2.12.2013, 17:00

Tržby v českých kinech: Diváci vynesli na vrchol Křídla Vánoc. Na druhém místě zavládlo Ledové království.

Tržby v českých kinech: Diváci vynesli na vrchol Křídla Vánoc. Na druhém místě zavládlo Ledové království. 26 obrázků v galerii
Nestává se často, aby snímek, co je v kinech třetí týden, vystoupal po delší době na vrchol. Zřejmě i díky tematickému názvu se to povedlo tuzemskému filmu Křídla Vánoc (2013). Druhá skončila další tematická novinka, animovaná pohádka Ledové království (2013). Opadává naopak zájem o nejnovější Hunger Games: Vražednou pomstu (2013). Snímek skončil po víkednu třetí.
Richard Krajčo a Vica Kerekés stojí za zájmem o Křídla Vánoc. Je to poměrně depresivní podívaná...

Distributor Křídel Vánoc stupňuje kampaň. Dramatický příběh o nevyužitých přáních nasadil oproti předchozímu víkendu (59 kin) hned do 84 filmových multiplexů, center a kin. A vyplatilo se. O prvním adventním víkendu sice i zájem o tento snímek vlastně opadl, ale poprvé se dostal na první místo tržeb. 3.5 milionu korun nechalo v pokladnách kin 30 tisíc diváků. Je možné, že si na film jen tak odskočili během nakupování, ale to je ve výsledku jedno. Jde nicméně o poněkud překvapivého vítěze, když přihlédneme k faktu, že Křídla Vánoc nejsou žádnou třeskutou komedií ani oddychovkou. Ale je tu "rebel" Krajčo a sympaťačka Vica Kerekés...

Druhé místo si vysloužila legrace, skopičiny ze studia Disney, tedy Ledové království.

Disneyovky prostě táhnou. A je jedno, že jsou rok od roku slabší. Na druhém místě žebříčku zavládlo Ledové království, animák s jednoduchým příběhem, roztodivnými hrdiny, který ale dospěláky nepopudí. O premiérovém víkendu snímek shlédlo 24 tisíc diváků, v pokladnách nechali téměř 3.5 milionu korun, Křídla Vánoc to tedy vyhrála jen o několik málo perutí.

Hunger Games: Vražedná pomsta aktuálně na třetím místě žebříčku tuzemských tržeb.

Velmi vyrovnanou trojici nejúspěšnějších snímků uzavírá pokračování Hunger Games: Vražedná pomsta, vítěz předešlého víkendu. Propad o 57% jsme rozhodně nečekali. Zřejmě je fanoušků filmu u nás málo, vyčerpali se hned o premiérovém víkendu... Nebo že by odradila tísnivější atmosféra pokračování her? Těžko říct. Každopádně, 3.2 miliony korun na tržbách a necelých 23 tisíc diváků nemůžeme v případě světového blockbusteru označit za úspěch.

Pád zaznamenalo pokračování Thora: Temný svět.
Ambiciózní a hvězdně obsazený Konzultant režiséra Ridleyho Scotta po premiérovém víkendu až pátý...

Na tětivu luku stejně jako Hunger Games se propadá i Thor: Temný svět (2013). O čtvrtém víkendu na pokračování komiksem inspirovaného hitu vyrazilo už jen 8.5 tisíce fanoušků, kteří za film zaplatili 1.3 milionu korun. Až na pátém místě je druhá novinka z minulého týdnu, kriminální thriller Ridleyho Scotta Konzultant (2013). Publicisté se shodli, že jde o průměr, který se nicméně před uvedením bil do prsou hvězdným angažmá co se herců, režiséra a autora scénáře týče. Čtou tedy vyznavači žánru filmové recenze bedlivěji? Věří doporučení či varování publicistů? To nevíme, ale 1.1 milion na tržbách o premiérovém víkendu a 8.356 diváků v kinech jsou pro tvůrce a distributora jasným vzkazem.

Klauni Viktora Tauše příliš nezaujali. Škoda.

Až na devátém místě skončila další novinka minulého čtvrtku, koprodukční tragikomedie Klauni (2013) režiséra Viktora Tauše. Je to smutné, možná ještě smutnější než téma filmu. Tragikomické duo Lábus-Kaiser má rozhodně na víc než 2.935 platících diváků (369 tisíc korun).

Minulý týden bylo do kin uvedeno hned 10 premiér! Do žebříčku 20 nejúspěšnějších filmů se nicméně nedostal zajímavý dokument, který rozkrývá fungování showbusinessu, Show! (2013). Nedělní bulvární noviny jdou na odbyt, když se ale nahlíží do pravdivého zákulisí, skoro nikým to ani nehne...

Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

Ankety
Ocenili byste čtvrtý díl Návratu do budoucnosti?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist