27.5.2019, 16:24

Rocketman: Trumfne hudební životopis Eltona Johna Bohemian Rhapsody?

Rocketman: Trumfne hudební životopis Eltona Johna Bohemian Rhapsody? 10 obrázků v galerii
Rocketman - Taron Egerton | Foto: CinemArt CZ
V pozici režiséra dokončoval Bohemian Rhapsody (2018). Na festivalu v Cannes představil režisér Dexter Fletcher pomyslnou konkurenci, hudební životopis o Eltonu Johnovi, snímek Rocketman (2019). Jaké jsou první ohlasy? Může u kritiků zaznamenat větší úspěch než komerční hit a novodobá klasika Bohemian Rhapsody?
TOP kina ČR: Rekordní "Avatar" padl! "Bohemian Rhapsody" je nejnavštěvovanějším filmem v historii "Bohemian Rhapsody" je nejnavštěvovanějším filmem v historii

Rekord přelomového snímku "Avatar" padl a na jeho místo divácky nejnavštěvovanějšího filmu v rámci historie českých kin (od roku 1993) stanulo...

Hudební film inspirovaný skupinou Queen a Freddiem Mercurym Bohemian Rhapsody vyrazil loni všem dech. Celosvětově utržil snímek s rozpočtem 52 milionů dolarů 903 mega, z letošních Oscarů si odnesl čtyři cenné sošky, zamával s historickým žebříčkem tuzemských kin, ale kritici a recenzenti zas tak nadšení nebyli. Snímku vyčítali bezbřehou adoraci, řadu historických nesrovnalostí a líbivost nejdoucí za hranu zobrazování "zakázaných" témat (drogy, homosexualita, neshody mezi členy skupiny). Na webu s novinářskými kritikami RottenTomatoesBohemian Rhapsody tedy "pouhých" 61 procent kladných recenzí a průměrnou známku 6.1 z 10.

Na festivalu v Cannes se představil nový snímek režiséra Dextera Fletchera, který Bohemian Rhapsody dokončoval. Jeho Rocketman vstoupí do českých kin již tento čtvrtek a pojednává o jiném, dosud žijícím hudebníkovi, Siru Eltonu Johnovi. Jak si povede u diváků, na to nedokážeme odpovědět, ale první kritické ohlasy už jsou na světě. A nevypadá to vůbec špatně. Že by to "Rakeťák" Elton u novinářů v souboji s Queeny a Freddiem vyhrál?

Taron Egerton jako "Rakeťák" Elton John | Foto: CinemArt CZ

Zatím to tak vypadá; na webu RottenTomatoes má snímek prozatím 49 zveřejněných kritik, z nichž vychází hned 88 procent jako kladných. Průměrná známka činí 7.6 z 10. Pojďme si některé z prvních ohlasů přiblížit a těšme se na konec května, kdy má snímek v českých kinech premiéru.

KLADNÉ OHLASY

"Hustá jukeboxová hudební variace na Vánoční koledu..."
(Eric Kohn, indieWire)

"Písně burácejí z plátna, příběh poskakuje dopředu s radostným elánem a po většinu času to sedí i co se týče emocí."
(Philip De Semlyen, Time Out)

"Dexter Fletcher vytvaroval opulentní monument popové superstar Eltona Johna - se symaptickým Taronem Egertonem v hlavní roli - klišoidní ve způsobu vyprávění, ale stavějící na působivosti raných nahrávek."
(Peter Debruge, Variety)

"Díky oslavované osobě a jejímu nepřebernému množství chytlavých multiplatinových hitů se film mění v důvěrného známého, který vás jednoduše okouzlí."
(Justin Chang, Los Angeles Times)

ZÁPORNÉ OHLASY

"Rocketman není ničím jiným než barevným zachycením života, který veřejnost dobře zná. Ztrácí se v pouhém encyklopedickém heslu podávajícím zprávu, že s naším známým Eltonem Johnem je všechno v pořádku."
(Charles Bramesco, Little White Lies)

Taron Egerton jako "Rakeťák" Elton John | Foto: CinemArt CZ
Delegace k filmu Rocketman na festivalu v Cannes. Elton John druhý zleva. | Foto: CinemArt CZ
Ankety
Jaký díl Smrtonosné zbraně je váš nejoblíbenější?
Smrtonosná zbraň
Smrtonosná zbraň 2
Smrtonosná zbraň 3
Smrtonosná zbraň 4
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist