26.6.2020, 10:19

Trailer: Společnost, kde si lidé užívají bez emocí? Vítejte v Překrásném novém světě

Trailer: Společnost, kde si lidé užívají bez emocí? Vítejte v Překrásném novém světě 7 obrázků v galerii
Brave New World | Foto: Peacock
Již 15. července uvede VOD platforma Peacock (patří studiu NBCUniversal) a Sky One novou sérii inspirovanou ikonickým antiutopickým románem Aldouse Huxleyho "Brave New World" (česky překládáno jako Konec civilizace aneb Překrásný nový svět). Po dubnovém teaseru je k dispozici o poznání výživnější lákadlo, v němž hlavní roli hraje představitel Hana Sola, herec Alden Ehrenreich.

O čem to je: Děj Huxleyho knihy je situován do roku 632 po F. (narážka na průmyslníka Henryho Forda). Společnost učinila pokrok v reprodukční medicíně, efektnivním spánku a těží z toho. Spokojenost je realizována na úkor emocí a citů. Tím, kdo ji konfrontuje, je postava takzvaného divocha (v seriálu ho ztvární Alden Ehrenreich), který žije v docela jiném světě.

Huxley své vrcholné dílo sepsal na základě cest po USA, kdy na počátku 20. století vrcholila nová fáze průmyslové a pásové výroby. Brave New World je co se vizionářství týče srovnáváno s dalším přelomovým románem podobného dopadu, Orwellovou knihou 1984. O tom, že se Velký bratr dívá, není pochyb. A občas i dobrovolně, pod tíhou strachu (viz například současná inteligentní karanténa a trasování lidí díky zaznamenaným GPS stopám v paměti chytrých telefonů).

Brave New World | Foto: Peacock

Kromě Aldena Ehrenreicha (Solo: Star Wars Story) se v seriálové verzi Brave New World představí například Jessica Findlay (Panství Downton, Černé zrcadlo) v roli Leniny Crowne, Harry Lloyd (Hra o trůny) jako Bernard Marx nebo Demi Moore (Skandální odhalení) v úloze Lindy. Na režii devíti epizod se podílelo hned pět autorů - Owen Harris (Černé zrcadlo), Craig Zisk (Tráva), Aoife McArdle (Candice za zrcadlem), Andrij Parekh (Boj o moc) a Ellen Kuras (Ozark).

Brave New World | Foto: Peacock
Ankety
Chtěli byste vidět Rambův příběh v pojetí Quentina Tarantina?
Ano, určitě by to bylo velmi zajímavé
Ne, verze se Stallonem je vynikající
Možná, ale raději bych, aby zase natočil něco vlastního
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist