Kong: Skull Island (USA)
USA USA
118 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi
Motto: Všichni vítají krále

Obsah

:
Strhující původní dobrodružný film režiséra Jordana Vogt-Robertse vypráví příběh nesourodého týmu badatelů, vojáků a dobrodruhů, kteří se spojili, aby více »« méně

Režie

:
Jordan Vogt-Roberts

Scénář

:
Dan Gilroy Max Borenstein Derek Connolly John Gatins

Herci

:
Tom Hiddleston Samuel L. Jackson Brie Larson John C. Reilly John Goodman ...
Premiéra: 9. 3. 2017
Distributor: Freeman Ent.
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  8
  1
  9. 3. 2017
  Brenan88 (34583 bodů)

  Tak zaprvé, soundtrack je nejspíš to nejlepší na celém filmu. Zadruhé,některé záběry byly přímo geniální např,zjevení konga u slunce,nebo pohled Jackson kontra Kong atd... I když scénář není žádný kandidát na Oscara,tak to podle mě nebylo zas tak zlé jak se často píše. Přece jen je to blockbuster s velkou opicí v hlavní roli a to si je třeba uvědomit. Kong je udělanej parádně a to platí i o akčních sekvencích. Film utekl jako voda aniž by nudil a to je přece hlavní. Co se týče herců,tak bych hlavně vyzdvihl Reillyho,kterej byl opravdu skvělej. Vřele doporučuju všem co se chtějí v kině bavit.

 • 70%
  0
  0
  12. 8. 2017
  sabule (13368 bodů)

  Tak tu máme opět už x-stého King Konga a vypadá to,že čím novější počin,tím horší zpracování.Tady se nedá už opravdu nic nového vymýšlet a výkony herců,taky žádný zázrak.Film je spíše brán jako bojovný,protože v něm stále někdo proti někomu bojuje a celkově se nese v duchu akce a jenom akce.

 • 85%
  3
  2
  9. 3. 2017
  Sheldon (11914 bodů)

  Roberts si pro svůj velkofilm vzal jako vizuální vzory válečné snímky, zejména Apocalypse Now, takže nechybí řada citací zpomalených listů vrtulí, specifické průlety krajinou ála Vittorio Storaro a dojde i na připomínku, byť nedotaženou, se slavným Kongovým trháním čelistí, ale tady je Jackson nepřekonatelný.Výborným nápadem je použití dobového rock and rollu, takže když se sálem rozezní hudba Iggy Popa, Creedence Clearwater Revival, Davida Bowieho nebo Black Sabath, vše duní tím správným způsobem. Atmosféra snímku je naprosto vynikající.


  Ale abychom jenom nechválili. Trochu jsem očekával větší prostor pro herce, zvláště pak Toma Hiddlestonea, ale na druhou stranu všichni přesně pochopili v jakém žánrovém snímku hrají. Samuel L. Jackson je pro tento druh rolí samozřejmě stále nejlepší volba, John Goodman jakbysmet a Brie Larson ve filmu řekne asi tak dvě věty, ale prakticky nesleze z plátna, takže musí všechno odehrát v detailech obličeje, což není vůbec žádná sranda. Skutečnost, že to nepůsobí nepatřičně jde na vrub jejímu nepopiratelnému talentu a velkému charisma, i když to není prototyp klasické krasavice.

  Vynikající pop cornovka!

 • 90%
  0
  0
  2. 3. 2018
  Danny F. (11069 bodů)

  Naprosto úžasné. Příroda jako taková (drsná a nevyzpytatelná) měla zde své místo. Samotný král Kong se po vizuální stránce také povedl. Vše mělo smysl a logiku. Tempo a prostředí naprosto dokonalé. Táto verze je velice povedená.

  • Tempo
  • Kong
  • Akce
  • Příběh
  • 80%
   0
   0
   10. 3. 2017
   lamps (10852 bodů)

   Dobrodružná pastva pro oči, k níž nedokážu cítit navzdory primitivnímu scénáři a neserióznosti žádné negativní emoce. Velký náhul, který se s ničím nemaže a každičký investovaný dolar dokáže zužitkovat do ohromujícího vizuálu a impozantního sedmdesátkového feelingu. Škoda poněkud nevyužitých hvězdných herců (vyjma Jacksonova pomstychtivého magora a hláškujícího Reillyho v jeho životní úloze) a příliš zkratkovitého vyprávění, ale tolik čistokrevného a majestátně inscenovaného blockbusterového materiálu zkrátka jinde nenajdete a přijde mi trestuhodné odstřelit Konga jen proto, že bylo příliš mnoho ukázáno v trailerech a že nevykresluje postavy s precizností filmů, které na psychologickém vykreslení stojí. Áčková guilty pleasure, na kterou se rozhodně s radostí podívám ještě několikrát.
   Více na našem blogu: http://subsvet.blogspot.cz/2017/03/recenze-kong-ostrov-lebek-zabavny.html

  • 85%
   0
   0
   9. 12. 2017
   Pete69 (7044 bodů)

   Dobrá podívaná plná obřích nestvůr. Trošku vyšperkovaný King Kong, ale co vlastně přidat, aby to nebylo pořád stejné. Mě se to líbilo. Finální boj monster byl hodně propracovaný. Fllm se nevyhnul amerikanismu a některým klišé, ale přesto to považuji za povedený kousek.

  • 45%
   0
   1
   25. 6. 2017
   squirrelpool (6491 bodů)

   Mě se zdá, že natočit už po 12 letech dalšího King Konga je trochu brzo. A skutečně je. Jak popsat dojem z tohohle filmu? Napadají mě různé věci, ale myslim, že lepší než jakékoliv moje kecy bude citovat klasika.
   "To je, ale pí..." SIMPSON, Homer: Simpsonovi s17e2.

  • 0%
   3
   2
   31. 10. 2017
   SNCIS (6460 bodů)

   "Tohle je jeho domov. My jsme jen hosté." Primitivní film, rádoby vtipný "Co válka? Vyhráli jsme ji?" - "Kterou?" film s rádoby originálním příběhem. Digibordel všude, kam se podíváš až je škoda těch dobrých herců v tom. Je to nekoukatelné!

  • 70%
   1
   0
   15. 9. 2017
   Chimpanzee21 (3313 bodů)

   Film má dosti zvláštní scénář a určitě to není nějaký masterpiece, ale záběry ve filmu jsou doopravdy skvěle promyšlené a také skvěle udělané. To samé se dá říct i o Kongovi a ostatních zvířatech na ostrově. Soundtrack je úžasný, ovšem působí, jakoby si vzali příklad ze Strážců Galaxie.

  • 35%
   2
   3
   9. 3. 2017
   Riverdon (3249 bodů)

   Po nadupaném traileru jsem očekával skvělý film. Nevěřil jsem, jak moc se tvůrcům vymstilo mít bombastický a velkolepý film. Spousta nejasností už od začátku, kdy na jediné lodi plují 4 vrtulníky. Pak jich nejednou vzlétne 10 a Kong jich zničí tak 12. Tom Hiddleston má ve vrtulníku tmavé vlasy a po zřícení má blond přeliv. Asi ho to pěkně ošlehlo. I prehistorická zvířata jsou přehnaně mega obrovská. Prostě nacpat tam toho co nejvíc, až to začne nudit.

  • 70%
   0
   0
   10. 4. 2017
   HappyPiere (2767 bodů)

   Mega. Obrovský. A při pohledu zblízka hrozná blbůstka. Ale s nadhledem fajnový. Lepší by asi bylo, kdyby prohodili linky a místo zaměření na jednotku z dob vietnamu, se příběh točil kolem ztroskotance z druhé světové, který by potkal v průběhu nové přeživší. Ale divácky stravitelnější, jak nová Godzilla.

  • 70%
   1
   0
   1. 7. 2017
   jarv (2005 bodů)

   • překvapivě hodně prostoru pro Johna C. Reillyho
   • silný vizuál
   • hlavní i vedlejší postavy jsou představeny spíše povrchně
   • Tom Hiddleston je na základní postavu poměrně slabý (chyba scénáře)
   • v ději se vyskytují klišé v poměrně velkém množství
   • minimální spojitost s Godzillou (ačkoliv pořád lepší než ve filmu zmíněného monstra, kde nebyl vůbec žádný odkaz na Konga)
  • 95%
   0
   1
   20. 3. 2017
   fido68 (1142 bodů)

   Nové zpracování King Konga se povedlo.Z příběhu se na plátno dostalo skoro vše.Bezva efekty a pár drobností nad kterými se nesmí přemýšlet.Kong ve velikosti věžáku a nová monstra z hlubin země byli pěkným zpestřením.Děj filmu položen do 7O desátých let v pořádku.Hledači chyb ve filmu si smlsnou.Super zvuk.Doporučuji zhlédnout na filmovém plátně.Dle dodatku za titulkama předpokládám alespoň dvě pokračování příběhu.

