Prvotřídní podfukář, mág sociálních sítí a co dál? Nejlepší filmy Jesseho Eisenberga

Prvotřídní podfukář, mág sociálních sítí a co dál? Nejlepší filmy Jesseho Eisenberga 15 obrázků v galerii
The Social Network (2010) | Foto: Columbia Pictures
Slaví 36. narozeniny a na kontě má čtyři desítky hereckých a dabérských rolí. Zazářil jako filmový Mark Zuckerberg (The Social Network) a rozhodně o něm v budoucnosti ještě uslyšíme. Představujeme herce Jesseho Eisenberga.
Jesse Eisenberg Jesse Eisenberg (*1983)

Herectví se věnoval od 14 let, když v roce 1996 prvně vystoupil na slavné Broadwayi. Kvůli této vášni se dokonce zřekl prestižní New York...

Jesse Eisenberg se narodil 5. října roku 1983 v severoamerickém New Yorku. Herectví se věnuje od 14 let, když v roce 1996 prvně vystoupil na slavné Broadwayi. Kvůli této vášni se dokonce zřekl prestižní New York University. Po víceméně nenápadných začátcích u filmu (Oheň z nebe) zaujal porotu filmového festivalu v San Diegu se snímkem Roger Dodger (2002) a získal festivalovou cenu.

Po řadě dalších menších rolí se celosvětově proslavil díky zombie komedii Zombieland (2009), v níž ztvárnil experta na přežití Columba. Jessemu svědčí komediální i vážnější úlohy.

Za ztvárnění zakladatele sociální sítě Facebook Marka Zuckerberga v dramatu Davida Finchera The Social Network (2010) byl Eisenberg nominován na Oscara. Eisenberga si do romantických komedií vyhlédl legendární Woody Allen (Do Říma s láskou a Café Society).

Jesse Eisenberg | Foto: Columbia Pictures

Jesse se úspěšně zařadil mezi filmové iluzionisty a podfukáře (stejnojmenná kriminální série). Novou podobu herec vtiskl komiksovému Lexi Luthorovi (Batman v Superman, Liga spravedlnosti).

Zombieland 2 je na obzoru a dnešek Jesse Eisenberg znamenitě oslaví. Je mu 36 let a my vám přinášíme žebříček 10 nejlepších snímků s tímto hercem, které jste na webu Kinobox.cz ohodnotili nejvýše. Podmínka byla jediná - filmy musely mít minimálně 10 hodnocení.

Ankety
Která verze intra se vám líbí nejvíc?
Hra o trůny
Černobyl
Perníkový táta
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist