Arnold Schwarzenegger má jasno - řekl, jaký je nejhorší film, ve kterém si kdy zahrál

Arnold Schwarzenegger má jasno - řekl, jaký je nejhorší film, ve kterém si kdy zahrál 5 obrázků v galerii
Kaktusový Jack | Foto: Columbia Pictures
Arnold Schwarzenegger má za sebou hodně bohatou kariéru, kde sice můžeme mluvit o slabších momentech, ale na rozdíl od svých žánrových kolegů si nikdy (pro fanoušky naštěstí) nedopřál moment opravdového tvůrčího úpadku.

Za všeobecně nejhůře hodnocený film Arnieho kariéry platí Herkules v New Yorku z roku 1970, ale šlo o jeho debut a navíc v něm budoucí největší akční hvězda všech dob vystupovala pod jménem Arnold Strong, takže není úplně sportovní do téhle mrtvoly kopat. Kdybych měl osobně vybírat nejhoršího Arnolda, nešel bych asi na jistotu. Nikdy jsem si nenašel cestu k Běžícímu muži (1987), v kontextu tehdejší doby jde o slabou “arnoldovku”, navíc evidentně podfinancovanou. Junior (1994) mi vždycky přišel jako střela mimo cíl. A pokud jde o poslední roky, tam mi v paměti vyvstává slaboučká komedie Zabít Gunthera (2017), v níž si ale Arnold všechny své scény extrémně užívá. A ani v jednom případě nejde o kousky, u kterých bych nějak vyloženě trpěl.

Junior | Foto: Universal Pictures

Zkrátka a dobře: i to nejslabší má v Arnoldově podání daleko do skutečného filmového odpadu, jímž v posledních letech vytrvale terorizuje své fanoušky Bruce Willis (a bohužel i Sylvester Stallone přidal pár zářezů - Plán útěku 2, Stopa do minulosti). Takže než se v diskuzi pustíte do hledání vlastního tipu na film s Arnoldem, který byste ze své paměti nejraději vymazali, samotná hvězda má jasno: lituje natočení jediného snímku a to Rudé Sonjy (1985).

Rudá Sonja původně vznikala jako oficiální spin-off Barbara Conana (1982), ale filmaři neměli na hrdinu, jehož si ve zmíněném filmu zahrál Schwarzenegger, práva a tak kreativně postavu přejmenovali na Kalidora s vysvětlením, že jde o jméno, jaké Conan používá na cestách. Producent Dino De Laurentiis Arnolda poprosil, aby si i přesto roli zopakoval s tím, že půjde jen o cameo a Arnie stráví na natáčení týden. Nakonec z toho byl celý měsíc a šikovný střih udělal s Kalidora druhou hlavní postavu filmu, což Arnolda nakrklo natolik, že nejenže následně odmítl snímek (nutno říct, že značně mizerný) propagovat, ale navíc i ukončil s Laurentiisem desetiletý kontrakt.

Rudá Sonja | Foto: Dino De Laurentiis Productions

Dodnes Arnold vnímá Rudou Sonju jako nejhorší film své kariéry a s vtipem dodává, že ho v minulosti využil alespoň jako výstrahu svým dětem, kterým sliboval, že pokud se budou špatně chovat, pustí jim film za trest desetkrát za sebou. Evidentně to prý zabíralo, protože mu nikdy nedělaly větší problémy.

Ankety
Zaujal vás Shang-Chi?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist