Co jste nevěděli o studiu Pixar: V Toy Story najdete horor, prezidenta Lincolna i designové nádobí

Co jste nevěděli o studiu Pixar: V Toy Story najdete horor, prezidenta Lincolna i designové nádobí 4 obrázky v galerii
Osvícení / Toy Story | Foto: Pixar/Warner Bros.
Není toho moc, co by fanoušci o studiu Pixar nevěděli. Nebo co by na sebe sami Pixaři už dávno nepráskli - většinou sami přes tolik oblíbené schovávačky a odkazy na další filmy nebo skrze osoby s tímto studiem spojené.

Přesto se občas najde pár zajímavostí, o kterých fanoušci a diváci nemusí vůbec vědět. Nám se nyní podařilo shromáždit zase několik špeků, o kterých jste dosud nevěděli (doufáme v to), nebo si jich nikdy nevšimli tak, jak byste měli.

ANDY - tak si hlavní hrdina prvních filmů ze série Toy Story podepisoval své hračky. Všimli jste asi ale někdy, že animátoři zohlednili i to, že Andymu se během let vyvíjel rukopis? Woody má svůj podpis na botě kostrbatý a zrcadlově převrácený, podpis na Woodym už je ale správně a krásně napsaný.

Rozdíl v Andyho rukopisu | Foto: Pixar/BoredPanda

Toy Story 4 - zatím nejnovější člen této filmové rodiny měl v rukávu tajnou zbraň. Hračky se tu pohybují ve starém antikvariátě nebo v místech, kde se zrovna často neuklízí, aby ale animátoři nemuseli vytvářet hodiny jednotlivé pavučiny, raději se sestrojili vlastní pavouky. Co to znamená? Přesně to, co čtete, Pixaři vytvořili umělou inteligenci - pavouky, kteří byli naprogramováni tak, aby dělali pavučiny na místech, kde by měly být.

Pocta miminkům - Prohlédněte si někdy titulky k snímku Toy Story: Příběh hraček z roku 1995, uprostřed titulků najdete kolonku production babies, kde najdete jména 23 dětí, která se během natáčení tohoto filmu někomu z Pixaru narodila.

Plastoví vojáčci - všimli jste si někdy, jak skvěle se tyto figury pohybují? A chcete znát trik, díky kterému toho v Pixaru dosáhli? Inu stačilo jim prkno, hřebíky a staré boty. Boty se jednoduše natloukli na prkno, které si pak animátoři pěkně obuli, aby si vyzkoušeli, co takový vojáček nohama pevně rozkročenýma a přilepenýma k podstavci dokáže nachodit nebo naběhat. :-)

Jurský park - i na tento snímek se v Toy Story dostalo. Konkrétně v druhém díle, když se Rex snaží dohonit autíčko, stejně jako se o to pokoušel skutečný dinosaurus v Jurském parku, vše z pohledu diváka viděno skrze zpětné zrcátko. :-) Došlo ale i na snímky jako Star Trek, kdy se Buzz loučí s Woodym vulkánským pozdravem, jako to dělal Spock, nebo na horor Osvícení - v Sidově domě je na podlaze položen stejný koberec jako v horském hotelu Overlook.

Odkaz na Jurský park | Foto: Pixar/BoredPanda/Universal Pictures

Tim Allen a Tom Hanks znamenají hodně - těžko si Buzze a Woodyho představit bez Toma Hankse a Tima Allena, kteří v originálním znění postavičky namluvili. To, že jsou pro Pixar důležití vědí všichni, málokdo si ale asi všiml, že některé skrývačky se týkají čistě jejich osob. Tak například v prvním díle z roku 1995 používá Sid nářadí Binford, což je firma, která v seriálu Kutil Tim sponzorovala kutilský pořad hlavního hrdiny, kterého nehrál nikdo jiný než Tim Allen. To Tom Hanks se dočkal pocty z jiného soudku. V Toy Story 2, když se Jessie poprvé s Woodym setká vykřikne: "Sweet Mother Of Abraham Lincoln!" Což je narážka na to, že Tom Hanks se příbuzným prezidenta Lincolna skrze jeho matku.

Pocta první 3D grafice - V prvním filmu Toy Story zachraňuje Woody Buzze z čajového dýchánku. Konvice, kterou vyjme z Buzzovy odpadlé ruky je konvice, která vznikla na základě modelu zvaném Utah Teapot, jednom z úplně prvních 3D počítačových grafických modelů ze 70. let minulého století.

DEsignová konvice | Foto: Pixar/BoredPanda
Ankety
Jaký film Alana Parkera máte nejraději?
Bugsy Malone (1976)
Půlnoční expres (1978)
Sláva (1980)
Pink Floyd: The Wall (1982)
Střílejte na měsíc (1982)
Křídla (1984)
Angel Heart (1987)
Hořící Mississippi (1988)
Navštivte ráj (1990)
The Commitments (1991)
Vítejte ve Wellville (1994)
Evita (1996)
Andělin popel (1999)
Život Davida Galea (2003)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist