Prdifuk
Komentáře

 • 80%
  1
  0
  7. 8. 2017

  Po dlouhé době film u kterého jsem měl katarzi. Nebýt 4 záběrů, které podobně popíšu, dám plný počet.
  K dobrému dojmu mi pomohly negativní recenze, které snížily laťku očekávání opravdu nízko.
  Proč se mi film tolik líbil? Na Markétu ani Údolí nemá, ale... mám syna ve stejném věku. Vnímal jsem podprahové emoce, které ve filmu jsou, ale ne každého osloví: Kolik dát synovi volnosti vs. péče, tak aby se mohl stát mužem, ale zároveň se mužství ve zdraví dožil? Co znamená mužské slovo. Jak fungují masmédia (ve filmu reprezentované kočovným divadlem). A ten úžasný konec - dítě zůstalo s otcem, muž odjel do války...
  A teď malá kritika - čtyři záběry, které měly vypadat jinak: Dvakrát Karel zakopl při cestě do a z kostela. Jednou se mu šprajcla noha ve třmenu. Nejspíš se režisér bál kvůli takové prkotině nechat jít mistra znovu do kopce, nebo sesednout z koně.
  Čtvrtá scéna je stejný záběr na ohniště na dvou různých místech. Chápu, že střihač potřeboval oheň na prostřih, ale to snad není takový problém jít na zahradu večer udělat ohýnek, nebo třeba zrcadlově převrátit, nazoomovat - cokoli. Ale nechat úplně stejný záběr, jen proto, že jiný nebyl...?
  Ale to jsou jen prkotiny. Celkově je to pro mne jeden z nejlepších českých filmů, natočených po revoluci...

  • Atmosféra. Témata mě blízká. Nekompromisnost tvůrců.
  • Formát obrazu. 4 záběry, které mě vytrhly z euforie, u kterých měl někdo zakřičet STOP! JEDEME ZNOVU!
 • 50%
  1
  2
  17. 7. 2017

  Vynikající trailer vzbudil velké očekávání, které bohužel nebylo zcela naplněno.
  Přesto nemůžu říct, že je to špatný film, docela jsem se bavil. Výborné nápady s panem "Jsem to ale zlý" a expedicí Mimoňů do kriminálu. Mimoni, kteří zejména lákají dětské publikum, ovšem nedostali tolik prostoru, což, alespoň pro mě, je škoda. Zřejmě se připravují Mimoni 2 a studio nechtělo vystřílet dobré nápady pro Grua.

  • Balthazar Brat
  • celkově slabší příběh.
 • 85%
  1
  1
  17. 7. 2017

  Marvel jede. Je moc dobře, že to u Sony pochopili a poslali pavoučího mladíka k nim. Homecoming šlape hned od začátku na výbornou. Čekal jsem odlehčenou podívanou pro teenagery a tu jsem přesně dostal plus jednu vynikající scénu u které se mi doslova tajil dech.

  • scéna v autě k plesu.
  • přílišná podbízivost mladému publiku.
 • 80%
  3
  0
  17. 7. 2017

  Zrození bylo naprosto famózním filmem. Úsvit obrovským zklamáním. Válka vypadá přesně tak jako měl vypadat Úsvit. Z nové trilogie bych ho zařadil hned za Zrození.
  Moc se mi líbilo pomrkávání tvůrců na diváka s odkazy na úplně první Planetu opic z roku 1968. Velmi dobré uzavření nové trilogie, které navazuje na realitu původní Planety opic. Navíc mám rád filmy, ve kterých jsou lidé ti zlí a zvířata, nebo domorodí mimozemšťané, ti hodní

  • Vynikající CGI, návaznost na původní film.
  • Občasné díry v logice scénáře, záhadně fungující logistika i po rozpadu lidské civilizace.

Pořadí v kraji

Uživatel nemá vyplněný kraj
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: