Baby Driver (USA)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
113 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller, Exploatační
Motto: Jeden opravdu dobrý řidič stačí

Obsah

:
Talentovaný mladý řidič (Ansel Elgort), který zajišťuje zločincům únik z místa činu, je ve své práci tím nejlepším z oboru i díky hudbě, kterou si během více »« méně

Režie

:
Edgar Wright

Scénář

:
Edgar Wright

Herci

:
Ansel Elgort Jon Bernthal Jon Hamm Eiza González Lily James ...
Přehrát online O2
Premiéra: 27. 7. 2017
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Baby Driver. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Baby Driver myslíte! K 26. červenci 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27714 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  1
  0
  17. 9. 2017
  Brenan88 (43565 bodů)

  Baby Driver má vše co na filmech miluji. Kvalitní herecké obsazení,dobré dialogy,precizní akci a vynikající hudební podklad,který opět odvedl pořádný kus práce. Wright je velmi zručný režisér a tento snímek dovedl ve zběsilém tempu až k závěrečným titulkům s naprostou lehkostí. Pokud je ne vás Drive příliš temnou podívanou,tak sáhněte po téhle "odlehčenější" verzi.

 • 80%
  0
  0
  31. 7. 2017
  Sheldon (15962 bodů)

  Baby Driver má děj, který jsme viděli už mockrát, vlastně bezpočtukrát, přesto se mu celkem slušně daří po většinu promítacího času nenudit. Zvláště začátek je parádní jízda, kde se i s málo slovy odehraje spousta zábavných momentů, a to nejen za volantem, ale i během tzv. vaty. Mít to slabšího režiséra, mohla to být katastrofa, ale Edgar Wright byl zjevně při chuti, stejně jako jeho herecký ansámbl. Jsem rád, že se mi potvrdilo, že Ansel Elgort má na to být leading man.

 • 55%
  0
  0
  11. 2. 2018
  Pete69 (15026 bodů)

  Tento film mě rozhodně nezaujal. Kladně hodnotím hlavního hrdinu, který je osobitý a nebýt jeho, film je typicky béčkový. Film je plný klíšé, nesmrtelných hlavních hrdinů i padouchů, honičky nepůsobí extra věrohodně. Za mě je to nepovedený film, který měl vyšší potenciál.

 • 65%
  0
  0
  5. 1. 2018
  lamps (14723 bodů)

  Navoněná popová eskapáda s docela fungujícím rytmem střídání dynamických a konverzačních scén, jejíž největší devízou je promyšlená střihová skladba a pohyb kamery i postav po mizanscéně, díky čemuž i ty zdánlivě pomalejší scény nevybočují z nastoleného tempa. Ale aby se tu našla jediná pasáž, kterou bych si chtěl v budoucnu zopakovat, nebo jediný zvrat, který by mi přišel zajímavější než jízda osobákem po našich dálnicích, to ani náhodou. Nejlepší postavou jednoznačně hláškující Spacey (nuceně cool Fox se nechytal), nejvtipnější scénou zřejmě ta nejstatičtější - obhlídka místa činu s osmiletým klučinou. Wright to má možná řemeslně v malíku a jednotlivosti promyšlené, ale tentokrát prostě nebaví příběhem ani postavami..

 • 75%
  2
  0
  27. 7. 2017
  JosefTomas (7236 bodů)

  Edgard Wright opět ukázal, jak udělat film. Jen moje očekávání byla asi moc velká, protože, přestože jsem se skvěle bavil, tak jsem byl i mírněji zklamaný. Není to úlet Scotta Pilgrima, ani svižnost Hot Fuzz. Je to hold jiný Wright. Ubyla vtipnost a nastavil se vážnější příběh. Pro někoho možná vítaná změna, pro mě nikoliv. Velmi důležitá věc, kterou stojí za to zmínit, je soundtrack. Ten tvoří jakýsi bod zázemí celého filmu, ten je svižný, dravý a k situaci perfektně vybraný. Akční scény jsou nápadité a hravé a přestože film táhne, po perfektně nastaveném tempu se to všechno zastaví a jede se pomalu. Neříkám, že pauza občas neuškodí, ale po tak vypilovaném finále, to je hodně studená sprcha. Celkově je ale Baby Driver skvělou letní a akční podívanou, na kterou je dobré si dojít do kina. Rozhodně nebudete zklamaní.

