Česká republika Česká republika
31 minut

Žánry

:
Komedie

Obsah

:
Brněnská pobočka velkoobchodu s papírem, kde se děj českého seriálu odehrává, řídí vedoucí Marek Chvála, neškodně sebestředný a k jakýmkoliv citům ignorantský více »« méně

Režie

:
Milan Šteindler

Scénář

:
Roman Ondrůj

Herci

:
Václav Kopta Michal Dalecký Radim Novák Sára Venclovská Pavla Ptáčková - Vitázková ...
Distributor: Česká televize
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce seriálu Kancl. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou seriály hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily seriálů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o seriálu Kancl myslíte! K 27. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28344 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Kancl


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  14. 12. 2014
  bidlobox (3802 bodů)

  Tak na tenhle projektil jsem by docela zvědavý, protože znám jeho skvělý britský předobraz od tvůrčího tandemu Gervais - Merchant i veleúspěšný a mnohadílný americký remake se Stevem Carellem v hlavní roli. Když jsem se dozvěděl, že českou verzi potočí Milan Šteindler, nechtěl jsem tomu zprvu věřit, přišlo mi to dost šílený na to aby to byla pravda, ale protože nebyl apríl a zpráva se zdála být seriózní, probudilo ve mně zvědavost. Natěšený jsem pak za pár měsíců usedl k televizi, abych zkoukl jednu epizodu. Potěšila mě na první pohled a poslech řada podobností s původním seriálem. Jako znělka, která zněla sice trochu jak od Tří sester z ofisu, ale původní melodie tam byla lehce rozpoznatelná. Pak stěžejní představitelé, kteří (někteří) jako by z oka vypadli těm britským (potažmo americkým) postavám. A konečně ten suchý, ironický humor, pro britský dokusitkom typický. Pociťoval jsem takové guity pleasure z toho, že tenhle seriál představí mého favorita v plné parádě českým divákům, těm co nesnášejí titulky a dabing, ale nevadí jim remaky. Radost z toho, že tady v Čechách máme svoji verzi. Ale zároveň mi došlo, že těch podobností s britskou verzí je přeci jen trochu moc a od Milana Štaidlera jsem nečekal pouhé otrocké opičení se, ale vlastní face s přehlšlí nápadů a českých vtípků. Vlastní scénáře psané přímo na české prostředí a do hlavní role představitele, který nebude jen přejímat grimasy anglického kolegy, ale bude mít své vlastní charisma - samozřejmě při zachování povahy, na jakou jsme zvyklí. Takže tuhle českou verzi beru jen jako zajímavý a jakštakš povedený hokus pokus, nic víc.

Hodnocení a recenze Kancl

77 60 ?
jak hlasovat?
 • red13 70%
 • dav.bal 70%
 • Psisko59 80%
 • MatyFabi 100%
 • Morfeus82 70%
 • bidlobox 70%
všechna hodnocení (6)