22.11.2017, 15:00

Taky jste si někdy připadali jako zvířata? Liška a Šteindler uvízli v dost divné hospodě uprostřed lesa

Taky jste si někdy připadali jako zvířata? Liška a Šteindler uvízli v dost divné hospodě uprostřed lesa 4 obrázky v galerii
Ačkoliv dnes není apríl ani Mezinárodní den zvířat, patří 22. listopad jednoznačně ulítlým filmařským počinům, které se věnují zvířatům. Po kanadském dramatu jednoho psa Best Friend from Heaven (2017) tu máme další "horké zboží", seriál internetové televize Stream.cz Krmelec u Muflona (2017). Zajíce s pivem hraje Pavel Liška a jelena Milan Šteindler, který to také celé režíruje!

Do pomyslné hospody na mýtince dále usedli Tomáš Jeřábek (dle všeho představitel medvěda) a Pavel Šimčík (muflon-výčepní). Desetidílná série nese název Krmelec u Muflona a vedle herce-režiséra Šteindlera (Kancl, Česká soda) se na vzniku podílel scenárista Robert Geisler (Prezident Blaník, Protektor) a producenti Milan Kuchynka (Kancelář Blaník, Pěstírna) a Lukáš Záhoř (Semestr, Kancelář Blaník a další pořady Streamu). První díl "Krmelce" startuje právě dnes.

Krmelec u Muflona: Trailer

Proč zvířata pařící v krmelci?

Od Milana Šteindlera by člověk čekal ledacos. Legendární spoluzakladatel divadla Sklep a parťák Davida Vávry v nezapomenutelné lekci německého jazyka Alles Gute se toho rozhodně nebojí. Kde se ale zrodil nápad na pivní krmelec se zvířecími štamgasty?

„S nápadem přišli Robert Geisler a Milan Kuchynka, kteří navštěvují bistro U veselé kozy, a usoudili, že chování tamních štamgastů silně připomíná povahové rysy zvířat. Na základě odpozorovaných situací pak vytvořili autentickou paralelu odehrávající se ve zvířecím světě,“ říká Lukáš Záhoř, šéfproducent internetové televize Stream.

Krmelec U Muflona - Pavel Liška, Pavel Šimčík a Tomáš Jeřábek | Foto: Stream.cz

V každém z deseti dílů se divák seznámí s mnohdy podivnými stvořeními žijícími v lese či na statku opodál. Slepici si zahrála Marie Doležalová, agresivního vlka Kryštof Rímský, záletnického hajného Ladislav Županič, tchoře Jakub Žáček, straku Simona Babčáková.

Při přípravách natáčení jsme se scházeli v bistru U veselé kozy na Smíchově, kde se pak seriál i natáčel. Je to nejmenší bistro, bufet, stánek - dekorace, ve které jsem kdy točil. Když se tam měl vejít rozložitý muflon s rohy a jelen s parohy a zajíc i s ušima, tak nás tam bylo opravdu plno. A co teprve když tam přišel tchoř, to bylo i dusno,“ říká k natáčení režisér Milan Šteindler.

Krmelec U Muflona - Šteindler jako jelen! To jsem z toho... | Foto: Stream.cz
Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články