Trailer: Novinka režisérské legendy učaruje vizuální krásou, která bere dech

Trailer: Novinka režisérské legendy učaruje vizuální krásou, která bere dech 9 obrázků v galerii
West Side Story | Foto: TWENTIETH CENTURY STUDIOS
Moderní verze jednoho z nejslavnějších filmových muzikálů se představuje v první krátké upoutávce, z níž většině diváků spadne brada.

Sedm let poté, co režisérská ikona Steven Spielberg vyjádřila svůj zájem o remake slavného muzikálu West Side Story, se na internetu konečně objevuje první oficiální upoutávka. West Side Story Stevena Spielberga sice měla do kin dorazit už v prosinci minulého roku, jenže vinou koronaviru se premiéra odsunula až na prosinec následující, kdy původní film oslaví kulaté šedesáté výročí. A jak úvodní devadesátivteřinový trailer napovídá, delší čekání se fanouškům režiséra a obecně i kinematografie jakožto audiovizuálního umění bohatě vyplatí.

Ukázka neplýtvá slovy, ale o to více vyniká klíčový aspekt, v němž Spielberg celou kariéru dominuje a který bude v jeho prvním muzikálovém zářezu bezesporu zásadní - v inscenaci pohybu s důrazem na silné a až magické zadní nasvícení. Jeho spolupracovníkem je jako tradičně polský kameraman Janusz Kamiński, s nímž se filmař poprvé spřáhl už v Schindlerově seznamu. Společně už přesvědčivě a hladce oživili padesátá léta ve staromilském Mostu špiónů a nyní to vypadá, že divákům lačným po vizuální kráse naservírují neodolatelně nostalgické retro, v jehož případě bude návštěva kina zkrátka nevyhnutelná. Fanoušci samozřejmě mohou žehrat nad tím, že se i jedno z největších hollywoodských jmen historie uchyluje k tvorbě nepůvodního remaku, ovšem i tyto pochybnosti se s krásou a působivostí upoutávky definitivně rozplývají. Originální West Side Story má na kontě deset Oscarů a patří k absolutní smetánce filmových klasik, přičemž Spielberg, jenž už dosáhl za svou kariéru všeho, touží především vzdát poctu snímku, který jej formoval. Trailer je navíc dalším neprůstřelným důkazem, že režisérova formální kreativita ani po sedmdesátce neuvadá, a sledující utvrzuje, že nepůjde jen o zbytečné recyklování skvostných záběrů originálu. Pokud jste celoživotním příznivcem filmu coby umění, které vás fascinuje právě bohatou paletou možností obrazové komunikace, těch devadesát vteřin si s velkou pravděpodobností pustíte hned několikrát.

Tuzemská premiéra West Side Story je 9. prosince 2021.

Ankety
Zaujal vás Shang-Chi?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist