Kdo si zahraje Jana Žižku? Hollywoodská hvězda na vzestupu, která si dost vybírá

Kdo si zahraje Jana Žižku? Hollywoodská hvězda na vzestupu, která si dost vybírá
Ben Foster | Universal Pictures
Je jím americký herec Ben Foster, který se objevil jako Medivh ve filmu Warcraft: První střet (2016) a dále například ve snímcích Za každou cenu (2016), 3:10 Vlak do Yumy (2007) nebo Alpha Dog (2006).
Ben Foster
Ben Foster: 30 dní dlouhá noc (2007) | Columbia TriStar
„Jsem velmi rád, že jsme se domluvili právě s Benem. Má za sebou sice bohatou hereckou minulost, ale v Americe je to momentálně velká ´rising star´, o které se říká, že je jedna z nejvybíravějších. Své role pečlivě studuje, a tak jsem moc rád, že se mu Jan Žižka zalíbil,“ řekl Petr Jákl o sedmatřicetileté hvězdě, která už za pár dní přijede do Prahy.
Jáklův velkofilm Jan Žižka míří do té nejvyšší ligy, postarají se o něj v Hollywoodu!
Filmy6. 3. 2018
Jáklův velkofilm Jan Žižka míří do té nejvyšší ligy, postarají se o něj v Hollywoodu!
V dalších rolích se objeví neméně zajímavá česká i evropská jména, dolaďuje se i obsazení dalších amerických herců. Film bude spolu s Petrem Jáklem produkovat také hollywoodský producent Cassian Elwes, který stojí za desítkami známých filmů jako je například Klub poslední naděje (2013), jenž získal desítky cen po celém světě včetně tří Oscarů. „Zamiloval jsem se do tohoto scénáře i dvou předchozích Petrových snímků. Myslím, že na tomto filmu odvede skvělou práci. Navíc jsem nadšený, že po filmu Ain´t Them Bodies Saints budu znovu pracovat s Benem Fosterem. Je to podle mě momentálně jeden z nejlepších mladých herců, které tady máme,“ dodal producent, který také podstatnou část natáčení stráví v ČR.
První klapka filmu Jan Žižka by měla padnout v pondělí 17. září, už ve čtvrtek 13. září se ale Ben Foster a další herci objeví na tiskové konferenci k filmu v Praze. Na té se představí nejen obsazení, ale také dobové kostýmy či lokace zejména ve středních a jižních Čechách, ve kterých se bude film natáčet. Snímek Jan Žižka by se měl dostat do kin v České republice i ve světě v roce 2020. U nás jej bude distribuovat společnost Bioscop.
kdo-si-zahraje-jana-zizku-v-jaklove-pripravovanem-velkofilmu-1
Režisér Petr Jákl