Konzultant

57%
Konzultant
Plakát traileru

Legendární režisér Ridley Scott (Vetřelec, Gladiátor, Prometheus) a spisovatel Cormac McCarthy (Tahle země není pro starý, Cesta) spojili síly. Výsledkem je drsná a rafinovaná podívaná, v níž se krvavou zápletkou vine jejich typický černý humor. Status filmové události sezóny navíc posiluje i hvězdná sestava, kterou se obklopili – Michael Fassbender, Penelope Cruz, Cameron Diaz, Javier Bardem nebo Brad Pitt. Vysoce postavený advokát, ve filmu přezdívaný Konzultant (Michael Fassbender), se prostřednictvím majitele nočního klubu Reinera (Javier Bardem) přimotá k pochybnému obchodu s drogovým kartelem. On i Reiner ale brzy zjistí, že dohoda, kterou uzavřeli, jim nepřináší jen vidinu pohádkových zisků, ale zároveň je přivádí do víru událostí, jež pro ně mohou mít fatální následky. I když má Konzultant několik šancí hrozící katastrofě čelit, jeho arogance a touha po rychle vydělaných penězích mu nedovolují tyto možnosti využít. Když si posléze uvědomí, že přestal mít situaci pod kontrolou a z hráče se proměnil ve figurku ve hře, je už pozdě. Smrtící lavina nabírá na rychlosti a stahuje s sebou nejen jeho, ale i Reinera, dalšího zprostředkovatele obchodu Westraye (Brad Pitt) nebo Konzultantovu krásnou snoubenku (Penelope Cruz). Zdá se, že jediným člověkem, který v téhle absolutní krizi dokázal zachovat chladnou hlavu je Reinerova přítelkyně Malkina (Cameron Diaz). Kdo z nich se dožije šťastného konce? Cormac McCarthy popisuje Konzultanta jako klasickou postavu z tragédie. „Je to slušný člověk, který jednoho rána vstane a rozhodne se udělat něco špatného. A to je celé. Někteří lidé mohou žít ošklivý život, dělat jen to špatné a zemřít pokojně ve svých postelích ve věku 102 let. Konzultant ale není jedním z nich.“ (oficiální text distributora)
xxmartinxx
xxmartinxx
22 388 bodů
4
Scénář na úrovni studenta FAMU, nebo ještě hůř: scénář na úrovni pedagoga FAMU (zdravím Jarchovského)! Takový ten film, kde každou větu odhadnete dopředu, stejně jako pointu každé scény. Tezovité, vykonstruované, přitom nevysvětlené. Ani jsem přesně nepochopil, co vlastně ten Fassbender dělal, tím míň proč se dostal do potíží, do jakých se dostal. Režijně jen rutinní. Jo a důležitá rada na závěr: Svůj film nikdy nemůžete zakončit scénou, v níž Cameron Diaz odhalí, že je velkou femme fatale a začne trousit moudra, to prostě nejde, pokud neděláte komedii nebo parodii. V důsledku toho a mnoho dalšího nejde brát tenhle film vážně, protože je buď trapný, nudný, nebo oboje a je to vina především Cormaca McCarthyho a v závěsu samozřejmě režiséra bez špetky soudnosti velící svěřený text nějak korigovat.
kunafix
kunafix
20 042 bodů
10
No do prdele, tohle mě uplně rozsekalo. Pravda, ty filozoficky kecy s prodejcem diamantů na začátku a s nějakým mexickým zvířetem na konci byly dost intelektuální, ale přičítám to tomu, že se něco ztratilo v překladu. Ale to, co bylo mezi tím, mě fakt dostalo. Asi od poloviny filmu mě uvěznilo kruté napětí, co se bude dít dál. Přitom ani první polovina nebyla špatná, protože jsem zas byl zvědavej, o co tam vlastně jde... a jistě tomu dopomohlo i to skvělé obsazení - Fassbender, Bardem, Pitt, Diaz, Cruz, to už je solidní nadílka... Ale každej určitě má v hlavě ty krvavé a násilné scény! A já taky. Ale scénář dělal Cormac McCarthy, tak co jinýho se dalo čekat. Jediný, co jsem nečekal, že to bude mít na ČSFD tak nízké hodnocení (54%? No to děte do hajzlu, přátelé). U mě právě naopak. Ridley Scott se konečně zas jednou vzmužil a natočil něco, na co může být podle mě hrdej. Do toho ty historky, který sype z rukávu postava Javiera Bardema (kterej tady mimochodem vypadá skvěle). Pak několik hlášek (né vtipnejch, ale spíš moudrejch), který by mi ulpěly v paměti, kdybych měl dobrou paměť, ale to já nemám (ale mám chuť to někdy sjet znovu, možná i s dabingem, abych se víc chytal ve věcech, které mi asi místama unikly). Navíc Cameron Diaz si to tady střihla vážně dost drsně i sexuálně a předpokládám, že 90% diváků sračkoidních televizí by to od ní nečekala. Pak tady máme taky množství vedlejších postav a scén, ktery krásně oživují děj (no, "oživují" je možná trochu zavádějící). Možná ve mě ještě kypí to nadšení z kousku, od kterýho jsem to nečekal, ale myslím, že těch pět hvězd si to zaslouží. PS: viděl jsem extended verzi.
hanys_
hanys_
18 771 bodů
8
Konzultant, který si chtěl jen trošku přivydělat...McCarthyho styl je hodně cítit (styloví zabijáci, žádná kladná postava, všude samá beznaděj), ale osobně bych tady radši místo Scotta zase viděl Coeny, kterým by to téma sedělo víc. 7.5/10

Dodatečné informace

Původní název:
The Counselor (více)
  • USA Konzultant
  • USA The Counselor
  • USA Cartel
  • USA El consejero
  • USA The Counselor - Il Procuratore
Premiéra v ČR:
28. 11. 2013
Distributor:
CinemArt
Země původu:
USA, Velká Británie
Přístupnost:
15+
Rozpočet:
25 mil. USD
Tržby:
71,01 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Konzultant je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch