The Counselor (USA)
Velká Británie Velká Británie
USA USA
111 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Thriller
Motto: Krutost je volba

Obsah

:
Legendární režisér Ridley Scott (Vetřelec, Gladiátor, Prometheus) a spisovatel Cormac McCarthy (Tahle země není pro starý, Cesta) spojili síly. Výsledkem více »« méně

Režie

:
Ridley Scott

Scénář

:
Cormac McCarthy

Herci

:
Michael Fassbender Penélope Cruz Cameron Diaz Javier Bardem Cesar Aguirre ...
Přehrát online O2
Premiéra: 28. 11. 2013
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (9821 bodů)

  Kritici sice křičí hrůzou, ale tohle vůbec není špatná podívaná a diváci si to nakonec řekli. V Americe film sice bez milosti propadl, ale v Evropě si příběh o hamižnosti, smrti a nevyhnutelnosti osudu obecenstvo našel. Zřejmě nejzajímavějším aspektem projektu je skutečnost, že o Ridley Scottovi se dlouhodobě říká, že neumí vést herce a nezvládne natočit scénář jinak, než jako vizuální orgie. Podle mého to tímto filmem prokázal už z toho důvodu, že Cameron Diaz zde předvádí áčkový (bez)charakterní výkon.

 • 100%
  0
  0
  12. 6. 2014
  cerfik (5822 bodů)

  Tohle jsem od Ridleyho Scotta ve svých 75 letech opravdu nečekal a jak se tak koukám na hodnocení ostatních, tak ani oni ne. Je to prostě nátěr doslova a do písmene, který u mě fungoval, ikdyž jsem ten film ještě nerozdejchal, ještě se na něj budu muset kouknout. Koho to zaujalo doporučuji další filmy z pera Cormaca McCarthyho Tahle země není pro starý (2007), Cesta (2009) a Krása divokých koní (2000). Nevíce mě zde nadchnul Javier Bardem, nezapomenutelná role.

 • 40%
  0
  0
  16. 11. 2014
  bidlobox (3775 bodů)

  Tak tohle bylo režisérsky naprosto neukočírovaný. Jsou tam působivé scény, ale celkově chaos. Téma mi moc nesedlo, možná bych ho těžko polykal i v knižní předloze, ale jistě bych ho tam lépe trávil. Co je zapamatováníhodné, tak to je Cameron Diaz v roli mrchy. Ještě se mi z ní staví husí kůže. :)
  Jo a Ridley, věřím, že opravdovou pecku nám teprve naservíruješ!

 • 35%
  0
  0
  21. 9. 2015
  rkotvald (2808 bodů)

  McCarthyho knižní adaptace dostala Oscara, on na oplátku prostor pro vlastní film. Jenže tentokrát se ukázalo, jak je scénář trošku jiný kafe a ona pevná ruka při adaptaci, která byla u Tahle země není pro starý, tady chybí. Najde se pár opravdu dobrých scén v celém tom nesourodém mixu, ale co naplat, když celý film ani neví čim je a především se tvůrcům nepodařilo nic z toho co měli v úmyslu, ať už to bylo cokoliv.

 • 90%
  0
  0
  24. 12. 2014
  farb (2051 bodů)

  Byl jsem slepý, ale teď už vidím. Aneb po prvním setkání s Konzultantem jsem jen nechápavě kroutil hlavou, aby mi až druhé zhlédnutí vpálilo do ksichtu, že jsem asi úplnej idiot, když jsem to poprvé neviděl. Ridleyho skvělá / technicky precizní režie, fantastičtí herci (Bardem a Pitt si to evidentně skvěle užívají a Fassbender je vynikající v každé poloze - ať už jako frajírek, co se sere do drogovejch kšeftů s vidinou "easy money", či jako totálně zlomenej týpek) a predevším scénář, který nejde divákovi vstříct a na první pohled vypadá jako nesouvislý rádobyfilosofický plkání, ale na ten druhý... je skoro geniálním existenciálním přemítáním plným životních pravd. Nebo jsem debil a vychvaluju hovadinu.

 • 55%
  0
  0
  7. 2. 2015
  Jiřík54 (1420 bodů)

  Nic než nuda a nuda a ušlechtilá nuda, kterou nezachrání ani hvězdné obsazení v čele s Michelem Fassbenderem, Bradem Pittem, Javierem Bardemem, Cameron Diaz či Penelope Cruz. Ač se všichni snaží ze všech sil, přesto film působí velice chladně bez emocí. Dlouhé dialogy se vlečou a snaží se házet filozofická moudra, lež bez hlubšího efektu. Uznávám Ridleyho Scotta, ale toto se mu opravdu nepovedlo. Jednou stačilo a nikdy více.