 • 80%
  0
  0
  29. 11. 2017
  Mikik4444 (2234 bodů)

  Film má spád, je dobře akční a motiv příběhu pro mě neotřelý, moc se mi líbil

 • 75%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2010 bodů)

  Ten kluk se mi nelíbil. Až na určitý výjimky (Andrew Garfield, Zac Efron, Robert Pattison, ...) nemám rád tyhlecty hezouncký "pretty boy" tvářičky, proto jsem se bál, že to i trochu ovlivní konečný dojem z filmu. Ale bylo to v pohodě. Baby Driver je zábavná jízda (doslova), s parádním smyslem pro rytmus, s čímž souvisí i dost pěkný soundtrack. Baby si se svými nadupanými dovednostmi může klidně střihnout honičku s Goslingem z "Drive", nebo i s takovým Jasonem Bournem. Chvilku jsem se bál, že film bude celou dobu jen easy peasy oddychovou pohodičkou, nicméně nějakého toho napětí se tu nakonec dočkáme také. Ke konci se však některé postavy chovaly zcela iracionálně a nelogicky, mnohdy asi kvůli odsýpání zápletky, plus vlastně jsem doufal, že závěrečnou sekvenci bude mít Wright ještě víc okořeněnou a nadupanou, což mě po jeho předchozích snímcích trochu mrzí. Baby Driver je ale i tak zábavná a hezky natočená podívaná, kterou mě tvrce mého zbožňovaného Hot Fuzzu nezklamal.

 • 85%
  0
  0
  14. 11. 2017
  fido68 (1381 bodů)

  Dobrý film do letního kina.Předvídatelný děj a bezva zpracování.Akční scény udělané dobře a docela i proveditelné v reálném životě.Hudba v tomto filmu je něco navíc.Po zhlédnutí filmu člověk snadno dospěje k názoru,že život na hraně a za čarou nemusí být tak špatný..:-D

 • 95%
  0
  0
  14. 8. 2017
  Bemiurg (1319 bodů)

  Super akční oddychovka! No není paráda, přijít takhle po práci do kina, vypnout mozek, a bavit se od začátku do konce? Film má herecky opravdu vejšku, ani chvilku nenudí a zvukově perfektně sedí (doporučuji Dolby Atmos). Viděl jsem už třikrát, a určitě ne naposledy.

 • 80%
  0
  0
  30. 7. 2017
  Sheemas (736 bodů)

  Muzikálová letní jízda s velmi cool obsazením. Hlavní hrdina, který bez hudby a brýlí nedá ani ránu, postupně splácí svůj dluh mafiánovi Kevinu Spacey a po své poslední oficiální jízdě se zamiluje do krásné čísnice (já vím trochu klišé, ale co už). I tak je film skvěle natočený, každý moment a střih perfektně zapadá do rytmu dané písničky, jízda v autech jde až na hranu svých možností, scény a honičky s policií jsou skvěle vymyšlené a nenechají diváka vydechnout. Civilní scény jsou o poznaní pomalejší a až tak moc mě nebavily, bohužel. Filmovému obsazení nelze nic vytknout, Jamie Foxx je prostě magor a Jon Hamm byl skvělý, možná trochu více Jona Bernthala by neuškodilo. Baby driver je super letní film, s pár vtipnými momenty (především pak se synovcem) a skvělými akčními scénami, které posunují honičky s policií zase někam dál.

 • 60%
  0
  0
  6. 6. 2018
  jalovec7 (411 bodů)

  Celkem jednoduchy příbeh. (Dalo by se říct klasický) celkem slušné ztvarnění od herců. Ale skvělá hudební kulisa. Mnoho akce a vtipných hlášek. Za mě se jedná o zabavný film, který je spíš odpočinkový než co jiného. Micméně přijemných 60% které si minimálně zaslouží

 • 75%
  0
  0
  14. 8. 2017
  bLaCk0uT (327 bodů)

  Muzikál může být i dnes stále živý žánr, a to navíc ne pouze v předvídatelné resuscitaci klasických postupů a la "La La Land" a spol., ale díky uchopení formálním mistrem s ambicí. Primárně sice "Baby Driver" mísí gangsterku a romanci, ale mnohem zásadnější je Wrightův koncept veškerý styl filmu vystavět kolem hudby. Sice ve výsledku postavy zpívají a tančí pouze občas, ale o to víc tu na hudbu tančí auta při honičkách, v rytmu soundtracku se střílí a vykrádají banky, ba dokonce i ty zamilované pohledy mají svůj sound. Úvodní titulkový záběr s cestou pro kafe co do choreografie pohybu aktérů, kamery i mizanscény a sladění všech těchto složek s hudbou představuje jeden z naprostých vrcholů muzikálu. Na obecnější rovině je neméně fascinující, že za nejmlaději působícím hollywoodským filmem posledních let stojí čtyřicátník, což se nevztahuje pouze na formální svěžest a feeling filmu, ale také nevyhnutelný pocit generačního lakmusového papírku. Už trailer mohl u třicátníků vyvolávat pocity nepatřičnosti, který film ještě upevňuje svým zastřešujícím principem coby zpřítomnění niterného pocitu mladých vyrůstajících v popkultuře, kde se každý vidí jako hvězda vlastního videoklipu. Věk Wrighta pak prozrazuje pouze hudební vkus a konkrétní volba skladeb, byť podobně jako Tarantino má šanci z oprášených kdysi-hitů a zapadlých vychytávek udělat generační retro soundtrack. Současně ale také ukazuje, jak zásadní vklad do předchozích společných filmů vnášel Simon Pegg, protože "Baby Driver" na rozdíl od nich postrádá nadhled a schopnost se nebrat vážně.

 • 75%
  0
  0
  14. 8. 2017
  Pepazdepa (269 bodů)

  Natočit akční film, v němž se skoro všechno děje do rytmu hudby, kterou podle aktuální nálady nebo příležitosti poslouchá hlavní hrdina, považuji přes občasnou klopýtavost a nestálou míru nadhledu za skvělý nápad, jak oživit muzikálový žánr (a zároveň jej takto podvratně podsunout divákům, kteří muzikály jinak ignorují a nejlepším letošním filmem pro ně doposud byl osmý díl Rychle a zběsile). Můžeme Wrightovi vyčítat, že jeho film není stylisticky nijak výrazně ozvláštňující (stejně stříhal akci už v U konce světa), že nezvládá práci s ženskými postavami a na rozdíl od svého velkého filmařského vzoru Quentina Tarantina zůstává i po čtyřicítce nedospělým nerdem se slabostí pro samoúčelnou fetišizaci filmových odkazů (silnice ubíhající jako v Lost Highway, stejně poničené sluneční brýle, jako měl Warren Beatty v Bonnie a Clydeovi), který pořád dokola vypráví ten samý příběh o hrdinech, kteří musí dospět, ale zároveň se můžou nadále bavit v zásadě stejným způsobem, obývat své únikové světy a být při tom hrozně cool. Nebo si prostě můžeme užít originální letní blockbuster s božím soundtrackem a několika neuvěřitelně našlapanými akčními scénami. Jelikož sám zatím alespoň ve vztahu k popkultuře dospět neplánuji, volím druhou možnost.

 • 80%
  0
  0
  28. 11. 2017
  speedy009 (260 bodů)

  Naozaj nezvyčajný kúsok. Bavila ma "vysoká farebnosť" filmu + zladenie scén s hudobným podkladom. Dokonca aj výstrely zo zbraní v rytme hudby, to mi príde ako originálny nápad. Scénka z práčovne zase krásne farebná. Film naozaj baví a dej tak nejak krásne plynie

 • 80%
  0
  0
  14. 8. 2017
  petas.sl (234 bodů)

  Pro mě dobrý a originální film. Napínavé a v mnoha oblastech nepředvídatelné. Naprosto dokonalá hudba se skvělými songy, soundtrack jsem si stáhla hned. Pro partnery i trocha romantiky, což také oce%nuji. Jméno hlavního hrdiny vystihuje jeho vzhled :)

 • 85%
  0
  0
  14. 8. 2017
  MiPro21 (221 bodů)

  Za mě jednoznačně super letní film, akce, sranda, trocha romantiky pro partnerky a ještě jako bonus fajn triky s autem.
  Není to Oskarovka, ale dá se na to podívat se zájmem.

  Určitě se těším na soundtrack, hity tam byly slušné. Doporučuji všem kdo chce letní oddychovku.

 • 90%
  0
  0
  14. 8. 2017
  xverca (205 bodů)

  Tento film doporucuji. Nesla jsem na nej s zadnym velkym ocekavanim, ale prekvapil. Dobre herecke obsazeni, s velmi nadejnym hercem v hlavni roli. Spojeni hudby a jednotlivych scen dokonale, k tomu skvele songy. Tento film stoji za to videt a ne pouze jednou.