  • 70%
   0
   0
   16. 3. 2017
   Fxxx (1028 bodů)

   Kdybych někdy točila King Konga, vypadal by hodně podobně. Moje krevní skupina. Samozřejmě, scénář by se dal pilovat, postavy prohlubovat, ale o to v těchhle monster bijácích moc nejde a tady je to taktéž vedlejší kolej. 70´s nejvíc. Spousta záběrů (ba celých pasáží) vypadá fantasticky a daly by se okamžitě rámovat, prostě vizuál (i hudba) dle mého gusta a přes ně se moc chyb neprolne na povrch. Kongův Ostrov bavil a klidně chci víc

  • 65%
   0
   0
   28. 11. 2017
   salisbury (985 bodů)

   Kong, král ostrova lebečního rozvířil po filmovém plátně vizuální smršť, audiostopa rozkmitala reproduktorové vibráto a další dobrodružství gorilího, radiací oplodněného opičáka je na světě. Příběh není nikterak zachvácen složitostí, obraz si občasně hraje piškvorky s kýčem a klišé goriláka velmi přátelsky objímá. Herecké obsazení je parádní, tam jsem byl spokojen, ale film mi při nárůstu minutové voltáže ubíral všetečnou radost z pozorování Konga a upadal jsem lehce do stavu plného rozpaků a melancholie. Rozhodně hlavně díky hudebnímu Black Sabbathovskému či Creedence Clearwater Revivalovskému doprovodu se přemluvím k druhému podívání, při němž se zaposlouchám do soundtrackové kulisy, která byla dokonalá.

  • 40%
   0
   0
   18. 3. 2017
   davsuch (954 bodů)

   Typická béčková záležitost. Došel jsme k názoru, že u některých scén se tvůrcům povedlo posunout některé filmové klíše o kousíček k absurditě. Možná kdyby si daly více záležet a zamyslely se nad tím jak skvěle se jim povedlo dostat do jednoho filmu snad všechny filmové kliše, tak by se z toho dala udělat pěkná parodie. Takto z toho vyšlo akorád trapná bečková záležitost.

   • slavné tváře herců
   • příběh
   • samé kliše
  • 70%
   0
   0
   1. 6. 2017
   Ciiiri (879 bodů)

   Jako film hezký. Efekty pěkné. Příběh celkem očekávající, ale občas mile překvapil. Musím, ale říci, že mě neskutečně rozčílil pohled na zvířata žijící na ostrově a jak se k nim vetřelci (lidé, které přijeli) chovali. Fakt hnus. A přišlo mi, že to některým divákům přišlo ok. Doufám, že scénárista to tak nemyslel...

  • 90%
   0
   0
   24. 5. 2018
   Jan Hans (843 bodů)

   Tohle je suverénně nejlepší film o King Kongovi. I Tom Hiddleston mi v tom filmu sedí.

  • 75%
   3
   0
   8. 3. 2017
   Punisher (841 bodů)

   Kong: Ostrov lebek nebyl rozhodně zklamáním. Neustále přetáčení filmů a tvoření remaků má za následek porovnání s předchozími verzemi. Za mě pořád vede Jacksonův KingKong, nicméně Kong: Ostrov lebek je zas trochu něco jiného, díky čemuž se nedá úplně přesně odhadovat co se asi za chvilku stane. Stopáž fimu mi také přišla adekvátní, film měl příjemné tempo.

   • parádní soundtrack
   • Badass pohledy Samuela L. Jacksona
   • 70%
    0
    0
    10. 5. 2017
    katik.m (836 bodů)

    Ok, film byl fajn, ale když budu chtít vidět KingKonga radši si pustím Jacksonovu verzi. Každopádně film je plnej krásnejch pohledů, záběry na Konga ve slunci, atd. Akční scény jsou taky fajn, viz. scéna s vrtulníky a nejlepší část filmu je soundtrack. Celkově když nad filmem člověk nepřemýšlí a jen se kochá a zaposlouchá do retra Rock´n´rollu, je to fajn film.

   • 80%
    0
    0
    7. 5. 2017
    Bemiurg (830 bodů)

    Není to sice nic pro intelektuály, ale pokud vypnete mozek, čeká vás parádní podívaná. Děj filmu plynule odsýpá, nikde žádné nudné pasáže. K tomu všemu hraje skvělá hudba a duní zvuk Dolby ATMOS, tak co chtít víc. Doporučuji všem a těším se na pokračování.

   • 80%
    0
    0
    3. 2. 2018
    myllyn (760 bodů)

    Kong znovu ale tentokrát jinak, větší a nevadí, že neleze po empire state building. těším se jako malý kluk na jeho střetnutí s godzilou. stále si ale myslím, že godzilla je větší. uvidíme, jak jim to bude spolu slušet na velkém plátně a taky komu budeme fandit.

   • 70%
    0
    0
    19. 3. 2017
    martin-kubista (741 bodů)

    King Kong byl již natočen tolikrát, že očividně začíná být problém ho uchopit nějak nově, neotřele, překvapivě. Ve filmu není prakticky skoro nic překvapivého. To ale neznamená, že je to fim špatný. Rozhodně vizuální a zvuková stránka je velmi dobrá, některé scény jsou i docela originální (souboj s vrtulníky). Problémem bude vážně jen ten scénář a trochu rozpor s fyzikálními zákony (ale kdo by se v tomhle nimral :) ). Takže vev výsledku, kdo se chce jen bavit bez nějakého přemýšlení nad složitou zápletkou, nechť zavítá do kina.

    Ps: Počkejte si na potitulkovou zcénu :)

    • vizální stránka
    • zvuk a hudba
    • horší scénář
   • 75%
    0
    0
    20. 4. 2017
    Sheemas (730 bodů)

    Efekty, samotný Kong a další obludy, především pak pavouk, se povedly na jedničku. Bitky mezi jednotlivými mostry jsou skvěle vizuálně zvládnuté a velmi efektní. Co týká herců, ti se v tomto filmu moc nepředvedou, nebo spíše nemají tolik prostoru, především pak od Toma Hiddlestona jsem očekávala více. A přestože na toto téma bylo natočeno již mnoho filmů, vizuálně se řadí k tomu lepšímu, dolů jej však sráží scénář, který je místama nedotažený, ale i tak je to nakonec slušná práce.

   • 85%
    0
    0
    12. 3. 2017
    tedoun (714 bodů)

    Předem děkuji Kinobox za pozvání, byl to docela hezký film i když místníma mi připomíná Miss Saigon. Ale pozor...těch pár velkolepých soubojů monstru ale za návštěvu kina stojí....ale opravdu....z kina znudění rozhodně odcházet nebudete.

   • 80%
    0
    0
    29. 11. 2017
    Mikik4444 (650 bodů)

    Nové pojetí King Konga a k tomu další nestvůrky...paráda. Film je akční, zábavný a Reilly je super. Trochu by měli lidé být ke zvířatům hodnější ale jinak se mi to líbilo.

   • 100%
    1
    2
    19. 7. 2017
    Akarot (614 bodů)

    Toto je poprvé co se mi film o king kongovi líbil, rozdělil bych to do 2 klíčových věcí.
    1. Poprvé king konga nezabili, ba co víc dokonce mu fandili a pomáhali, na konec o něm ani neinformovali svět což je skvělé a příjde mi to jako první výborný konec.
    2. Konečně někdo zabil padoucha, který si to zasloužil skoro od začátku filmu, voják, který chodí do války, chlastá a nechává se unášet emocí hněvu, za každou cenu chce být americký a neposlouchá co mu říkají lidi kolem, si nic jiného, než rozmačkání zaživa nezaslouží. Tleskám za to, že ho king rozmačkal i s tím odpalovacím zařízením :-))

    Celkově se mi film líbil, scéna vrtulníky proti kingovi a za ním velké slunce je jednoznačně skvělá. Nebudu zde uvádět které další scény filmu se mi líbili, je jich mnoho a myslím si že tento film je prostě užasný a stojí za shlédnutí.

   • 85%
    0
    0
    7. 5. 2017
    minimoj (556 bodů)

    Viděla jsem film ve 3D a vizuálně to bylo bezchybné, jen na začátku byly titulky popisující události nepříjemné a stejně se nadaly stíhat. Jinak je zpracování filmu asi nejblíže knize, což je potřeba ohodnotit kladně. Herecké výkony jsou na úrovni, jen mi tam některé postavy připadaly zbytečné, vlastně nic nedělaly....

   • 55%
    0
    0
    6. 2. 2018
    hofmi (523 bodů)

    Jak jsem se někde dozvěděl (sám jsem knihu nečetl) je film asi nejblíže původnímu příběhu. Moc se mi to nezdá, ale budiž. Herecké výkony ani takto udělaný příběh neoslnili, ale některé akce a stejně i filmové efekty se moc líbili. Celkově spíše průměr, snad pokračování bude aspoň o chlup lepší.

   • 75%
    0
    1
    28. 3. 2017
    Reacherjack2016 (434 bodů)

    Já osobně jsem byl na Kongovi a mě se líbil. Tenhle film nenavazuje na ten starší z roku 2005. Vizuální efekty byly úžasné. Museli do toho vložit hodně peněz. Velká škoda je ,že film nebyl v naší zemi dabovaný. Nejvíce se mi líbil John Goodman nebo Samuel L. Jackson. Pokud se zajímáte o filmy tak víte ,že producenti filmu Godzilla(2014)jsou producenti i filmu Kong: Ostrov lebek(2017). Mě se osobně víc líbil Kong. Za mě dávám filmu 75%.

   1 2 dalsi posledni
   71 66 ?
   • Sany51 85%
   • libor-zoufaly 65%
   • Jan Hans 90%
   • Blackhand47XD 80%
   • Danny F. 90%
   • elluussa 85%
   • Mondyes 100%
   • hofmi 55%
   • myllyn 80%
   • pou 65%
   všechna hodnocení (145)
   jak hlasovat?

   V TV

   Sdílet tuto stránku:

   Partneři: