Muž v černém, legendární mizera a světoznámý boxer. Nejlepší filmy s Willem Smithem

Muž v černém, legendární mizera a světoznámý boxer. Nejlepší filmy s Willem Smithem 13 obrázků v galerii
Já, legenda (2007) | Foto: Warner Bros.
Letí to. Herci, rapperovi a producentovi Willu Smithovi je 51 let. Rodák z Philadelphie během své bohaté kariéry dokázal bavit méně náročnými, ale populárními kusy, na druhou stranu si vysloužil též dvě nominace na Oscara (Štěstí na dosah, Ali). Pojďme si při příležitosti Smithových narozenin představit filmy, v nichž se divákům tenhle sympaťák líbil nejvíc.
Will Smith Will Smith (*1968)

Willard Christopher Smith se narodil 25. září roku 1968 do průmyslové Philadelphie jako druhé ze čtyř dětí manželů Smithových. Willův otec byl...

Willard Christopher Smith Jr. se narodil 25. září roku 1968 do průmyslové Philadelphie jako druhé ze čtyř dětí manželů Smithových. Willův otec byl majitelem chladírenské společnosti a synátor stejného jména se brzy na předměstí proslavil díky přezdívce Princ, která odkazovala na jeho schopnost vylhat se usměvavou tvářičkou z nejedné šlamastiky. šarmantní charakter.

Will Smith se začal už ve věku 12 let věnovat hudbě a již ve věku 20 let obdržel cenu Grammy za album He´s the DJ, I´m the Rapper, které vzniklo ve spolupráci s Jazzym Jeffem a Smith v projektu působil pod přezdívkou "Fresh Prince". Ambiciózní Smith se se stejnou vervou, s níž se dal do služeb hudby, pustil též do herectví. Hvězdnou kariéru odstartovala spolupráce s Quincym Jonesem na sitcomu Fresh Prince (1990), který je částečně smyšleným Smithovým příběhem a jakousi pohádkou o jeho úspěchu. Díky Jonesovi se Smith dostal do společnosti Denzela Washingtona, Whoopi Goldberg a dalších slavných afroamerických umělců.

Mizerové | Foto: Don Simpson / Jerry Bruckheimer Films

Po boku Martina Lawrence Smith prorazil v akční komedie Mizerové (1995) a následně v katastrofickém blockbusteru Den nezávislosti (1996). Popularitu si Smith získal díky sérii Muži v černém. Objevil se též ve velmi dobře hodnocených snímcích Nepřítel státu (1998), Ali (2001, oscarová nominace), Štěstí na dosah (2006, oscarová nominace) nebo Já, legenda (2007).

Já, legenda | Foto: Warner Bros. Pictures

Will Smith, který dnes slaví 51. narozeniny, dosáhl zřejmě všeho, čeho může člověk z průmyslového severoamerického města docílit. V jeho šlépějích jde syn Jaden Smith, otec má ve výčtu další filmové taháky (Mizerové navždy, očekávané akční drama Blíženec, nedávno uvedený a hojně diskutovaný Alladin Guye Ritchieho).

Pojďme se zaměřit na filmy, v nichž si Will Smith zahrál a které získaly u diváků nejvyšší ohodnocení. Karty se snímky jste hodnotili vy, uživatelé webu Kinobox.cz

Ankety
Která verze intra se vám líbí nejvíc?
Hra o trůny
Černobyl
Perníkový táta
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist