2.3.2015, 14:30

CZ tržby: Na Padesát odstínů šedi dotírá Jáklův Ghoul

Třetí víkend se v kinech promítá erotická romance Padesát odstínů šedi (2015). Nechybělo mnoho a snímek byl sesazen z vrcholu žebříčku nenápadným foung footage hororem Ghoul (2015) českého režiséra Petra Jákla mladšího! Za ním se uvelebila animovaná Zvonilka a tvor Netvor (2014). Pestrá a dosti bizarní společnost. Jen co je pravda.

Padesát odstínů šedi se drží i třetí víkend od premiéry na vrcholu žebříčku tuzemských tržeb. Mnozí to čekali, proto překvapí odliv diváků - a divaček - k němuž za dva týdny od premiéry houfně došlo. Snímek odstartoval o "valentýnském" víkendu rekordně - přišlo na něj přes 250 tisíc diváků. Týden poté již zaznamenal pokles zájmu o celých 70 procent na 75 tisíc.

Z filmu Padesát odstínů šedi aneb Diskutabilní výdrž oslnivého pana Greye.

Jak jsou na tom Christian a Anastacia aktuálně? O třetím víkendu zaznamenali další výrazný pád, o celých 55 procent. Na Padesát odstínů šedi si o víkendu zašlo 33.247 diváků. Tržby činily 4.87 milionu korun. Film má necelé tři týdny od nasazení na kontě přes 66 milionů korun a návštěvnost přes 464 tisíc diváků. Ve vytrvalostní soutěži je na tom tedy lépe závěrečný díl Hobita: Bitva pěti armád (2014). Ten utržil za stejné období 78 milionů, přičemž na něj přišlo 514 tisíc diváků.

Ghoul aneb Padesát odstínů ukrajinského masakru.

Kdo narozdíl od Padesáti odstínů příjemně překvapil? Ghoul Petra Jákla mladšího. Ten se pro svůj found footage horor inspiroval postavou ukrajinského kanibala Andreje Čikatila. A vznikla solidně hodnocená žánrovka, která nepobouří, ani nenadchne. Jáklovi je každopádně ke cti, že se pouští do ambiciózních projektů, z nichž vychází velmi solidně. Dokonce tak, že jeho debut v rámci hororu téměř uštval Christiana a Anastaciu. Na Ghoula přišlo o premiérovém víkendu 29.650 diváků. Za film zaplatili 4.43 milionů korun. Erotické propriety v Padesáti odstínech šedi jsou oproti Čikatilovým nástrojům víc než legrační. Přesto je leckdo bere vážně. Nechybělo však mnoho a smál by se naposledy celý štáb filmu Ghoul.

Zvonilka a tvor Netvor obsadila třetí místo žebříčku tržeb.

Žánrovou pestrost čela žebříčku tuzemských tržeb potvrzuje animák na třetím místě. Tam vzlétl snímek Zvonilka a tvor Netvor. Další dobrodružství "nekonečné" série o víle z Disneyho zázračného studia vidělo 20.285 diváků. Tržby činily 2.61 milionu korun. Na to, že jde o televizní film, solidní výsledek.

SpongeBob ve filmu: Houba na suchu je aktuálně na čtvrtém místě žebříčku tržeb.

Úspěch má u nejmenších diváků také SpongeBob: Houba na suchu (2015). Populární (a také bláznivý) animovaný seriál se vydal do celovečeráku, přibral piráta z masa a kostí (Antonio Banderas) a sebevědomě vkročil na souš. O čtvrtém víkendu na film vyrazilo 19.177 diváků, kteří za tuhle podívanou zaplatili 2.58 milionu korun. Celkové počty jsou víc než dobré, za necelé čtyři týdny od nasazení na film přišlo 177 tisíc diváků. Tržby činí přes 24 milionů korun. Překvapivé.

Na žlutou houbu nestačili agenti organizace Kingsman: Tajná služba (2014). Colin Firth si konečně pořádně zařádil v ujeté parodii na Bondovky. Do kina se na něj přišlo podívat 17.192 diváků. Tržby činily 2.38 milionu korun. Co se scénáře týče, jsou si SpongeBob a Kingsman kvit. Přesto se od Kingsmana čekalo víc.

Will Smith, krásná podvodnice Margot Robbie a až osmé místo žebříčku. Tržby Focusu se jen lehce přehouply přes 1 milion korun.

Překvapením je až osmé místo pro komediální kriminálku Focus (2015) s Willem Smithem v hlavní roli. Premiérové nasazení do 90 kin přilákalo pozornost necelých 10 tisíc diváků. Tržby lehce přesáhly milion korun.

Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Jan Žižka je definitivně Američan

Nejambicióznější a nejdražší projekt v historii soudobé české kinematografie s mezinárodním hereckým obsazením se začne za pár dnů konečně natáčet...

Padesát odstínů šedi: Nádherné fotky z natáčení, které udělala sama režisérka filmu

Do kin již zítra vstoupí očekávané finále "odstínové" série, v níž se pokusí Ana Steelová a Christian Grey dobrat šťastného konce ve své neobvyklé...

Recenze: Ghoul - žánr českého hororu oficiálně odstartován

Tak jsme si museli počkat až do roku 2015, než konečně někdo z českých tvůrců natočil plnohodnotného zástupce hororového žánru. Jako základ Petrovi Jáklovi...

Recenze: SpongeBob ve filmu: Houba na suchu aneb Nikdy netušíte, co se stane příští sekundu

Především se sluší upozornit, že je vpodstatě jedno, jestli znáte televizní animovaný seriál "Spongebob Squarepants" a jestli jste viděli jeho první...

Recenze: Hobit - Bitva pěti armád - velkolepé akční zakončení trilogie

(Předpokládám, že znáte knihu "Hobit" a cokoliv, co v ní je, nepokládám za spoiler) Něco k ději? OK, něco k ději. Film začínám Šmakovým ohnivým útokem na...

Kocour v botách s hlasem Antonia Banderase dostane další sólovku

Je vlastně až s podivem, na jak dlouho Shrek a jeho parta zmizeli z kin. O novém díle zeleného zlobra se začalo mluvit před pár měsíci a nyní se ukazuje...

Ankety

Můj nejoblíbenější Shymalanův překvapivý zvrat je z filmu...
  • Šestý smysl
  • Vyvolený
  • Znamení
  • Vesnice
  • Stalo se
  • The Visit
  • Rozpolcený

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: