Láska, řevnivost a retro, které okouzlí. Spielbergův remake slavného muzikálu West Side Story představuje plnohodnotnou upoutávku

Láska, řevnivost a retro, které okouzlí. Spielbergův remake slavného muzikálu West Side Story představuje plnohodnotnou upoutávku 5 obrázků v galerii
West Side Story | Foto: Falcon
Když se někdo rozhodne natočit filmový remake, může to budit zdání, že ten někdo je u konce s invencí. Když je však ten NĚKDO Steven Spielberg, je s velkou pravděpodobností jisté, že svou verzí chce něco sdělit. Nebo se vyznat z lásky k muzikálové klasice.

West Side Story z roku 1961 platí za jeden z nejkvalitnějších, nejcitovanějších a nejpopulárnějších filmových muzikálů vůbec. Proslavilo jej téma zamilované dvojice dvou znepřátelených táborů (moderní obdoba Romea a Julie), hudba Leonarda Bernsteina a mimořádně působivá taneční čísla odehrávající se v kulisách New Yorku.

Steven Spielberg se ke klasice chová s respektem a úctou, časově a stylově West Side Story lehce posunul kamsi do 70. let a výsledkem je mimořádně působivá retro dobovka doplněná o řadu tanečních čísel. Na snímku se Spielbergem spolupracoval jeho dlouholetý kameraman Janusz Kamiński a výsledek je nebývale opojný. Světlo a stín tu hraje prim podobně jako téma lásky a nenávisti v původním muzikálu.

V ústředních rolích Marii a Tonyho se představí mladá Rachel Zegler a sympatický introvert Ansel Elgort (Baby Driver). Tuzemská premiéra West Side Story je v plánu na 9. prosince 2021. Do kin snímek uvede distribuční společnost Falcon.

West Side Story (2021) | Foto: TWENTIETH CENTURY STUDIOS
West Side Story (2021) | Foto: TWENTIETH CENTURY STUDIOS
Ankety
Je sledování filmů a seriálů součástí vaší dovolené?
Určitě ano, bez toho by to nešlo.
Jak kdy. Pokud není lepší program, tak ano.
Málokdy, snažím se odreagovat jinak.
Spíš ne, není na to čas.
Určitě ne, filmy musí počkat.
Nevím, záleží na situaci.
Nejnovější články:
Načíst další články