budoucna slušný zájem. Pořád jsme však v Hollywoodu, kde peníze hrají primární roli. Takže jak na další díl podívané, co se v kinech nedokázala zaplatit?
Dungeons & Dragons: Čest zlodějů
Dungeons & Dragons: Čest zlodějů
81%
Řešení je prosté. Musí to jít levněji. V ideálním případě se všechny strany dohodnou, že jim nevadí nižší plat (herci a tvůrci) a o něco menší měřítko (producenti). Je otázkou, jestli může něco takového fungovat v případě velkolepé fantasy. Sympatická partička vyvrhelů si ale nepochybně může užít nějaké další dobrodružství i bez toho, aby cestovala sérií exoticky vyhlížejících lokací. Tvůrci nicméně dřív mluvili o tom, že by v případné dvojce rádi víc prozkoumávali svět, ukázali další monstra a Edgin (Chris Pine) by začal používat magii, což s představou Robbinse nejde úplně dohromady.
V jedničce se potulný zpěvák neboli bard Edgin (Pine) živí tím, že se svou partou zlodějíčků pomáhá měnit majitele vzácných artefaktů (jednomu ho ukradnou a druhému prodají). To je práce, při které prakticky neustále strkají hlavu do oprátky, ani Edgin nemůže mít věčně kliku. Když se mu podaří šlohnout to, co se nikdy nemělo dostat do nesprávných rukou, a on to do nich navíc dobrovolně vloží, spustí dominový efekt, který může otřást celým světem.
Dungeons & Dragons: Čest zlodějů: 3. trailer | Paramount Network
Edgin je sice tak trochu zmetek, ale pořád má v sobě kousek cti, a tak se rozhodne napravit, co spískal. Protože však proti němu stojí armáda nelítostných zabijáků, mocných čarodějů a bývalý kamarád Forge Fletcher (Hugh Grant), potřebuje tým, se kterým by mohl mít aspoň nepatrnou šanci obstát v tomto úkolu. A protože film vychází z legendární hry dračí doupě, je jasné, že v jeho partě nesmí chybět drsná válečnice (Michelle Rodriguez), ušlechtilý rytíř (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) a druidka (Sophia Lillis).