 • 65%
  0
  0
  3. 11. 2014
  salisbury (944 bodů)

  Cunnilingus prologově započal chvějivý příběh pln hamižného chtíče a touhy po stále větších porcích dolarového kreditu. Javier Bardem zde krom svého nekřesťansky skvělého hereckého umu předvedl opět atraktivní účes z kterého závistí pobledl kdejaký bodlinami oplývající ježura. Několik opravdu povedených scén a výrazné herecké obsazení vyzdvihlo film do výše našich očí, kde bohužel bylo mírně za nohavici staženo k našim ramenům zbytečně dlouhými monologovými proslovy. Sumeček, ale zůstane jistojistě napevno zachycen v mé nemravné paměťové síti.

 • 30%
  0
  0
  13. 4. 2014
  Pajmen (940 bodů)

  Co tím chtěl básník říct???

  • Cameron Diaz, Bruno Ganz
  • Vše ostatní
 • 45%
  0
  0
  27. 4. 2014
  Yancl (701 bodů)

  Nesmyslný až nevysvětlitelný přehmat mistra R. Scotta .. jinak si to neumím vysvětlit. Jeho filmy mají šmrnc, napjatou atmosféru a minimálně zajímavou zápletku. "Konzultant" nemá ani jedno .. ba naopak, dokáže místy nepříjemně nudit. Na první pohled vypadá film velmi přitažlivě, slavná herecká jména v hlavních rolích, na režisérské židli pan Scott a příběh zamotaný s drogovým kartelem. Jenomže pod pokličkou každý jednoduše rozlouskne néé-až tak sympaticky vypadající snímek. Příběh zamotaný jak námořní uzel, nic nedává pořádně smysl, akce žádná a atmosféra statická .. tohle nedělá dobrý film, také tak "Konzultant" dopadl.

 • 70%
  0
  0
  4. 3. 2014
  tamura (683 bodů)

  Konzultant nefunguje jako celek. Funguje ve fragmentech. A některé jsou mimořádně dobré. Troufnu si říct, že jsou výrazně a nezpochybnitelně lepší a divácky podnětnější, než oba zoufalé poslední Scottovy filmy (Prometheus, Robin Hood). Jistě na tom má velkou, ne-li zásadní zásluhu knižní předloha držitele Pulitzerovy ceny za literaturu Cormaca McCarthyho. Možná je tento film trochu nezaslouženě ve stínu Vlka z Wall Street, který vypráví o stejném druhu člověčí sebranky. Skoro mám dojem, že z Konzultanta by byl lepší seriál, než celovečerní film. Nejsilnější moment? Telefonický rozhovor a škemrání Konzultanta v podání Michaela Fassbendera s jakýmsi kartelovým bossem, který mu filosoficky vysvětluje beznadějnost jeho situace. To je moment, na který asi jen tak nezapomenu a film se tak zasekl svými háky do paměťového centra. A teď hurá do knihkupectví. Nepochybuju, že knížka bude úplně jiná liga.

 • 65%
  0
  0
  9. 4. 2015
  Pája DJ (441 bodů)

  Ridley Scott nám v tomto hvězdném snímku představuje kriminální a velmi drsný thriller s výborným hereckým obsazením. Plejáda herců je zde opravdu skvělá. Samotný film však skrývá drama, odhalující nám kruté pozadí drogovým obchodů a drogových kartelů ve své naprosté nahotě. Jak moc může jeden pochybný obchod roztočit kolo osudu, které již nelze posléze zastavit a bere si s sebou vše, co mu přijde do cesty. V danou chvíli již posléze vůbec nezáleží na tom, jak moc jste bohatý či vysoce postavený nebo zda máte vlastní ochranku. Může mít vůbec tato rozehraná hra bez pravidel šťastný konec?

 • 30%
  0
  0
  11. 3. 2014
  TemnýProrok (336 bodů)

  V tomto filmu jsem se vyloženě ztrácel a unikal mi motiv snad každé jedné z postav

 • 40%
  0
  0
  11. 3. 2014
  Bigrambo (233 bodů)

  Nikdy by mě nenapadlo, že se od režiséra formátu Ridleyho Scotta dočkám tak nudné podívané. Ovšem problém není ani tak ve Scottovi, jako spíše ve scénáři Cormaca McCarthyho. Ten nás vodí filmem, aniž by dal tušit role jednotlivých postav v obchodě s drogami a předhazuje jeden utahaný pseudofilozofický dialog za druhým. Asi nejlépe vystihl pocit z filmu vedle mě sedící divák, který si spokojeně pochrupoval… Ale abych jen nekritizoval, svým výkonem mě opět velice potěšil Javier Bardem (ten pán mě baví čím dál tím víc). A film také nabídne jednu nezapomenutelnou scénu, která mi v hlavě bude strašit ještě hodně dlouho :-)

61 53 ?
 • Arthur Logoff 75%
 • Standa. 55%
 • HappyPiere 60%
 • ballrog 70%
 • olga-pu 55%
 • McFous 65%
 • Psisko59 65%
 • viktoriaplzen 60%
 • vladimir-lada-but 85%
 • Caroila 45%
všechna hodnocení (61)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: