4.6.2019, 10:00

TOP kina USA: Godzilla ovládla o víkendech kina, do pozice krále má ale hodně daleko

TOP kina USA: Godzilla ovládla o víkendech kina, do pozice krále má ale hodně daleko 7 obrázků v galerii
Nová Godzilla sice stanula na vrcholu amerického žebříčku, ke spokojenosti ale mají Warneři daleko. Bolí je to o to víc, že jde v krátké době (po druhém LEGO příběhu) o další značku, která americké diváky hodně rychle omrzela.

Godzilla II Král monster sice startuje na prvním místě, ale za pouhých 49 milionů. Nemusí se to zdát až tak málo, ale jednička otevírala za 93! A i Kong: Ostrov lebek, který do monster universa spadá, měl lepší debut (za 61). Celosvětově už se na čísla dívá o něco lépe (180 milionů), snímek byl ale podle očekávání drahý a potřebuje aspoň půl miliardy k tomu, aby se dostal do plusu. Vzhledem k tomu, že ohlasy jsou výrazně vlažnější než na Konga a první Godzillu, bude pro Krále monster složité mety dosáhnout.

Slušně odstartoval očekávaný Rocketman, který hravou formou mapuje život Eltona Johna. Třetí místo za 25 milionů působí spíše vlažně, hlavně v porovnání s Bohemian Rhapsody, kde bylo startovné dvojnásobné. Tvůrci novinky ale v prvé řadě mají hvězdu, která ještě nezemřela (což, myšleno zcela necynicky, ještě pro diváky tak zajímavé není) a za druhé je Johnův životopis poctivé eRko, které si nebere servítky. Shodou okolností oba filmy režíroval Dexter Fletcher (Bohemian Rhapsody dokončoval poté, co Singer dostal padáka) a navzdory tomu, že kritici novince fandí o něco více než biopicu Freddieho Mercuryho, dají se očekávat skromnější celkové tržby.

Poslední novinkou v TOP10 je Máma, v níž podivná postarší ženská pořádá mejdany pro teenagery ve svém sklepě a... no, jde o horor, tak asi tušíte. Přestože film otevřel až na čtyřce, jde o jednoznačného vítěze víkendu - tvůrce přišel na pět milionů a za první tři dny si z amerických kin odnesl 18. Další důkaz toho, jak se levné horory, pokud jsou řemeslně aspoň trošku zvládnuté a s ucházejícími herci, mohou hollywoodským studiím vyplatit.

Jak si vedly ostatní filmy, to zjistíte v našem kompletním žebříčku US tržeb.

Rocketman | Foto: CinemArt CZ
Máma | Foto: Universal Pictures
Ankety
Zaujala vás titulní skladba k 25. filmové bondovce?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist