HBO vsadilo na nejúspěšnější skandinávský thriller minulého roku

HBO vsadilo na nejúspěšnější skandinávský thriller minulého roku 3 obrázky v galerii
Efterforskningen | Foto: TV2
Mrazivé skandinávské thrillery se těší dlouhodobě velké popularitě, ať už v oblasti filmografie či literatury. Není tedy divu, že po nich baží nejen publikum, ale i tvůrci filmů a seriálů.

V sítích HBO nyní uvízl nejnovější z nich. Jmenuje se Efterforskningen a stojí za ním režisér a scenárista Tobias Lindholm, který má podíl na vzniku diváky dobře přijímanými filmy Chlast, Hon, Boj nebo 9. duben.

Efterforskningen | Foto: TV2

Hrdinou šestidílné minisérie je šéf dánské mordparty Jens Møller (Søren Malling). Úkolem jeho týmu je objasnit vraždu novinářky Kim Wallové, která byla v roce 2017 zavražděna poté, co měla na palubě soukromé ponorky udělat rozhovor s jejím majitelem Peterem Madsenem. Wallová zmizela s tím, že se ponorka měla potopit, ovšem později se v moři začaly na různých místech objevovat ostatky jejího těla. Z její vraždy byl nakonec obviněn a následně i odsouzen Peter Madsen.

V dalších rolích se představí Pilou Asbæk, Pernilla August, Rolf Lassgård a Laura Christensen.

Efterforskningen | Foto: TV2

Zajímavostí je, že seriál vznikal za úzké spolupráce se skutečným Jensem Møllerem i rodiči zavražděné novinářky. Filmaři se tak snažili zachytit danou tragédii co nejvěrněji. V Dánsku a ve Švédsku měl seriál premiéru na konci září roku 2020, nyní ho HBO převzalo pod svá křídla a přináší ho svým divákům po celém světe a to i na službě HBO Max. Za nákupem jistě stojí fakt, že byl seriál od svého uvedení velkým hitem se sledovaností přes 43 %, což z něj udělalo nejsledovanější dánské kriminální drama roku 2020. Vedle HBO seriál převzaly i evropské televizní stanice BBC, RTL, Movistar nebo Télévisions.

Ankety
Máte rádi seriál Peaky Blinders?
Ano!
Ne
Ujde
Neznám ho
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist