Kačeři z Kačerova přišli o Kulíka. Zemřela dabérka Inka Šecová

Kačeři z Kačerova přišli o Kulíka. Zemřela dabérka Inka Šecová 6 obrázků v galerii
Kačeří příběhy | Foto: Buena Vista Television
V pátek 4. ledna 2019 zemřela ve věku 75 let významná tuzemská dabérka a herečka Inka Šecová. Tuzemští diváci ji znají převážně z kreslených seriálů Jen počkej, Zajíci!, Tom a Jerry nebo Městečko South Park. O smrti Inky Šecové informoval Český filmový a televizní svaz.
Inka Šecová | Foto: Dabingforum.cz

Inka Šecová, vlastním jménem Jiřina, se narodila 15. dubna roku 1943 v Protektorátu Čechy a Morava. Loutkoherectví vystudovala na pražské DAMU, načež pracovala v divadle Spejbla a Hurvínka. K dabingu ji přivedla kolegyně Helena Štáchová (Simpsonovi). Poprvé dabovala v roce 1971 postavu Pippi dlouhá punčocha (1969) ve stejnojmenném filmu a postupem času získala čím dál více obdobných rolí.

Z těch starších je třeba zmínit animovaný seriál Jen počkej, zajíci! (1969). V rámci americké animované produkce propůjčila Inka Šecová svůj hlas postavám v seriálech Tom a Jerry, Kačeří příběhy nebo Městečko South Park.

Městečko South Park

Občas se Šecová objevovala i v televizních a celovečerních filmech a seriálech. Naposledy si zahrála v Ordinaci v růžové zahradě.

Ankety
Líbil by se vám John Boyega v roli Jamese Bonda?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist