Simon Ludders, narozen 30. listopadu 1975 v Lytham St Annes v Lancashire, je anglický herec, scenárista a režisér. Absolvoval prestižní Royal Welsh College of Music and Drama, kde získal základy pro svou pozdější úspěšnou kariéru v oblasti filmu, televize a divadla.
Průlomová role v Young Dracula
Simon Ludders je nejznámější svou ikonickou rolí Percivala Renfielda v dětském hororovém seriálu BBC Young Dracula, který se vysílal v letech 2006 až 2014. V tomto oceňovaném seriálu, který získal cenu Royal Television Society Award za nejlepší dětské drama a velšskou cenu BAFTA, ztvárnil Ludders věrného, ale poněkud nešikovného sluhu hraběte Draculy. Jeho postava byla charakteristická svou hlubokou oddaností rodině Draculů, odpudivou nehygieničností, ale také geniálními vědeckými schopnostmi. Renfield v seriálu doufal, že ho hrabě Dracula jednoho dne promění v upíra, což se v závěrečných epizodách skutečně stalo, ačkoli se ukázal jako obzvláště neschopný upír. Ludders v seriálu ztvárnil také Renfieldova otce, což prokázalo jeho hereckou všestrannost.
Významné televizní role
Kromě Young Dracula se Simon Ludders objevil v řadě dalších významných britských televizních seriálů. Ztvárnil postavu Trevora Smithe v kritiky oceňovaném kriminálním dramatu Broadchurch a pana Swana v televizním mini-seriálu Becoming Human. Jeho filmografie zahrnuje také role v populárních seriálech jako Doctor Who, I'm Alan Partridge, New Tricks a The Irregulars. V nedávné době se objevil v páté sérii The Dumping Ground, spin-offu úspěšné franšízy Tracy Beaker, kde hrál Petera Umblebyho, snobského souseda dětského domova s výraznou averzí vůči této instituci. V roce 2020 se objevil v populárním seriálu Bridgerton na Netflixu, kde ztvárnil postavu Humboldta.
Filmová a divadelní kariéra
Na filmovém plátně se Simon Ludders představil v několika významných produkcích. Mezi jeho filmové role patří účinkování v úspěšných snímcích jako Calendar Girls a The Duke. Jeho herecký talent se neomezuje pouze na obrazovku, ale projevuje se i na divadelních prknech. V říjnu 2014 ztvárnil Banqua v Shakespearově Macbethovi v divadle Colchester Mercury, čímž prokázal svou všestrannost a schopnost zvládat jak komediální, tak dramatické role.
Scenáristická a režisérská práce
Vedle herectví se Simon Ludders věnuje také scenáristice. Společně s Benem Edwardsem napsal několik epizod seriálu Stella pro Sky 1, v němž hrála Ruth Jones. Spolupracoval také na skečích "The Origin's Of" pro duo Armstrong a Miller, čímž prokázal svůj komediální talent i za kamerou. Jeho všestrannost jako tvůrce doplňuje i režisérská činnost, která rozšiřuje jeho působení v britském filmovém a televizním průmyslu.