Profilový obrázek

Muzak007

Michal Mužík
902

Kino nadšenec Občas jsem trochu víc kritický než by se slušelo a občas zase až moc hodný. Filmy si ale užívám všechny. Rád navštěvuju malá artová nebo vesnická kina, atmosféra v nich je k nezaplacení. Snažím se taky sledovat vše co aktuálně v kině vychází a to napříč všemi žánry. Hodnotím tedy zahraniční i české filmy všeho druhu a barev.

https://www.csfd.cz/uzivatel/874857-muzak007/o-mne/
Středočeský, Mladá Boleslav, Česká republika  Spider-Man: Napříč paralelními světy
  Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)
  10
  Pokračování úspěšně navázalo tam kde jednička skončila. Přináší ale úplně nový rozměr jak vyprávění tak animace. A tak jak za 5 let dospělo publikum dospěl pro mě i tento film. Vyprávění i způsoby animace pro mě byli daleko dospělejší a temnější, zároveň se příběh zabýval daleko silnějšími motivy. Scénář je jednoduše pecka, má hlavu a patu. Navíc přináší dialogy hrdinů s opravdu silnými emocemi. Neděje se tak pořád, ale někdy za půlkou filmu je opravdu geniální dialogová pasáž. Popravdě je dost těžké říct v jaké části filmu co bylo, jelikož film mi uběhl stejně rychle jako celé spektrum barev na plátně přede mnou. Konec pak nabízí více než chytlavou upoutávku na další pokračování tohoto barevného příběhu. Možná mi přijde trochu škoda, že Miguel ve výsledku působil jako daleko větší záporák než "Flek". Byl bych asi raději kdyby právě on byl ten hlavní záporák. Vnitřní rozpor v něm by mohl dosáhnout zajímavého vývojového oblouku. Ve výsledku se tam pár drobností najde, ale kompozice sound designu a animace, která se dostala zase mílovými kroky kompozice tyto detaily úspěšně přebíjí. Za mě plný počet bodů a já se na to vrhnu asi ještě jednou, jelikož čekat na další díl nevydržím.
  Falcon Lake
  Falcon Lake (2022)
  9
  Falcon Lake oplývá jemnou atmosférou volných letních dnů. Dominantní motiv první lásky vede diváka do několika intenzivních scén a i když film neobsahuje žádnou akci tak vás nechá napnuté do konce. Líbila se mi pečlivá volba jednotlivých záběrů, kterým o to víc pomáhá použití 16 mm filmu. Oba hlavní herci ukazují své kvality a ostatní postavy mě vlastně už moc nezajímaly, dokonale strhávají celý děj jen na sebe. Konec filmu vás pak dostane do kolen.
  Malá mořská víla
  Malá mořská víla (2023)
  7
  Tohle pro mě bylo velké překvapení. I když jsem se po prvních trailerech k live-action remaku Malé mořské víly stavěl spíše negativně, tak mě výsledek nakonec bavil. Halle Bailey v hlavní roli byla fajn ale získala si mě hlavně postava Sebastiana. Ten podědil skvělý humor z animáku. Efekty mi ale vadily hodně a nevidím důvod předělávat něco, co v animaci funguje dobře. Společně to a přepálená stopáž byla hlavní negativa filmu. Hodnocení něco mezi 6 a 7, ale dávám spíše víc. Tady jsem se rozhodl být hodný a oproti dalším remakům od Disneyho mě tento bavil asi nejvíce.
  Hypnotik
  Hypnotik (2023)
  6
  Pro mě je to bohužel nevyužitý potenciál. Snaha tam byla, ale až na pár světlých momentů si mě to nepovedlo získat. Hypnotik má několik super mindfucků, ale to je asi tak všechno co dokáže nabídnout. Odvaha filmu ale nechybí a to dokážu ocenit. Jestli se někdy dočkáme pokračování tak se na něj rád podívám, ale není to nic co bych musel mít.
  Bullet Train
  Bullet Train (2022)
  8
  Ano prosím, toto byla zábava. Do budoucna bych si přál vidět víc podobných jednohubek v kinech. Film jak dělaný na velké plátno a na vypnutí mozku po dlouhém dni v práci. Škoda jen, že občas film upadá do trochu trapného humoru, který mě neoslovil. Jinak ale akční nálož s dobrým hereckým ansámblem.

  Oblíbená díla

  Oblíbení tvůrci