Kamarád do deště II. - Příběh z Brooklynu

50%
Kamarád do deště II. - Příběh z Brooklynu
Hrdinové zanechali původních profesí číšníka a taxikáře a pronajali si prosperující diskotéku Brooklyn. Jejich poklidný život však naruší podvodník Kadlec, který nezapomněl, že to byli právě oni, kdo ho před dvěma lety dostali za mříže. Celou tu dobu myslel jen na pomstu. Dříve drobný podvodníček s pomocí svých kompliců, zetě Bureše a spoluvězně Inženýra se napojí na obchod s drogami a zahájí svou pomstu. Michal je zatčen pro znásilnění dívky, kterou v životě neviděl, a Tomášovi nedá moc práce zjistit, že za vším je právě Kadlec. Dlouho také Tomáš netuší, že sympatická Ivana, která nastoupila do jejich podniku a do níž se zamiloval, pracuje také jako luxusní prostitutka a do podniku ji nasadil právě Kadlec.

Témata:

podvodník
manipulace
obchodování s drogami
zarámovaný
přátelství




Pete69
Pete69
36 098 bodů
7
Jednička byla lepší, ale ani druhé pokračování bych nezatracoval a líbí se mi. Nejlepší je Kadlec, když ho vedou k prasatům :) Dvojka podle mě neztratila tolik na kvalitě, jak ukazuje hodnocení. ALe co člověk to názor. Pořád toto považuji za to lepší, co bylo v ČR ( ČSR ) natočeno. 70%.
Fingon
16 894 bodů
6
Asi byla chyba dívat se na Kamaráda do deště po sérii českých filmů, které spatřilo jen málokteré oko - a že ty filmy byly opravdu dost nekoukatelné. Proti nim Příběh z Brooklynu plyne poměrně slušně - jeho největším problémem je naprostá průměrnost. Nebýt toho, že je to pokračování svým způsobem kultovního filmu s těmi samými herci, tak po tomhle filmu neštěkne ani pes, ani televize.
hrumsrt
hrumsrt
12 694 bodů
3
Zatímco první Kamarád do deště patří k tomu nejlepšímu, co (po)normalizační komunistická tvorba nabízí, jeho pokračování, které dorazilo až za čtyři roky, tak naopak působí o to zklamavším dojmem.. Revoluce dokázala kultovní duo Vaculík-Tofi připravit o osobní kouzlo a navíc jejich pokračování scenáristicky vykastrovat, a kde první film okouzlil promyšleností a nápaditostí, dokáže dvojka pouze lacině nahazovat, dokud příběh nepohřbí dvojitým twistem.. Soudruh (počkat, to už ne) Kadlec se chce pomstít a jeho plánem je uvrtat Michala s Tomášem do nelegálního obchodu s drogami, dostat je tak za mříže a jejich nově otevřenou diskotéku Brooklyn uvrhnout do zapomnění.. Vypadá to od začátku lacině a bohužel ani jedinečná herecká chemie nic nezmůže s odbytě napsaným příběhem. Přece diváci přišli jednou, tak přijdou znovu, akorát že už naposled.. Soukupova derniéra coby zajímavého filmaře, ale teprve začátek letitého aktivního přispěvatele do odpadů české kinematografie.. Tohle pokračování mrzí.. 35%

Dodatečné informace

Původní název:
Kamarád do deště II: Příběh z Brooklynu (více)
  • Československo Kamarád do deště II. - Příběh z Brooklynu
  • Československo Kamarád do deště II: Příběh z Brooklynu
  • Československo Kamarát do dažďa II: Príbeh z Brooklynu
Premiéra v ČR:
1. 10. 1992
Země původu:
Československo, Česká republika, Slovenská republika
Čeština:
Kamarád do deště II. - Příběh z Brooklynu je dostupný s českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Další z kolekce Kamarád do deště II. - Příběh z Brooklynu


Podobné



  • Film 'Kamarád do deště II. - Příběh z Brooklynu' je pokračováním úspěšného českého filmu 'Kamarád do deště' z roku 1988.
  • Navzdory názvu 'Příběh z Brooklynu' se většina děje odehrává v Praze, přičemž Brooklyn je spíše symbolickým místem pro zahraniční část příběhu.
  • Film se snažil zachytit atmosféru 90. let a přechodné období po pádu komunismu v Československu.

Našli jste chybu nebo něco chybí? Napište nám.