 • 65%
  0
  0
  14. 11. 2017
  Vitouch (165 bodů)

  Snad poprvé jsem se na nějaký Wrightův film opravdu těšil, jenže z téhle jízdy nepřecházejí oči, ale bolí hlava. Nerozumím světu, ve kterém se příběh odehrává a přijde mi odtržený od všech možných realit a dokonce i žánrů. Vedlejší charaktery mění svou podstatu během vteřiny, nálady se nepříjemně třískají a na konci zůstane tolik rozpaků, že průměr zachraňují jen sympatie k některým členům vypečené herecké sestavy. Nejvíc otrávený jsem ale z tolik propagované "muzikálové" stránky filmu. To, že je ve filmu nepřeberné množství songů, které zkrátka jen hrají na pozadí scény a Baby si je často brouká, zkrátka není muzikál. To, že do rytmu občas trefně padne výstřel nebo náraz, je pak fajn nápad, ale omrzí se při druhé scéně. Veškerá hravost tak zůstává až překvapivě křečovitá

 • 95%
  0
  0
  14. 5. 2019
  Dominika1 (135 bodů)

  Že to bude svěží, akční, zábavné a s dobrou hudbou jsem čekala. Co mě překvapilo byla nefalšovaná romantika. Fakt jsem jim to žrala, když tam balil servírku Deboru a přála jsem si ať jim to vyjde. Edgar Wright má akční filmy nakoukané takže ví, jak tnout do živého. Při scéně, kdy si Jamie Foxx vynutil jít do baru, kde Debora pracovala jsem byla podobně napnutá, jako třeba když ve Smrtonosný Zbrani šel pan Joshua po Murtaughově rodině. Všechny postavy byly parádní, ale nejdůležitější je, že hlavní hrdina Baby byl sympaťák. Líbilo se mi, jak si tam tak tancoval a poslouchal hudbu. A skvěle to graduje.

 • 85%
  0
  0
  2. 3. 2020
  Martin Duroň (95 bodů)

  Kevin Spacey. Hity. Akce. Překvapení. Rychlá auta. Lehkost. 8/10

 • 65%
  0
  0
  14. 8. 2017
  zzepto (94 bodů)

  Prvni ukazka filmu (5 min zacatek) byla sdilena na youtubu od Sony. Je to urcite drajv a hudba spojena s vypravovanim. Coz jsem vubec neocekaval tak je to melodrama ktera bezi druhou pulku filmu. V zanru akcni-komedie-muzikl film super.

  • drajv
  • komedie
  • Kevin Spacey
  • melodrama
  • Ansel Elgort
 • 30%
  0
  0
  28. 11. 2017
  medulka7 (78 bodů)

  Asi jeden z nejhorších filmů, na kterých jsem byla za poslední rok v kině. Líbilo se mi obsazení, ale samotný příběh stál za nic. Propojení hudebno, romanticko - akčního příbehu nezní tak špatně, ale v tomhle případě se to opravdu nepovedlo. Milostná část příběhu vůbec nezapadala do akčního. Některé střihy se mi zdáli naprosto zbytešné a hlavně extrémně zdlouhavé. Příběh vlastně o ničem, jen vykradení klasckých filmů a pokus o novou image. Za mě nic moc. Nedoporučuji 3/10

 • 80%
  0
  0
  15. 5. 2019
  PinokKio (58 bodů)

  "Co je to kurva za masku? - Austin Powers. - Doktor říkal Michael Myers. - Tohle je Mike Myers. - Měla to být maska z Halloweenu. - To je maska na Halloween. - Maska zabijáka z filmu "Halloween". - Jo ty myslíš Jasona. - Ne! Kurva!" Edgara Wrighta smysl pro humor nepřešel ani v téhle akční jízdě, která by se klidně obešla beze slov díky všudypřítomné hudbě ..

77 72 ?
jak hlasovat?
 • Milliee 100%
 • Morfeus82 85%
 • Dany Jones 95%
 • Martin Duroň 85%
 • nikol-jankovicova 75%
 • Lucy03 55%
 • Sandrastekla 50%
 • paly 85%
 • petr-jakes 80%
 • SicarioGamer666 80%
všechna hodnocení (136)

V žebříčcích uživatelů

11. místo z 14 v žebříčku uživatele LaAbejaLoca