6.2.2020, 17:10

Premiéry v kinech: Sexy dračice, zabijácké drony a ten, co skolil Vémolu

Premiéry v kinech: Sexy dračice, zabijácké drony a ten, co skolil Vémolu 6 obrázků v galerii
Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) | Foto: detail plakátu / Warner Bros.
První únorové premiéry roku 2020 jsou tu a spolu s nimi Harley Quinn ve svém novém filmu a duo Hádek-Mádl disponující vražednými drony. Představujeme novinky v kinech.

BIRDS OF PREY (PODIVUHODNÁ PROMĚNA HARLEY QUINN) (režie: Cathy Yan)

Před lety zaujala v jinak nepříliš vychvalovaném Sebevražedném oddílu (2016). Nyní se Harley Quinn v podání megahvězdy Margot Robbie vrací v komiksové sólovce. Utáhla vlastní celovečerák? Horko těžko. Tvůrci ji obklopili skupinkou ženštin, vše zaplnili roztodivným prostředím a vizuálem a do cesty jí postavili padoucha v podání Ewana McGregora (dle mnohých recenzentů to nejlepší z celého filmu).

V čem je problém? Quinn zkrátka v pozici ztřeštěné sexy ženštiny celý film neutáhne. Další charaktery nejsou bůhvíjak propracované, děj téměř absentující. Navíc fantaskní popkulturní vizuál a pojetí doplňují dost naturalistické scény utrhaných lidských končetin a dalších detailů patřících spíš do horrorového žánru. Recenzenti snímku prozatím dávají 55 procent.


MODELÁŘ (režie: Petr Zelenka)

Po necelých pěti letech se s celovečerákem pro kina vrací na scénu držitel pěti Českých lvů Petr Zelenka (Ztraceni v Mnichově, Karamazovi, Rok ďábla). A dle prvních ohlasů se toho vážně nebojí a přináší příběh plný narážek na současnou politiku a společnost spolu s neotřelým tématem z prostředí dronů. Vtip ustoupil situacím, při kterých zamrazí. Už se příliš neexperimentuje. Berte, nebo nechte být. Recenzenti prozatím snímku, v němž hlavní role ztvárnili Kryštof Hádek a Jiří Mádl, dávají 72 procent.


SUPER MAZLÍČCI (režie: Reinhard Klooss)

Tenhle rodinný animák by se mohl setkat s diváckým úspěchem. Do hlavních rolí staví lidi, zvířata a roboty, vládne solidním zpracováním a jak už víme po uplynuvším víkendu, děti rodiče do kina prostě odtáhnou. Ať to stojí, co to stojí. Ať dávají, co dávají...


PÍSEŇ JMEN (režie: François Girard)

Koprodukční drama Píseň jmen se může pochlubit hereckými hvězdami Tima Rotha (Martin) a Clivea Owena (Dovidl), které ztvárnily dvojici odloučených adoptivních bratrů. Shoda náhod přihraje Martinovi do cesty nadaného mladého houslistu. A jemu je jasné, že ho nemohl učit nikdo jiný než někdejší adoptivní bratr Dovidl. Podaří se mu ho po desítkách let odloučení najít?


ATTILA (režie: Petr Větrovský)

Celoživotní příběh sportovce, bojovníka a šampiona Attily Végha se představuje v celovečerním dokumentu Petra Větrovského. Ten zmapoval příběh Attily od jeho dětství až k "zápasu století", kdy se Attila postavil proti Karlosu „Terminátorovi“ Vémolovi. Dokument s jednoduchým názvem Attila připomíná nejdůležitější kapitoly dosavadního života zápasníka, a to už od raného dětství. Díky vyprávění jeho rodiny, blízkých, přátel, kolegů, sportovců, umělců, zpěváků, soupeřů a také do teď nikde nezveřejněným archivním záběrům, bude moct divák nahlédnout do jeho života a sledovat kroky, které ho vedly k roli MMA bojovníka.


Seznam všech únorových premiér najdete ZDE.

Seznam všech filmů v kinech podle % hodnocení uživatelů Kinobox.cz najdete ZDE.


Na který premiérový (6. 2. 2020) film půjdete do kina?
Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)
Modelář
Super mazlíčci
Píseň jmen
Attila
Ankety
Který z uvedených muzikálů máte nejraději?
Zpívání v dešti
Hello, Dolly!
My Fair Lady
West Side Story
Kabaret
All That Jazz
Rocky Horror Picture Show
Bídníci
Moulin Rouge!
Fantom opery
jiný
Nemám rád/a muzikály.
Nejnovější články:
Načíst další články