Profilový obrázek

Marcos22

Marek Řeháček
988

Uživatel o sobě nic nenapsal.

Středočeský, Příbram, Česká republika  Nejhvězdnější noc popu
  Nejhvězdnější noc popu (2024)
  9
  Strhující hudební dokument, pojednávající o vzniku charitativní americké písně We Are the World, zacílené na podporu boje proti hladomoru v Africe. Unikátní projekt, ve kterém se 28. ledna 1985 sešla padesátka nejzářivějších amerických umělců při příležitosti 12. ročníku American Music Awards, a přes noc stvořila dle britského vzoru Do They Know It´s Christmas mladšího, melodičtějšího a celosvětově uznávanějšího bratříčka. Nejhvězdnější nocí popu diváka provází americký zpěvák Lionel Richie a činí tak s ohromnou úctou jednak k samotné myšlence, stvořené Bobem Geldofem a iniciované Harry Belafontem, tak k umělcům, kteří se do projektu zapojili, mezi nimiž nechyběl ani Dan Aykroyd čerstvě dotočivší Krotitele duchů. Režiséru Bao Nguyenovi se daří prostřednictvím postupného chronologického vyprávění přenést na diváka tu ohromnou dávku energie, kterou do vzniku písně jednotliví zpěváci vložili, a zároveň ukázat jak moc pro ně bylo téma podpory hladovějícím aktuální a důležité. Nejhvězdnější noc popu je nádherným lidským hudebním dokumentem, které nastavuje zrcadlo společnosti a zachycuje nezapomenutelnou a velmi milou emotivní scénu mezi Bobem Dylanem a Stevie Wonderem. Velká pecka! (29.01.2024)
  Lovci z konce světa
  Lovci z konce světa (2024)
  2
  Postapokaliptické zombie headshot sci-fi o snaze evolvovat lidskou rasu formou zdokonalení regenerace těla. Ústřední myšlenka snímku zní zajímavě, nicméně provedení samotné je naprosto tristní, a to od použitých vizuálních efektů, přes béčkové výkony herců až po totálně odbytý scénář. Lovci z konce světa představují pomyslné dno, kam až lze v daném žánru zajít. Doporučuji se tomuto filmu vyhnout velkým obloukem a svůj drahocenný čas věnovat nějakému kvalitnějšímu sci-fi fláku. (26.01.2024)
  Kuchyně
  Kuchyně (2023)
  6
  V pomalém tempu plynoucí futuristické vztahové slum drama, na režijní sesli debutujícího Daniela Kaluuyi, které je postavené na tématech rodičovství, dospívání a vyrovnání se s niternou ztrátou. Kuchyně je komornějším psychologickým filmem o lásce, přátelství a naději v lepší a šťastnější život, jejíž strůjcem jsme my sami. Největší slabinou snímku je chybějící emocionální propojení s divákem, což způsobí, že vám je osud hlavních protagonistů lhostejný a výrazně to tak ubírá na jeho výsledném vyznění. (19.01.2024)
  Maboroši: Továrna na iluze
  Maboroši: Továrna na iluze (2023)
  9
  Maboroši: Továrna na iluze je velice silnou a niternou osudovou fantasy romancí, která provede diváka velmi originálním způsobem láskyplným příběhem Masamuneho a Mitsumi. Film si po celou dobu stopáže velice poctivě a nenásilně připravuje půdu pro to, aby vás v samotném závěru emocionálně rozložil na prvočinitele. Režisérka, Mari Okada, skryla do svého druhého celovečerního snímku mnoho poselství, která na každého diváka, s ohledem na jeho vlastní minulost a životní zkušenost, dolehnou a zapůsobí odlišným způsobem. Jednu message však předá úplně všem, připomíná nám proč je život krásný, a co na něm tolik milujeme. Nádherný animovaný motivační snímek, který je velice zdařilou kombinací loňských filmů Suzume a Chlapec a volavka. Velké doporučení všem! (15.01.2024)
  V letu
  V letu (2024)
  4
  Po vizuální stránce líbivá a moderně pojatá špionážní Loupež po italsku, kterou režisér snímku F. Gary Gray natočil před více než dvaceti lety. Ačkoli se snímek snaží zatraktivnit příběh originálním zakomponováním moderních technologií, dělá to na úkor scénáře a svému předchozímu filmu V letu nesahá ani po tlumiče MINI Cooperů. Perfektně vybalancovanému týmu Kevina Harta, kterému nechybí žádné pohlaví, rasa ani náboženské vyznání, podkopává nohy zejména afektovaná a silně přehrávající Gugu Mbatha-Raw v roli agentky Interpolu, Abby. Pokud máte rádi filmy obdobného ražení, doporučuji sáhnout raději po opáčku některého z dílů Dannyho parťáků či Podfukářů, popř. v úvodu zmíněné Loupeži po italsku, zde Vás ohromí pouze scenérie překrásných Benátek, sofistikovanější zábavu neočekávejte. (12.01.2024)
  • využití moderních technologií
  • nádherné scenérie Benátek
  • zoufalý scénář
  • afektovaná postava agentky Interpolu

  Oblíbená díla

  • Plakát 1
  • Plakát 2
  • Plakát 3
  • Plakát 4
  • Plakát 5+5

  Oblíbení tvůrci