"Pohádky jsou věčné a láska je vzácná," říká Zdeněk Troška

"Pohádky jsou věčné a láska je vzácná," říká Zdeněk Troška
Zdeněk Troška během natáčení Zakletého pírka | Fénix Film
Zakleté pírko
O čem to je: Aninka žije na statku se dvěma nafoukanými sestrami, kterým musí sloužit. Jednoho dne najde pírko, jehož pomocí si přivolá prince Vítka, zakletého do ptačí podoby. Když zlé sestry zjistí, že se Aninka schází s pohledným mladíkem, pírko jí vezmou, zničí a Vítek zmizí. Jedinou možností, jak zlomit prokletí, je, že ho Aninka najde kdesi ve světě. A tak se dívka vydává na cestu za záchranou svého milého. Jejím průvodcem se stává vodník, jehož na počátku putování zachrání před zlým sedlákem. Společně prožijí řadu dobrodružství i legrace. A přestože vodnická kouzla dokáží Anince pomoci, jak k uzdravení nemocných, tak na obranu proti loupežníkům, k záchraně Vítka bude potřeba především pravá láska.
Zakleté pírko je devátá pohádka Zdeňka Trošky. „Pohádkový žánr je to nejkrásnější, co vůbec existuje,“ říká režisér. „Pohádky jsou věčné, dívají se něj všechny generace od dětí po babičky a dědečky, a když se udělá pohádka s láskou, tak je nesmrtelná.“ Co dále prozradil o natáčení?
Koho uvidíte vedle Lukáše Pavláska (vodník) a Anastasie Chocholaté (Aninka)? Zakletého prince Vítka hraje Petr Urban, v rolích zlých sester Žouželíny a Boubelíny se představí Šárka Vaculíková a Lucie Polišenská, spolupráci se Zdeňkem Troškou si zopakují Sara Sandeva jako zlá princezna Ebenie nebo Andrea Hoffmannová v roli kněžny.
Zakleté pírko vzniká v produkci společnosti Fénix Film Dany Volákové a Michaely Flenerové. Do kin film uvede společnost CinemArt.
Anastásia Chocholatá, Petr Urban
Lukáš Pavlásek, Zdeněk Troška