11.6.2019, 16:00

Karlovy Vary 2019: Slavný herec a držitel Oscara se představí v roli režiséra

Karlovy Vary 2019: Slavný herec a držitel Oscara se představí v roli režiséra 9 obrázků v galerii
Casey Affleck a Lucas Hedges - Místo u moře (2016) | Foto: Falcon
54. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary představuje hvězdné hosty a držitele cen. Svátek milovníků filmu bude letos v západočeském lázeňském městě probíhat od 28. června do 6. července.
Bart Freundlich | Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

Karlovarský festival v rámci 54. ročníku představí herečku Julianne Moore a scenáristu a režiséra Barta Freundlicha uvedením jejich nejnovějšího snímku Po svatbě (2019), který měl premiéru na festivalu Sundance. Držitelka Oscara Julianne Moore převezme Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Julianne Moore | Foto: Brian Bowen Smith

Julianne Moore a Bart Freundlich jsou příkladem uměleckého spojení dvou výrazných osobností. Jejich osobní i filmové partnerství se zrodilo při natáčení filmu Otisky prstů (1997), který byl Freundlichovým režijním debutem a od té doby se Julianne Moore pravidelně objevuje v manželových filmech. S Billym Crudupem si zahráli ve filmu Světoběžník (2001) dvojici, jejíž setkání provázejí zvláštní okolnosti. S Davidem Duchovnym vytvořila pár v komediálním dramatu Nevěřte mužům (2005). V novém dramatu Po svatbě, které pojednává o setkání odhalující skrytá tajemství, Julianne Moore hraje nejen hlavní roli, ale podílela se na něm i jako producentka.

První nominaci na Oscara i Zlatý glóbus obdržela Julianne Moore za snímek Hříšné noci (1997). Na Oscara byla nominována celkem pětkrát, kromě Hříšných nocí také za Hranici lásky (1999), Daleko do nebe (2002) a Hodiny (2002); pátou nominaci za roli ženy trpící Parkinsonovou chorobou ve filmu Pořád jsem to já ( 2014) proměnila v zisk prestižní ceny.

Světlo mého života | Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

Na karlovarský festival se vrací držitel Ceny prezidenta MFF KV a Oscara Casey Affleck, aby představil film Světlo mého života, který napsal, režíroval, produkoval a zahrál si hlavní mužskou roli po boku nového hereckého talentu Anny Pniowské. Snímek pojednává extrémní situaci, kdy jsou otec a dcera uvězněni v hlubokých lesích a usilují o přežití. Affleck se karlovarskému publiku představil již před dvěma roky. Tehdy zde uvedl drama Místo u moře (2016), za které obdržel svého prvního hereckého Oscara.

Místo u moře - Casey Affleck | Foto: Falcon
Pořád jsem to já - Julianne Moore
Ankety
Jaký díl Smrtonosné zbraně je váš nejoblíbenější?
Smrtonosná zbraň
Smrtonosná zbraň 2
Smrtonosná zbraň 3
Smrtonosná zbraň 4
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist